Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-29-2015, 16:10
Bitter stream Bitter stream jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Odmiana przez osoby i czasy w językach romańskich

Jak uczycie się odmian przez osoby i czasy? Jest tego tak dużo, że zdaje się to niemożliwym do nauczenia. Samo wchodzi do głowy w trakcie nauki, czy macie jakieś sposoby na to?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-31-2015, 11:12
marska marska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Początki są zawsze najgorsze, żeby wszystko zapamiętać, ale im więcej robi się ćwiczeń z odmianami, tym bardziej automatycznie to idzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-31-2015, 16:36
Ifrankowska Ifrankowska jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Grenada
Domyślnie

Na początku wydaje się to trochę nie do ogarnięcia ale jak już wbijesz sobie do głowy końcówki to odmiana będzie Ci bardzo łatwo przychodzić, nawet słów których nigdy się nie uczyłaś, ale nauczyłaś przez kontakt z językiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-02-2015, 14:45
saggiatore saggiatore jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Hmm nie wiem jak ktoś może stwierdzić że nauka odmiany jest łatwa.. Ja mam zeszyt, w którym mam zapisaną cała odmianę wszystkich czasowników nieregularnych - staram się to jakoś systematyzować ze względu na podobieństwo w odmianie i przynajmniej raz w miesiącu wszystkie sobie dokładnie powtarzam..
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-04-2015, 11:26
Katja Katja jest offline
Nadszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez saggiatore Pokaż post
Hmm nie wiem jak ktoś może stwierdzić że nauka odmiany jest łatwa.. Ja mam zeszyt, w którym mam zapisaną cała odmianę wszystkich czasowników nieregularnych - staram się to jakoś systematyzować ze względu na podobieństwo w odmianie i przynajmniej raz w miesiącu wszystkie sobie dokładnie powtarzam..
Bo akurat jemu nauka koniugacji przyszła z łatwością?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-04-2015, 14:02
Bitter stream Bitter stream jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Katja Pokaż post
Bo akurat jemu nauka koniugacji przyszła z łatwością?
Tak, do czasu aż przestanie rozwiązywać ćwiczenia na papierze i zacznie rozmawiać naprawdę. Wtedy, jak co rusz będzie robił błędy (a im łatwiejsze mu się to wydaje, tym częściej będzie robił błędy) zmieni zdanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-04-2015, 15:51
Katja Katja jest offline
Nadszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Bitter stream Pokaż post
Tak, do czasu aż przestanie rozwiązywać ćwiczenia na papierze i zacznie rozmawiać naprawdę. Wtedy, jak co rusz będzie robił błędy (a im łatwiejsze mu się to wydaje, tym częściej będzie robił błędy) zmieni zdanie.
Albo i nie. Kwestia indywidualna i na bazie własnych doświadczeń nie można zakładać, że dla innych ten element był trudny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-05-2015, 19:33
ewok ewok jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
A może ma świetną pamięć słuchową i akurat tutaj nie będzie miał większych problemów? Historia cyrku zna takie przypadki .
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-06-2015, 16:53
katarzyna123 katarzyna123 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Wcale tak nie jest, przynajmniej jeśli ktoś myśli przy rozwiązywaniu zadań zamiast robić je mechanicznie. Sama robię dużo zadań, często też układam sobie zdania z danym np. czasownikiem w każdej formie osobowej i nie mam większych problemów z zapamiętywaniem. Co więcej, jak potem rozmawiam to nie robię błędów. Jak się robi ćwiczenia z głową to przynosi to dobre rezultaty.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-07-2015, 00:35
agnieszkag1 agnieszkag1 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Chorzów
Domyślnie Moi drodzy romaniści...

Nauka czasowników, tylko Bescherelle.
Każdy, kto chcę ładnie mówić po francusku/hiszpańsku/włosku/portugalsku (i w wielu innych) powinien go dobrze poznać i pokochać, niestety...

Najlepiej jest uczyć się grupami, wtedy łatwiej jest zapamiętać formy, przynajmniej ja tak zawsze robiłam ucząc się form francuskich i hiszpańskich.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.