Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-07-2017, 23:58
iwona7888 iwona7888 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Grafika google bardzo przydaje się przy tekstach z Everyday English Lub formalne informacje, jakie spotykamy w przeróżnych instytucjach

Ostatnio edytowane przez annowak : 02-13-2017 o 11:42. Powód: Gramatyka/ortografia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-20-2017, 16:01
ewawo ewawo jest offline
Kumotr

Miejscowość: Białowieża
Domyślnie

Korzystam z opcji grafiki Google i Seznam.cz. Czasami to wręcz "ratuje życie". Świetnie naprowadza, daje pomysł, wskazówkę, gdzie szukać dalej, jak słowo/przedmiot doprecyzować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-22-2018, 20:21
zuzikowanna zuzikowanna jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja też sporo pracuję na google grafika. Jak coś już znajdę, to następuje weryfikacja, ale nie raz, nie dwa, uratowało mi to życie.

Generalnie jakoś ciężko mi sobie wyobrazić tłumaczenie przed erą internetu..
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-26-2018, 16:47
einhorn einhorn jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Wrocław
Domyślnie

Ja używam bardzo często tej opcji, zwłaszcza przy tłumaczeniach kulinarnych, kart dań itd. Jeżeli nie mogę sobie wyobrazić co to za potrawa to google grafika zawsze jest pomocna
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-27-2018, 11:34
klaudia96m klaudia96m jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Też tak często robię
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-27-2018, 17:43
jakubgrzeszczak2 jakubgrzeszczak2 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Lublin
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez aniqua Pokaż post
Pierwszy raz słyszę. Jak korzystać z grafiki Google przy tłumaczeniach, ponieważ otworzyłam to i nie wiem co dalej?
Na przykład potrzebujesz przetłumaczyć słowo, znajdujesz jego odpowiednik w języku docelowym i żeby się upewnić, że to jest dokładnie to, wpisujesz słowo w Google Grafika i sprawdzasz, co ciekawego wyskoczy.
Przykładowo ostatnio musiałem znaleźć określenie na pewien sprzęt dentystyczny w języku angielskim i znalazłem chyba 2 różne i definicje również były w pewnym stopniu zbliżone. Wpisywałem w Google grafika i jak mi wyskoczyło to, czego szukałem w dużych ilościach, to już wiedziałem, że to właściwe słowo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-04-2018, 19:36
michal9x michal9x jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez jakubgrzeszczak2 Pokaż post
Na przykład potrzebujesz przetłumaczyć słowo, znajdujesz jego odpowiednik w języku docelowym i żeby się upewnić, że to jest dokładnie to, wpisujesz słowo w Google Grafika i sprawdzasz, co ciekawego wyskoczy.
Przykładowo ostatnio musiałem znaleźć określenie na pewien sprzęt dentystyczny w języku angielskim i znalazłem chyba 2 różne i definicje również były w pewnym stopniu zbliżone. Wpisywałem w Google grafika i jak mi wyskoczyło to, czego szukałem w dużych ilościach, to już wiedziałem, że to właściwe słowo.
Nigdy nie używałem Grafiki Google do tego celu, ale ma to sens. Ja w ten sposób używam zwykłej wyszukiwarki, tj. wpisuję hasło i patrzę, które ma więcej wyników.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-25-2018, 22:46
agatap agatap jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Przydatne dla orientacji ogólniej - zobrazowaniu rzeczy z np. słownictwa specjalistycznego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-27-2018, 18:31
zuzikowanna zuzikowanna jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez michal9x Pokaż post
Nigdy nie używałem Grafiki Google do tego celu, ale ma to sens. Ja w ten sposób używam zwykłej wyszukiwarki, tj. wpisuję hasło i patrzę, które ma więcej wyników.
Też fajna sprawa, ale robisz to na zwykłym Google'u, czy w korpusach?

Mnie czasem wyskakują takie bzdury, jak próbuję się tak ratować, że szok.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-10-2018, 18:42
eani eani jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Bardzo ciekawy pomysł, nigdy o tym nie myślałam, ale zapamiętam. Nie wiem, kiedy to dokładnie weszło, ale zauważyłam że od jakiegoś czasu Google nawet pomagają doprecyzować hasła w wyszukiwarce grafiki przez sugestie na górze strony, to na pewno pomoże.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.