Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-09-2017, 02:27
darkagor darkagor jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie Języki, na które jest zapotrzebowanie

Cześć

Czy kojarzycie może języki, na które obecnie jest zapotrzebowanie np. liczba użytkowników natywnych rośnie, lecz języki te nie są*rozwijane poza krajem, w którym się*można posługiwać*tym językiem?

Ciekawią mnie w szczególności języki niszowe. (Nie oblegane na filologiach)
Jakie są*wasze doświadczenia z nauką*w ramach potrzeby? Czy warto odpowiadać na takie zapotrzebowania rynku?

Zapraszam do dyskusji
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2017, 13:03
KatyaKulik KatyaKulik jest offline
Kumotr

Domyślnie

Mogę powiedzieć tylko na temat swojego języka ojczystego rosyjskiego. Stoi na 6 miejscu na świecie, dzięki temu, że mówią po rosyjsku nie tylko w Rosji, ale we wszystkich byłych republikach radzieckich, których jest wielu. Była zdziwiona, ze w Izraelu nawet policja mówi po rosyjsku. Zauważyła, że ostatnio wielkie zapotrzebowanie na język rosyjski w Polsce dzięki Ukraińca, część których mówi po rosyjsku.
Wydaje mi się, z angielski to podstawa, ale oprócz tego pracodawca chce widzieć jeszcze jeden język obcy u tłumacza.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-27-2017, 03:57
machajek machajek jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ostatnio dużo słyszy się na temat zapotrzebowania na chiński, ale w rzeczywistości okazuje się, że gorączka nauczania się putunghua nie niesie ze sobą gorączki zatrudniania ludzi potrafiących mówić po chińsku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-27-2017, 12:46
wiolakq wiolakq jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Słyszałam że rośnie zapotrzebowanie na niderlandzki oraz języki skandynawskie ;>
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-03-2017, 18:06
szym szym jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Na języki skandynawskie zapotrzebowanie jest już od dawna. Myślę, że coraz popularniejszy pośród tłumaczy staje się język węgierski.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-04-2017, 16:32
alkacc01 alkacc01 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Myślę, że największe zapotrzebowanie jest na język niemiecki, fiński, chiński oraz koreański.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-09-2017, 20:39
isa1 isa1 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Takich języków niszowych można znaleźć na pewno sporo. Ich znajomość może być plusem, jeśli nie ma na rynku zbyt wielu innych specjalistów, którzy się nim posługują, ponieważ jest mniejsza konkurencja. Z drugiej strony trzeba liczyć się z mniejszym popytem na tłumaczenia związane z takim językiem.
Na pewno rośnie zapotrzebowanie na chiński i koreański oraz języki skandynawskie, ale w konsekwencji kierunki filologiczne z nimi związane stały się bardzo popularne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.