Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-05-2017, 15:03
VictoriaKedra VictoriaKedra jest offline
Podszyszkownik

Sprawdzają się też takie większe fotele dla graczy. Mąż sobie taki kupił dla pracy przy biurku ponad 6 miesięcy temu, jest bardzo zadowolony. Kosztuje 600-700 zł, ale opłaca się. Na lepszym ja jeszcze nie siedziałam
Joga oraz prawidłowe pływanie są najskuteczniejszym sposobem na wzmocnienie mięśni kręgosłupa. Ból minie po pierwszych ćwiczeniach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-06-2017, 11:13
NataD NataD jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja uczyłam się swego czasu metody o nazwie Technika Alexandra, nauczyłam się przede wszystkim jak działa ciało w ruchu (trochę całkowicie podstawowej anatomii) i bardzo mi to pomaga lepiej korzystać ze stawów, mięśni itp kiedy siedzę, chodzę i generalnie w codziennym ruchu. Z takich prostych praktycznych wskazówek bardzo dobrze działa kiedy czas siedzenia przy komputerze przerywa się co pół godziny / godzinę na 10-15 minut np. leżenia na plecach z ugiętymi nogami albo trochę ruchu np. spacerek do kuchni po herbatę. To też ulga dla oczu (a propos - ponoć dobrze robi jeśli raz na jakiś czas oderwie się wzrok od komputera żeby spojrzeć w dal, taka zmiana perspektywy patrzenia, kiedy wzrok skupia się na czymś odległym, to też świetny odpoczynek dla oczu). A dla ciała i psychiki osobiście bardzo polecam pływanie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-06-2017, 19:10
KamilaKinach KamilaKinach jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Zielona Góra
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez KarolinaW2 Pokaż post
Ja polecam ćwiczenia na wzmocnienie kręgosłupa. Bardzo mi pomagają.
Podpisuję się pod tym rękami, nogami i kręgosłupem Trzeba zacząć od wzmocnienia kręgosłupa, dobór krzesła nie jest aż tak ważny. Jesli nie uprawia się absolutnie żadnej aktywności fizycznej to ból i tak prędzej czy później się pojawi. ( kręgosłupa czy innej części ciała. )
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-06-2017, 22:11
michalxstatic michalxstatic jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W miarę zdrowej osobie nie potrzeba aż tak dużo specyficznych ćwiczeń. Wystarczy się regularnie ruszać tj. coś w domu posprzątać, trochę się poschylać czy po prostu pójść na spacer. W roku akademickim, gdzie codziennie muszę przejść te 3-4 kilometry nawet mi przez myśl nie przeleci jakikolwiek ból pleców.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-12-2017, 23:10
NataD NataD jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zgadzam się z michalxstatic, wystarczy trochę naturalnego ruchu dziennie i zwykle nie ma problemu z bólem pleców. Ja też często siedzę na dużej piłce zamiast krzesła, łatwiej mi wtedy mieć proste plecy i trochę się poruszać w pozycji siedzącej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-24-2017, 16:59
pawel1721 pawel1721 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Podobno warto co godzinę się trochę poruszać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-24-2017, 20:45
kplona kplona jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę że przy problemach z kregoslupem dużo pomogą ćwiczenia fizyczne i rozciąganie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-01-2018, 14:08
nikolasok23 nikolasok23 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez pawel1721 Pokaż post
Podobno warto co godzinę się trochę poruszać.
Tak na prawdę właśnie wystarczy co jakiś czas spędzić 10-15 minut na rozciąganiu i już jest zdecydowanie lepiej. Żeby nie siedzieć bez ustanku kilka godzin, a po prostu to przerywać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-02-2018, 21:23
m.stepuch m.stepuch jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Teraz jest tyle dostępnych treningów w sieci. Zawsze można się troch poruszać z którąś z trenerek. Ja wybieram jogę. Doskonała dla kręgosłupa. Nie wspominając o "aktywności ruchowej domowej": odkurzanie, prasowanie, gotowanie...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-05-2018, 21:11
Marguerite96 Marguerite96 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Trzeba bardzo uważać na kręgosłup, kiedy pracujemy przy komputerze. Polecam, jeżeli jest to możliwe, rozciąganie się regularnie. Miałam nieprzyjemne doświadczenie dzień ważnym terminem. Przez kilka dni bez przerwy siedziałam przed komputerem, a w pewnym momencie ból był tak silny, że nie mogłam siedzieć. Po paru godzin, poczułam się lepiej, ale ból ostatecznie ustąpił tylko po kilku dniach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.