Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-19-2017, 13:29
agata_radom agata_radom jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Witam, mam wrażenie, że w każdym regionie Włoch uczymy się innego akcentu. Ale jest to dla Polaków język o tyle prosty, że jesteśmy w stanie tworzyć dobre brzmienia bez większego trudu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-09-2017, 14:02
Kabugn Kabugn jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zgodzę się z wszystkimi przedmówcami, że najlepiej byłoby zamieszkać w danym kraju i jak najwięcej przebywać z "tubylcami".
Ponadto trzeba mieć tzw. "dobre ucho". Zwracać uwagę na to gdzie pada akcent i jakie znaczenie nadaje słowu. Pamiętajmy, że w języku włoskim akcent ma niebagatelne znaczenie np. w słowach anco'ra- a'ncora; papa' - pa'pa. Istnieje mnóstwo przykładów.
Ja akcent "złapałam" od koleżanki Włoszki, ale przebywałam z nią praktycznie 16h na dobę. Im więcej, tym lepiej w tym przypadku.
Jeśli chodzi o filmy- tutaj byłabym troszkę ostrożna. Włochy są krajem specyficznym- każdy region ma swój dialekt. Zatem jeśli w jednym filmie spotka się mieszanka np. północ-południe, ciężko będzie nauczyć się jednego poprawnego akcentu.
Z tego, co się orientuję, są internetowe słowniki z nagraną wymową danego słowa- warto w razie wątpliwości poszukać i odsłuchać, aby nie popełniać błędów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-08-2018, 10:16
bettsim bettsim jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Trzeba się osłuchać i ćwiczyć. Co do wyjazdu, to trzeba mieć świadomość, że naśladując tubylców, naśladujemy ich regionalny akcent i nie zawsze jest to italiano standard. Dostępne są podręczniki z płytami cd do ćwiczenia wymowy i myślę, że warto je wykorzystać. Ja polecam "Manuale di dizione e pronuncia" U. Lanari.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.