Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-07-2015, 11:43
HereIsJohnny's Avatar
HereIsJohnny HereIsJohnny jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Wieś czy miasto?

Gdzie wolelibyście mieszkać? Hałaśliwe, brudne, zestresowane, lecz dające więcej możliwości duże miasta czy też spokojne, urokliwe małe miasteczka?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-07-2015, 22:44
Rammarg Rammarg jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja osobiście wolę miasto i uważam, że często jest też urokliwe i może być nawet spokojne o określonej porze :P Ze wsią mam powiązanych mnóstwo miłych wspomnień i doświadczeń. W przyszłości chciałbym mieć możliwość spędzania wolnego czasu na wsi, żeby zaczerpnąć spokoju, odpocząć od "ciężaru" miasta.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-08-2015, 01:35
iorido iorido jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Niektórzy męczą się strasznie z daleka od cywilizacji i brakuje im centrów handlowych, tłumu ludzi i szybkiego tempa życia. Poza miastem jest mniej bodźców i trudniej znaleźć sposób na spędzanie wolnego czasu. Dla mnie ogromna zaleta większych miast to anonimowość i poczucie komfortu, kiedy spaceruje się w kaloszach w deszczowy dzień i nie spotka się nikogo znajomego. Doceniam uroki wsi, ale raczej kiedy wyjeżdżam na wczasy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-08-2015, 10:39
Mylene03 Mylene03 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Żyrardów
Domyślnie

Również doceniam anonimowość związaną z dużymi miastami i fakt że w mieście jest wszędzie blisko. Można powiedzieć że jestem typowym mieszczuchem ale ja sobie nie wyobrażam życia bez tego miejskiego zgiełku. Jeżeli chodzi o wieś to lubię tam spędzić tydzień lub dwa w czasie wakacji żeby się wyciszyć i odpocząć, ale zamieszkać tam na stałe bym nie mogła.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-08-2015, 22:21
HereIsJohnny's Avatar
HereIsJohnny HereIsJohnny jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez iorido Pokaż post
Niektórzy męczą się strasznie z daleka od cywilizacji i brakuje im centrów handlowych, tłumu ludzi i szybkiego tempa życia. .
Wow, jestem w szoku, nie sądziłam, że można to lubić! W kaloszach można też chodzić po wsi, i po prostu nie przejmować się ludźmi :P
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-08-2015, 23:40
Crocheter Crocheter jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Lublin
Domyślnie

Wydaje mi się, że również wiek może mieć wpływ na nasze preferencje lokalizacyjne, młodzi ludzie poszukują perspektyw, rozwoju, sukcesu - pojęcia te w głównej mierze kojarzą się z dużymi aglomeracjami miejskimi. Wraz z wiekiem zwiększa się potrzeba identyfikacji z konkretnym miejscem, przynależności, odpowiedzialności - te wyzwania z kolei są w większym stopniu możliwe do realizacji w mniejszych ośrodkach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-10-2015, 14:26
Justynazak's Avatar
Justynazak Justynazak jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Toruń
Domyślnie

Ja chyba nie mogłabym żyć na wsi. Bardzo lubię wieś ale na dłuższą metę męczyłabym się tam.
W mieście lubię gdzieś wyjść - do kina, na koncert..
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-10-2015, 21:07
Tvrtko's Avatar
Tvrtko Tvrtko jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Wieś, ale nie w sensie prowadzenia jakiegoś gospodarstwa. Ot po prostu życie na wsi, a praca w mieście
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-11-2015, 00:13
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez HereIsJohnny Pokaż post
Gdzie wolelibyście mieszkać? Hałaśliwe, brudne, zestresowane, lecz dające więcej możliwości duże miasta czy też spokojne, urokliwe małe miasteczka?
Niestety wiele małych miasteczek nie jest ani urokliwa ani spokojna. A duże miasta nie są znowu wcale brudniejsze od małych. Trochę ten twój obraz jest zbyt czarno biały.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-11-2015, 21:32
takatakamarta takatakamarta jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja jestem mieszczuchem i dobrze mi z tym, ale doceniam piękno wsi. W przyszłości chciałabym mieć możliwość spędzania więcej czasu na wsi, z dala od miejskiego zgiełku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.