Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-19-2017, 14:29
agata_radom agata_radom jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Witam, mam wrażenie, że w każdym regionie Włoch uczymy się innego akcentu. Ale jest to dla Polaków język o tyle prosty, że jesteśmy w stanie tworzyć dobre brzmienia bez większego trudu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-09-2017, 15:02
Kabugn Kabugn jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zgodzę się z wszystkimi przedmówcami, że najlepiej byłoby zamieszkać w danym kraju i jak najwięcej przebywać z "tubylcami".
Ponadto trzeba mieć tzw. "dobre ucho". Zwracać uwagę na to gdzie pada akcent i jakie znaczenie nadaje słowu. Pamiętajmy, że w języku włoskim akcent ma niebagatelne znaczenie np. w słowach anco'ra- a'ncora; papa' - pa'pa. Istnieje mnóstwo przykładów.
Ja akcent "złapałam" od koleżanki Włoszki, ale przebywałam z nią praktycznie 16h na dobę. Im więcej, tym lepiej w tym przypadku.
Jeśli chodzi o filmy- tutaj byłabym troszkę ostrożna. Włochy są krajem specyficznym- każdy region ma swój dialekt. Zatem jeśli w jednym filmie spotka się mieszanka np. północ-południe, ciężko będzie nauczyć się jednego poprawnego akcentu.
Z tego, co się orientuję, są internetowe słowniki z nagraną wymową danego słowa- warto w razie wątpliwości poszukać i odsłuchać, aby nie popełniać błędów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-08-2018, 11:16
bettsim bettsim jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Trzeba się osłuchać i ćwiczyć. Co do wyjazdu, to trzeba mieć świadomość, że naśladując tubylców, naśladujemy ich regionalny akcent i nie zawsze jest to italiano standard. Dostępne są podręczniki z płytami cd do ćwiczenia wymowy i myślę, że warto je wykorzystać. Ja polecam "Manuale di dizione e pronuncia" U. Lanari.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-14-2018, 22:52
agatabrow agatabrow jest offline
Kumotr

Domyślnie

Niestety akcent odgrywa bardzo ważną rolę w języku włoskim. Błędnie akcentując, możemy zostać niezrozumiani albo po prostu trudniej będzie nam kontynuować rozmowę. W tym przypadku warto odnieść się do źródła, tzn. do słownika wymowy włoskiej. Oczywiście istnieją podręczniki, książki na temat poprawnej wymowy, natomiast ja osobiście preferuję wszystkie opcje online. Zatem podrzucam link do słownika wymowy włoskiej: [url]http://www.dizionario.rai.it[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.