Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-21-2016, 17:43
Dariajk Dariajk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Koleżanka ze studiów urodziła pierwsze dziecko przed licencjatem a drugie tak samo przed mgr i pomimo tego napisała, obroniła się i do tego studiowałyśmy dziennie. Ja bym nie dała rady. Dzisiaj jestem mamą i niewiem jak ona dała radę. Podziwiam ją
Mówiąc najpierw kariera potem dziecko, podziwiam ludzi którzy te słowa wypowiadają. Dziecko to nie towar w sklepie, który można Wziąść z półki kiedy zechcemy. Bardzo często zwłaszcza teraz jest mnóstwo problemów i zajście w ciążę nie jest takie proste.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-21-2016, 23:09
EdytaMakowka EdytaMakowka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Dariajk Pokaż post
Mówiąc najpierw kariera potem dziecko, podziwiam ludzi którzy te słowa wypowiadają. Dziecko to nie towar w sklepie, który można Wziąść z półki kiedy zechcemy.
A ja trochę rozumiem takie podejście. Nie chcę być źle zrozumiana, więc od razu zaznaczam, że nie popadam ze skrajności w skrajność i moim zdaniem nie ma co czekać do skończenia 35 lat, bo kariera jest ważniejsza. Ale jednak warto zainwestować trochę w siebie i pozwolić sobie samej się rozwinąć zanim podejmie się decyzję o dziecku i warto zadbać o miejsce pracy, którego będzie się pewnym po urlopie macierzyńskim. Wydaje mi się, że łatwiej jest się wbić na rynek pracy młodszej osobie bez doświadczenia, niż osobie, która jest już to parę lat starsza i dodatkowo ma dziecko. Takie są niestety smutne realia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-22-2016, 00:12
pawel8163 pawel8163 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Wydaje mi się, że wszystko jest do ogarnięcia i związane jest z dobrą organizacją. Chociaż w przypadku dzieci wielu rzeczy nie jesteśmy w stanie zaplanować, w szczególności choroby. Jeśli oboje rodziców angażuje się w wychowanie dzieci, będziemy korzystać z pomocy rodziców i znajomych a wykładowcy będą widzieć nasze zaangażowanie w naukę (choć minimalne) to wszystko jest do zrobienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-22-2016, 12:10
mmichalski96 mmichalski96 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Rodzicielstwem najlepiej jest się zająć dopiero po studiach, bo ciężko byłoby połączyć presję związaną z jednoczesnym wychowaniem dziecka, utrzymaniem go i chodzeniem na zajęcia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-28-2016, 18:04
KACHAZ KACHAZ jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zawsze mówiłam,że najpierw zrobię karierę a później będę myśleć o dzieciach. Troszeczkę mi nie wyszło ale szczerze... nie żałuję.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-28-2016, 23:18
monika.szczepanek@op.pl monika.szczepanek@op.pl jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z własnego doświadczenia wiem, że jest chwilami bardzo ciężko. Urodziłam na 1 roku studiów, pogodzić naukę i obowiązki jest bardzo trudno. Uczę się dopiero od godziny 21, wcześniej nie mogę, gdyż jest masa obowiązków domowych i rodzicielskich. Również uważam, że lżej jest pracować i studiować. Ale nie wypowiadam się za wszystkich. Na pewno są tacy, którzy sobie świetnie radzą. Podziwiam ich.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-16-2017, 17:52
justys33 justys33 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W trakcie studiow tak ale doktorskich
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-16-2017, 18:54
maleckado maleckado jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moja znajoma została mamą będąc na drugim roku studiów i razem z partnerem radzą sobie świetnie, wymieniając się opieką w czasie, kiedy mają zajęcia, co świetnie zdaje egzamin
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-17-2017, 22:35
inezmlodawska inezmlodawska jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

Ja w trakcie studiów nie podjęłabym się rodzicielstwa. Poczekam przynajmniej do obrony licencjatu. Magisterka to już troszkę inny temat, będąc JUŻ matką mogłabym zaocznie robić magisterkę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-19-2017, 20:04
libmor's Avatar
libmor libmor jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Rodzicem można zostać, gdy jest się dojrzałym i pewnym, że jest w stanie wychować dziecko w dobrych warunkach. Studiowanie więc nie jest tu przeciwwskazaniem, jeśli tylko ma się odpowiednie środki i można wygospodarować dostateczną ilość czasu na spełnienie potrzeb społecznych i emocjonalnych dziecka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.