Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-11-2017, 14:38
ala.podsiadly ala.podsiadly jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie AliExpress - zakupy z Chin

Witam wszystkich
Moje pytanie brzmi co sądzicie o AliExpress? Korzystacie, znacie? Dla niewtajemniczonych jest to chiński portal zakupowy. Wysyłka jest darmowa, ceny bardzo niskie. Niestety jakość to często loteria.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-12-2017, 15:08
magzloc magzloc jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Korzystam dość często i ogólnie jestem zadowolona. Warto dołączyć do jednej z wielu grup na facebooku, gdzie ludzie udostępniają zaufane aukcje, dobre okazje, itp. Jeśli kupujemy sami, to dobrze patrzeć na ilość zamówień produktu, ocenę i zdjęcia w feedbackach - w ten sposób mamy pewność, że nie zostaniemy oszukani. Mi jeszcze nie zdarzyło się kupić czegoś, z czego nie byłabym zadowolona, ale oczywiście trzeba kupować z głową i zrobić najpierw trochę researchu
Warto też sprawdzić, czy rzecz, której szukamy nie znajdziemy czasem taniej na allegro, bo i z takimi sytuacjami się spotkałam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-12-2017, 17:46
klaudia96m klaudia96m jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Ali

Jeśli robię zakupy na aliexpress to raczej są to drobne rzeczy, jak case do telefonu. Póki co, nie zawiodłam się, chociaż czekanie na przesyłkę to czasami miesiąc, ale czego oczekiwiać skoro paczki idą z Chin. Znam też osoby, które na ali kupują bardzo duży rzeczy i dosłownie wszystko i są bardzo zadowolone. Przed kupieniem polecam zajrzeć w feedback i popatrzeć na zdjecia zamieszczane przez kupujacych
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-12-2017, 21:54
mrozycka mrozycka jest offline
Kumotr

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Raz w życiu zamówiłam ciuch a Ali - kurtkę, która była w porządku, ale szybko się zmechaciła. Ogólnie szkoda mi czasu na zamawianie rzeczy stamtąd, ale jest to chyba jedyne, ogólnodostępne miejsce (również idealne pod względem ceny dostawy - darmowa), które ma w ofercie różnorodność case'ów na telefony - niedługo zamawiam z Kaczorem Donaldem oraz Toy Story (sic!).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-13-2017, 09:59
Karolina1993 Karolina1993 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zamawiam dość często, ale właśnie tańsze rzeczy, jakieś długopisy, kosmetyczki czy ozdoby do domu. Nie zdecyduję się chyba na ubrania, bo pomimo zdjęć i podanych wymiarów boję się marnej jakości.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-13-2017, 19:26
syska506 syska506 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Mam już wiele rzeczy z Chin, tam też są gorsze i lepsze marki, warto czytać opinie lub zapisać się na fb do grup, które proponują sprawdzone oferty. Na początku zaczynałam od drobnych tanich rzeczy, których pełno na Ali, jednak z czasem przekonałam się i zaczęłam zamawiać np. elektronikę m. in. od Xiaomi, które konkuruje już z Samsungiem itp... mają bardzo fajne, futurystyczne sprzęty dla domu, a do tego minimalistyczny design. Osobiście moje większe zaufanie do droższych zakupów budzi inny chiński sklep równie znany - Gearbest.com. Na wesolydiabel.pl są kupony, które znacznie obniżają ceny. Można naprawdę dużo taniej niż na allegro kupić wiele rzeczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-05-2018, 21:26
Melissa's Avatar
Melissa Melissa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Robiłam tam zakupy dobrych kilka razy, o dziwo większość transakcji przebiegła bezproblemowo. Kupiłam na AliExpress nawet telefon komórkowy i nie doświadczyłam żadnych problemów ani z przesyłką, ani z samym produktem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-20-2018, 19:56
arpauxxc23 arpauxxc23 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Słyszałam o AliExpress, nawet zdarzyło mi się przeglądać różne aukcje i rzeczywiście byłam zaskoczona ilością i różnorodnością produktów. Słyszałam wiele pozytywnych jak i negatywnych opinii, jednak jeżeli miałabym robić tam zakupy, to zdecydowałabym się na coś, czego potem nie byłoby mi szkoda, w przypadku gdyby było słabo wykonane bądź popsuło się bardzo szybko.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-24-2018, 10:56
wioldza wioldza jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Robię zakupy na ali naprawdę baardzo często, czasem trafi się coś fajnego, taniej niż w Polsce, wiec myślę że warto kupować
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-25-2018, 13:01
Ola8 Ola8 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja bardzo często robię zakupy przez ali express. Nawet jeżeli paczka nie dojdzie koszty są zawsze zwracane polecam kupować na ali bo myślę ze każdy może znaleźć tam coś dla siebie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.