Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-23-2017, 17:23
EdenB EdenB jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Z natury nikt nie lubi przyznawać się do błędu. Nie mogę wypowiedzieć się na ten temat z perspektywy nauczyciela, ale jako uczeń lub student zawsze bardziej szanowałem podejście, w którym nauczyciel przyznaje się do braku wiedzy w określonej sprawie zamiast zmyślić coś na poczekaniu i udawać, że to prawda. Nie uznaję pomyłki za utratę nauczycielskiego autorytetu tylko okazanie ludzkiej strony, która widoczna jest zresztą w każdym zawodzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-25-2017, 10:11
jagodzinska jagodzinska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zawsze lepiej jest powiedzieć prawdę, kłamstwo nigdy się nie opłaca. Jeśli czegoś nie wiemy to trudno wymyślić odpowiedź na poczekaniu. Mi też się zdarza, że czegoś nie wiem. Wtedy zazwyczaj szybko to sprawdzam, bo na korepetycjach zawsze mam ze sobą telefon i internet. Myślę, że nie świadczy to o mnie źle. Lepiej upewnić się niż podać nieprawdziwe informacje.

Ostatnio edytowane przez Karyn : 12-07-2017 o 23:48. Powód: brak użycia polskich znaków
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-25-2017, 12:33
agarze agarze jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nikt nie jest chodzącym słownikiem, lepiej przyznać się, że muszę to sprawdzić, niż świecić oczami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-26-2017, 20:55
Anna2405 Anna2405 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Moim zdaniem przyznanie się do braku wiedzy na jakiś temat jest bardziej profesjonalne, niż udawanie, że się wie i podawanie złych informacji. Nikt nie jest wszechwiedzący, na szczęście.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-05-2017, 18:42
milenarejner milenarejner jest offline
Kumotr

Domyślnie

Oczywiście, że należy się przyznać. Wiele informacji można sprawdzić w sekundę w Internecie -- wystarczy, że powiemy np. "dowiemy się razem" i włączyć komputer lub telefon. To też pokazuje uczniowi, że jeśli czegoś nie wiemy to nic strasznego, zawsze można uzupełnić swoją wiedzę. Nikt nie jest wszechwiedzący.Często z głowy wypadają nawet najprostsze słowa i to jest naturalne, mamy przecież tak samo w języku ojczystym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.