Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-07-2014, 18:47
nageoire's Avatar
nageoire nageoire jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Zawsze uwielbiałam języki obce, ale to we francuskim się zakochałam. I to przez przypadek, bo w liceum chciałam kontynuować naukę niemieckiego a nie uczyć się znowu nowego języka. Jednak było to chyba moje przeznaczenie, bo wybrałam się na filologię romańską i kompletnie tego nie żałuję. Podsumowując, u mnie pierwsza była fascynacja językiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-07-2014, 20:22
Katja Katja jest offline
Nadszyszkownik

Domyślnie

U mnie tylko francuski i pierwsza była fascynacja językiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2014, 00:52
malgosia321 malgosia321 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja najpierw interesuję się językiem, później krajem. Może wynika to z tego, że nie podróżuję często i najpierw zaczynam się interesować jakimś językiem, dopiero później ewentualnie zaczynam czytać przewodniki itp. Szukam czegoś co, oprócz podobającego mi się języka, mogłabym dowiedzieć się o danym kraju lub regionie. Chociaż uczę się języka hiszpańskiego - nigdy nie byłam w Hiszpanii.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2014, 10:02
Agnese_A. Agnese_A. jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdansk
Domyślnie

Jezyka wloskiego zaczelam uczyc sie 6lat temu, gdy otrzymalam stypendium do Palermo.W zwiazku z czym pierwszy byl jezyk, a potem kraj :-)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2014, 19:00
Aniesse Aniesse jest offline
Szyszkownik

Miejscowość: Umbria (Italia)
Domyślnie

U mnie to było tak: najpierw zaczęłam sie uczyć jęzka, ale z musu (był w programie liceum), nie za bardzo przykładałam się i koleżanki pisały mi kartkówki Na wakacjach pojechałam do Włoch i kraj spodobał się bardzo, ale tak wakacyjnie. Jednak mimo wszystko zaczęłam bardziej przykładać się do nauki. Taka chęć nauki "na poważnie" i potraktowanie włoskiego jako języka, z którym chciałabym mieć do czynienia w przyszłości, przyszła dopiero w połowie studiów. Zapisałam się na porządny kurs, wyjechałam na Erasmusa, a potem osiadłam się w tym kraju i tak minęło 10 lat.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-10-2014, 19:39
mogr mogr jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

A wszystko zaczęło się od tego, że bardzo, bardzo dawno temu zakochałam się w Rickim Martinie, tak wiem... Hiszpański wydawał mi się wtedy najpiękniejszym językiem świata (angielski już nieźle umiałam, fascynacja francuskim skończyła się po pierwszej lekcji) i nadal tak uważam. Miłość do Hiszpanii przyszła na końcu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-10-2014, 21:22
Anna308 Anna308 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Włochy

W moim przypadku pierwszy raz wyjechałam do Włoch mając 10 lat i w tym momencie zakochałam się dosłownie we wszystkim, zaczynając od kultury, otwartości ludzi, poprzez pogodę, klimat i kuchnie - makarony, pizze, focaccia, lody, arancini, frutti di mare, mozzarella, tiramisu i wiele innych potraw oraz składników dań. I najbardziej zaimponował mi język - melodyjny, delikatny, zmysłowy jednym słowem piękny. Nie to co nasz język Polski wszystkie : sz, cz, ch, ż, ś,ź, ą, ę. Zupełnie inny Świat! Aż udałam się do liceum z Włoskim a potem na Filologię Włoską.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-10-2014, 22:18
edemma's Avatar
edemma edemma jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

U mnie zaczęło się od miłości do flamenco Z czasem przyszły studia, a przy okazji iberystyki również język portugalski który pierwszy raz w życiu usłyszałąm dopiero na zajęciach na uczelni. I mimo miłości do hiszpańskiego teraz robię magistra z portugalistyki. Jakoś... samo tak wyszło.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-10-2014, 23:31
zanetamargol zanetamargol jest offline
Kumotr

Miejscowość: Tychy
Talking

U mnie zdecydowanie była najpierw fascynacja językiem. Słysząc piosenki, informacje w języku hiszpańskim nie mogłam przestać go słuchać, jak dla mnie jest tak piękny, wpadający w ucho i przede wszystkim dosyć łatwy do nauki, że postanowiłam rozpocząć studia na filologii hiszpańskiej, a aktualnie robie magisterke a przy okazji nauki języka, zafascynowałam się Hiszpanią i jej kuchnią. Pozostaje mi jedynie zwiedzać coraz więcej i zachęcać ludzi do nauki tego języka :-)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-26-2014, 13:58
paulinakosz paulinakosz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Fascynacja językiem,dopiero później krajem i kulturą
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki