Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-17-2014, 10:59
olrun olrun jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja niestety jeszcze nie byłam, ale mam to w planach. Choć pewnie tylko na chwilę, bo duże miasta mnie przytłaczają.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-20-2014, 15:13
malew malew jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Niestety nie byłam tam jeszcze, ale ostatnimi czasy coraz poważniej myślę o weekendowej wizycie w Amsterdamie. Z pewnością planując podróż zajrzę na wiele portali i for internetowych, co polecam i Tobie Możesz zajrzeć np. tutaj:

[url]http://www.holland.com/us/tourism/cities/amsterdam.htm[/url]
[url]http://docelowo.pl/amsterdam/[/url]
[url]http://www.amsterdam.info/pl/[/url]

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-21-2014, 09:58
CristinWks80 CristinWks80 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Czuję się zachęcona by odwiedzić to miejsce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-21-2014, 10:48
natashadnb natashadnb jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Gorąco polecam muzeum miasta Amsterdam - bardzo odbiega od tego, z czym zwykle kojarzy nam się muzeum. Jest atrakcyjne zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Radzę też poczytać o karcie "I Amsterdam" - jest to coś w stylu biletu kilkudniowego na komunikację miejską + zniżki/darmowe wejścia do różnych obiektów.

Kiedyś trafiłam do Amsterdamu podczas Święta Królowej (pod koniec kwietnia). Niezła impreza! Możliwy jest wtedy handel bez zezwolenia i konieczności płacenia podatków, więc w całym kraju powstaje wiele jarmarków, a ludzie otwierają stoiska, na których sprzedają różne towary. Wszędzie gra muzyka, kanałami pływają muzyczne gondole, na każdej inny Dj, wszyscy ubrani na pomarańczowo. Do tej małej mieścinki zjeżdża się wtedy nawet milion turystów.

Bardzo osobliwe są "toalety" publiczne, zobaczcie sami:

[url]http://www.thelostcompass.net/wp-content/uploads/2008/05/20080522084441_amsterdam-public-toilet.jpg[/url]

[url]http://25.media.tumblr.com/tumblr_lkr55xrdLB1qzma4ho1_500.jpg[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-21-2014, 12:32
katarzyna2525 katarzyna2525 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Miałam szczęście, bo moja rodzina mieszkała w Amsterdamie To jedno z pierwszych miast zagranicznych, które odwiedziłam. Najbardziej spodobała mi się atmosfera - ludzie byli bardzo przyjaźni, niektórzy nawet machali do mnie czy też pozdrawiali. Prawdą jest też, że to miasto nie śpi - o godzinie 24 wciąż było dużo ludzi w centrum. Co mnie najbardziej zszokowało w tym mieście, to fakt, że kościół stał 20 m od czerwonej ulicy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-07-2015, 23:09
islandka islandka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja przyjechałam do Amsterdamu na 5 dni i już pierwszego byłam zaskoczona jak szybko poznawało się tam nowych ludzi. Wyjście wieczorem, zaraz ktoś proponuje, żebyś dołączył. Mnóstwo ciekawych osób z otwartym umysłem i dużym bagażem doświadczeń. No i wszędzie te rowery!
W samym mieście warto "zaliczyć" 3 zlokalizowane obok siebie muzea, Rijksmuseum, muzeum Van Gogha i Stedelijk museum. Godny polecenia jest też targ z serami organizowany chyba raz w tygodniu (trzeba podpytać lokalnych kiedy).
Nie chciałabym tam mieszkać, bo rzeczywiście miliony turystów, ale na kilkudniowy wypad to super opcja.
Leiden, Haarlem, Hoorn to mniejsze miasta, które również warto odwiedzić, jest na pewno mniej turystycznie. W Hoorn się zakochałam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-27-2016, 19:32
moony moony jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mnie najbardziej zachwyciła atmosfera Amsterdamu. Oczywiście centrum miasta jest wypełnione turystami, ale czasami wystarczy przejść 2 uliczki dalej i trafić do cichej, spokojnej okolicy. W ten sposób zakochałam się w dzielnicy Jordaan, znajdującej się blisko centrum, jednakże przytulniejszej i pełnej uroku prawdziwego Amsterdamu. Polecam również wybrać się do północnej części miasta, można tam dotrzeć darmowymi barkami kursującymi za dworcem czy do muzeum NEMO, z którego dachu można podziwiać piękne widoki na miasto.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-06-2016, 08:22
kingabednarska kingabednarska jest offline
Kumotr

Domyślnie

Bardzo polecam Amsterdam. W tym roku lecę tam czwarty rok z rzędu i już nie mogę się doczekać. Miasto potrafi zauroczyć, ale ktoś musi lubić kontrasty, ponieważ niektórych mogą oburzać np. kościół obok Red Light District. W ciągu dnia warto przejechać się rowerem (które są dosłownie wszędzie), a w nocy pochodzić po tętniącym życiem mieście (uwaga na kanały, ponieważ nie ma barierek i mieszkańcy mówią, że co jakiś czas wyławiają mężczyzn, którzy wracając z imprezy nie dali rady utrzymać równowagi, kiedy chcieli się załatwić, a ponieważ nie ma drabinek, jak już się wpadnie do kanału trudno jest się wydostać).
Z kartą IAmsterdam można dużo zaoszczędzić (można ją kupić w wielu punktach, nawet na dworcu), obejmuje darmowe wejścia do wielu znanych obiektów, do innych zniżki 25% i przede wszystkim komunikację (która nie jest w mieście najtańsza). Najbardziej opłaca się kupić kartę na 96h, ponieważ nie jest się w stanie dużo zwiedzić w dzień czy dwa (biorąc pod uwagę jeszcze dojazdy). Poza wymienionymi przez innych wcześniej miejscami, zachęcam do odwiedzenia ZOO. Ciekawe też jest Muzeum Bolsa, które kończy się degustacją wybranego drinka Rejs kanałem polecam szczególnie wieczorem, ponieważ po zmroku robi dużo większe wrażenie. Muzeum NEMO odradzam (głównie atrakcje dla dzieci)- polskie Centrum Nauki Kopernik jest dużo ciekawsze.
Natomiast około godziny jazdy samochodem od Amsterdamu jest Walibi Park- świetna rozrywka także dla dorosłych jeśli ktoś lubi wysokości (można też dojechać pociągiem).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-19-2016, 11:34
Magda_R's Avatar
Magda_R Magda_R jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Niedawno wróciłam, więc dzielę się wrażeniami jeszcze ciepłymi

Słynne muzea czy Dzielnica Czerwonych Latarni zostały już wymienione - choć co do tej dzielnicy to raczej wieczorem nie wybierałabym się tam sama. Moje odczucia były dosyć smutne po wędrówce tamtędy nawet w południe..
Polecam zwiedzanie miasta rowerkiem wodnym (pedal/canal bike)! Jest kilka punktów, gdzie można wypożyczyć (np. okolice Anne Frank Huis) - godzina kosztuje 8Eur, 1,5 h - 11Eur za osobę. Jeśli chce się zostawić rowerek w innym miejscu niż się wypożyczyło, naliczona jest dodatkowa opłata 2Eur.

A dla miłośników indyjskich potraw polecam Gurkas Kitchen na ulicy Kinkerstraat 7 - przepyszne mango lassi!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2016, 20:27
angelin angelin jest offline
Kumotr

Miejscowość: Żory
Domyślnie

Amsterdam to faktycznie zatłoczone miasto, roi się od turystów i bardzo oryginalnych ludzi. W samym centrum można spędzić kilka dni, bo atrakcji nie brakuje. Z drugiej strony jest to bardzo klimatyczne miejsce, romantyczne uliczki i liczne mostki mają swój urok. Serdecznie polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.