Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-19-2017, 22:50
Prazubr Prazubr jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

U mnie na roku są ludzie, którzy mają dzieci, i godzą to dodatkowo z pracą, więc wszystko jest możliwe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-30-2017, 16:43
CptSquirrel CptSquirrel jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Prazubr Pokaż post
U mnie na roku są ludzie, którzy mają dzieci, i godzą to dodatkowo z pracą, więc wszystko jest możliwe.

U mnie też są takie osoby i muszę przyznać, że je bardzo podziwiam, bo to świadczy o ich silnej determinacji i motywacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-31-2017, 18:17
martawanda martawanda jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Znam kilka dziewczyn, które zaszły w ciążę na studiach i zostały mami - z tego, co mi wiadomo dobrze sobie z tym poradziły, obroniły dyplomy i jakoś wszystko pogodziły
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-11-2018, 12:58
valiumpix valiumpix jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Osobiście nie wyobrażam sobie mieć teraz dzieci, ale mam koleżankę, która pół roku temu urodziła córeczkę i planuje ślub ze swoim chłopakiem - jak widać wszystko da się pogodzić
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-11-2018, 22:20
SKonieczna SKonieczna jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że połączenie studiów i rodzicielstwa jest jak najbardziej możliwe. Jednak jako była studentka, a obecnie mama dwójki małych dzieci uważam, że dobrze jest poczekać do zakończenia studiów. Opieka nad małym dzieckiem zajmuje dużo czasu i wymaga dużego zaangażowania. Czasami zostaje tak mało energii, że wieczorna kąpiel staje się wyzwaniem na miarę zdobycia Mount Everestu. Poza tym szkoda przegapić pierwsze słowa czy kroki, bo trzeba było się uczyć, a dzieckiem zajmowała rodzinka. A z drugiej strony, szkoda nie zaznać uroków studenckiego życia, bo trzeba było siedzieć z dziećmi. Podsumowując: pogodzić się da, ale myślę, że nie da się w pełni przeżyć uroków życia studenckiego i rodzicielstwa łącząc je.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-13-2018, 11:33
b2screw's Avatar
b2screw b2screw jest offline
Kumotr

Domyślnie

Wydaje mi się, że warto doradzić się w tej kwestii znajomych... To jest naprawdę bardzo dobre rozwiązanie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-13-2018, 12:14
Aylenette Aylenette jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja bym tego bardzo nie chciała, mówię otwarcie. Ale moje poglądy na ten temat to najpierw rozwój, podróże i odpowiedni człowiek, potem ewentualnie dzieci. Znam takich rodziców, w większości nieplanowana ciąża i jedni sobie radżą, a drudzy płaczą w poduszkę. Zależy od człowieka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-13-2018, 15:02
SKonieczna SKonieczna jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Aylenette Pokaż post
Ja bym tego bardzo nie chciała, mówię otwarcie. Ale moje poglądy na ten temat to najpierw rozwój, podróże i odpowiedni człowiek, potem ewentualnie dzieci. Znam takich rodziców, w większości nieplanowana ciąża i jedni sobie radżą, a drudzy płaczą w poduszkę. Zależy od człowieka.
Niestety przy nieplanowanej ciąży niektórzy nie radzą sobie nawet bez jednoczesnego studiowania. Tak jak powiedziałaś - zależy od człowieka. Popieram Twoje podejście, szczególnie dotyczące odpowiedniego człowieka. Nie ma chyba nic gorszego dla dziecka, niż rodzice, którzy są ze sobą z przypadku i przymusu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-13-2018, 16:19
malgosiaa95 malgosiaa95 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Od nowego roku będę na V roku i nie wyobrażam sobie łączenia rodzicielstwa ze studiami. Dla mnie najpierw studia/kariera potem dziecko. Nie mówię, że jest to niemożliwe, ale wydaje mi się, że bardzo trudne. Podziwiam osoby, którym się to udaje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-13-2018, 17:05
PaulinaHoppe PaulinaHoppe jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie wyobrażam sobie rodzicielstwa podczas studiów. Dziecku trzeba zapewnić dobre warunki do rozwoju. Jak dla mnie nie da się tego zrobić nie mając stałej pracy ani wykształcenia. Zdecydowanie stawiam na "najpierw kariera, później dzieci".
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.