Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-16-2017, 10:23
werjas werjas jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Staram się tego unikać, bo przeważnie nie jestem zadowolona z efektu i kusi mnie, żeby coś pozmieniać. A wiadomo, ze to działa jak domino - jak ruszę jedno zdanie, to za chwilę będę musiała przeredagować cały akapit.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-16-2017, 11:28
Rosveen's Avatar
Rosveen Rosveen jest offline
Kumotr

Domyślnie

Jeśli dostanę informację z zewnątrz albo sama odkryję, że popełniłam ewidentny błąd, to tak. Ale generalnie nie czytam swoich starych tłumaczeń.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-16-2017, 12:06
Nishtec Nishtec jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Tylko jeśli są to rażąco nie pasujące przekłady. Nie zawsze działam na dokładnie umiejscowionych kontekstowo fragmentach i wymagają one dopasowania do znaczników płci, rodzaju itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-16-2017, 15:36
iwonane iwonane jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zwykle wracam do tych 'świeżych' tłumaczeń, które niedawno skończyłam i musiałam odłożyć, żeby odpoczęły przed ponownym sprawdzeniem i wysłaniem klientowi. Kiedy już prawie zapomina się o tym, co się pisało, łatwiej jest ocenić swoją własną pracę i wprowadzać poprawki. Chociaż myślę, że jest to dobra metoda nie tylko jeśli chodzi o tłumaczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-18-2017, 01:25
Hera1990 Hera1990 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z niechęcią, ale wracam . Najgorzej jak człowiek sobie myśli, że mógł jedno zdanie lepiej przetłumaczyć. Ale nie ma co się rozwodzić, trzeba po prostu z każdym tłumaczeniem być coraz lepszym i tyle
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-17-2017, 19:32
Kosiarenka Kosiarenka jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja zaznaczam wszystkie "niepewne" fragmenty na czerwono i po przerwie do nich wracam i próbuję na świeżo je zinterpretować. Potem jeszcze ze 2 razy czytam tłumaczenie porównując z oryginałem (oczywiście, jeśli czas pozwala, jeśli nie to tylko raz ).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-25-2017, 12:23
agarze agarze jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zawsze sprawdzam swoje tłumaczenie, ale muszę mieć wtedy "świeżą głowę", czyli odpocząć na kilka godzin, lub dzień dwa jeśli mi czas na to pozwala, totalnie spojrzeć na to okiem wypoczętym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-06-2017, 18:28
jagodzinska jagodzinska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli czas mi na to pozwala, celowo odkładam tłumaczenie i wracam do niego po pewnym czasie. Wtedy łatwiej jej wyłapać błędy i dokonać poprawek. Jednak nie zdarza mi się to często. Zazwyczaj nie mam czasu wracać już do wcześniej wykonanych tłumaczeń.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.