Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-11-2014, 13:49
majka3232 majka3232 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Też miałam kiedyś chomika. Moja kuzynka uwielbia za to szczury. Ogólnie są to bardzo inteligentne zwierzątka. Polecam kupienie jakiś kreatywnych zabawek.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-30-2015, 00:17
Crocheterka Crocheterka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja również kiedyś, bardzo dawno temu miałam chomika. Problem z tymi zwierzakami polega na ich nieustannej determinacji w podejmowaniu prób wydostania się na wolność. Mój zwierzak kiedyś zbiegł i przez tydzień nie mogłam go odnaleźć. W końcu zgłodniał i pojawił się, cały zakurzony i w pajęczynach. A ja byłam pełna obaw z jednej strony o stan jego zdrowia, a z drugiej o ewentulane szkody, jakie mógł poczynić w czasie swojej eskapady.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-30-2015, 14:56
aleksandra6 aleksandra6 jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Ja uwielbiam małe myszki przeurocze są. Mam kilka do oddania jak ktoś z Poznania
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-30-2015, 20:47
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez nadia83 Pokaż post
Ostatnio w prezencie dostałam białą mysz, nie skacze z tego powodu z radości ale skoro już jest to może ktoś mi podpowie jak się taką myszką zajmować, jakie imię wybrać dla niego (bo to podobno płeć męska), lubicie w ogóle gryzonie w domu?
Dziwię się, że w ogóle ją przyjęłaś. Gdyby ktoś bez uzgodnienia ze mną próbował mi wcisnąć na prezent jakie zwierzę po prostu bym NIE przyjęła takiego "prezentu". Jeżeli ktoś palnął taką głupotę niech się sam z nim męczy ( jakaś kara musi być).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-31-2015, 14:57
frydzka frydzka jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Zielona Góra
Domyślnie

Zgadzam się, że nie powinno się dawać komuś w prezencie zwierzęcia bez uzgodnienia z tą osobą. Każde zwierzę to jednak odpowiedzialność. Myszki kiedyś miałam, ładniutkie zwierzątka, nawet mi się malutkie urodziły, śliczne. Chciałabym jeszcze kiedyś szczura mieć. A chomików miałam trochę też, świetne są, kuleczki takie. Z gryzoniami jest ten problem, że bardzo krótko żyją, są chorowite i potem przykro.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-19-2015, 22:35
PunIntended PunIntended jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez frydzka Pokaż post
Z gryzoniami jest ten problem, że bardzo krótko żyją, są chorowite i potem przykro.
Jako zwierzę domowe polecam królika (choć oficjalnie należą do rodziny zajęczaków, nie gryzoni), nie jest zbyt wymagający, a mój dożył aż 10 lat. Zalecam jednak zabezpieczenie wszelkich kabli
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-20-2015, 23:17
piwnooka piwnooka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Łącznie miałam trzy chomiki i jednego szczura, zawsze chciałam mieć myszoskoczka, ale jeszcze nie zdecydowałam się na kolejnego gryzonia. O gryzonia oczywiście, jak o każde zwierzę zresztą, trzeba się troszczyć, mimo, że wymaga mniej uwagi niż na przykład pies. Trzeba się z nim regularnie bawić, głaskać, żeby się przyzwyczaił i nie zdziczał.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-22-2015, 12:22
neta8t9 neta8t9 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Chyba ta osoba słabo Cię zna skoro nie skaczesz z radości na taki prezent Wydaje mi się, że ''wychowuje się'' taką mysz podobnie jak chomika.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-24-2015, 14:02
deedlit deedlit jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ojej, nie mam nic do gryzoni, ale nie chciałabym mieć żadnego w domu. Jakoś mnie nie ciągnie do przytulania myszki czy szczura Wydaje mi się, że nie są to zwierzaki, które w jakiś sposób odwdzięczają się za opiekę, choć pewnie dla niektórych jest przyjemnie z nimi pobyć.
Jakoś wolę przytulać mojego kota
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-24-2015, 14:33
Yenah Yenah jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Takie zwierzątko musi mieć możliwość wyładowania swojej energii, więc jeśli nie chcemy żeby biegało po domu, to kupmy mu chociaż kołowrotek. Będzie też zadowolone z rozmaitych półeczek i szczebelków w terrarium.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.