Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-12-2016, 23:30
Kealm Kealm jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Katja Pokaż post
Więcej czasu zajmie poprawianie błędów, niż przetłumaczenie tekstu samemu.
Myślę, że to zależy od tłumacza (jak woli pracować i jakie inne możliwości pracy ma do wyboru) i rodzaju tekstu, a nie jest to regułą. Choć myślę, że muszę się zgodzić, że w większości przypadków takie stwierdzenie okaże się prawdziwe.
Co do wspomnianych przez kilka osób wyżej przypadkach tłumaczeń przez google w codziennym życiu, to rzeczywiście wielokrotnie można natknąć się na ciekawe przykłady na ulotkach. I w sumie jest to trochę przykre jak często można się na takie coś natknąć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-13-2016, 09:41
Pat2120 Pat2120 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdynia
Domyślnie

Jeśli ktoś zna język choćby na poziomie średnim zoreintuje się, że tlumaczenia w googlach w ogóle się nie nadają. Do tłumaczenia słówek jest w porządku, ale nic ponadto.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-13-2016, 14:48
Zazuzizazuza's Avatar
Zazuzizazuza Zazuzizazuza jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Haha, w Chinach spotykałam się z tym na każdym kroku! Kolekcjonowanie dziwnych i nieudanych tłumaczeń stało się wręcz moim hobby. Pamiętam np. że napotkałam tłumaczenie na trawniku: "Tiny grass is crying, don't bother", co miało oznaczać "Nie deptać trawnika", albo linia wymalowana w metrze została przetłumaczona jako makaron (noodle). Wiele perełek tam można napotkać. Ogólnie Google Translate może zapewnić niezłą rozrywkę, np automatyczne tłumaczenia polsko-tajskie zawsze doprowadzają mnie do łez (ze śmiechu). Polecam!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-13-2016, 20:12
Niemcowamagda Niemcowamagda jest offline
Kumotr

Domyślnie

Są już niestety też takie translatory audio, które mają wiele możliwości: można mowić i on na bieżąco zapisuje i tłumaczy. Niestety podobnie do google - najczęściej wychodzą jakieś kwiatki. Wiele razy próbowałam coś przetlumaczyć, ale niegdyś się nie udało, albo słownik nie rozumiał tekstu, albo tłumaczenie nie trzymało się kupy. Nie radzę korzystać. Z translatorium jest jak z nawigacja - trzeba znać drogę
Ostatnio zauważyłam, że słownik online ponad ma też taką opcję tłumaczenia- korzystaliście może?

Ostatnio edytowane przez annowak : 02-08-2017 o 14:45. Powód: Gramatyka/ortografia; brak polskich znaków
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-23-2016, 18:40
aniolek91 aniolek91 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Google Translator'a można używać do szybkiego tłumaczeni pojedynczych słówek. Natomiast tłumaczenie całych wyrażeń nieraz wprowadza w błąd. Kiedyś natrafiłam na sklep internetowy z chińskimi produktami. Tłumaczenia ewidentnie były przygotowane z pomocą Google Translator. Przyznam, że było z czego się pośmiać
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-24-2016, 09:52
Corfew's Avatar
Corfew Corfew jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jedyna przydatność tego programu, jaka została dostrzeżona przez moją osobą, to "podstawowa" zdolność dogadania się z kimś, kto używa języka Mi zupełnie obcego, a angielski to dla niego czarna magia.
Wtedy jestem zmuszony użyć google translate -.-
Ale tak, to nie polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-24-2016, 13:10
Syrinks Syrinks jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zgadza się. Google translator może być stosowany do tłumaczenia pojedynczych słów, zwrotów, ewentualnie prostych zdań. Przy bardziej złożonych konstrukcjach już sobie nie radzi, szczególnie jeżeli jednym z języków jest polski... Z włosko-angielskimi tłumaczeniami jest nieco lepiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-30-2016, 20:57
sylwia6 sylwia6 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Przerażające jest to, że poprzez kontakt odbiorców z takimi ułomnymi tekstami, tracą oni potrzebę pisania w ładny sposób i stosowania polskiej deklinacji. Sformułowanie nie musi być dla nich już takie precyzyjne, a odmiany wyrazów wyglądają dziwnie. Ludzie mają już taką naturę, że dużo rzeczy małpują, szybko się uczą, a najbardziej tego, co ostatnio widzieli. Skoro strona internetowa dobrze się ludziom kojarzy i promuje ona taką niechlujną mowę, ludzie uczą się, że to jest ok, przestaje ich to razić, a staje się wzorem. Coś okropnego dzieje się z polskim językiem przez upublicznianie takich właśnie maszynowych tłumaczeń.

Ostatnio edytowane przez annowak : 02-13-2017 o 13:41. Powód: Nie wnosi treści do dyskusji, dyskryminujące "[...] wyglądają, jakby pisała to upośledzona osoba lub obcokrajowiec [...]"
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-09-2016, 14:33
bmdudek bmdudek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Słyszałam, że najlepiej jest najpierw przetłumaczyć nasze zdanie na angielski, a potem dopiero wklepać w Google Translate z angielskiego na język, na który chcemy tłumaczyć. Spróbowałam, nadal nie polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-09-2016, 22:01
ASzewczuk ASzewczuk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Pamiętam, że w liceum czy gimnazjum dużo osób robiło właśnie tłumaczenia prezentacji etc z google translate i nauczyciel wglądał jakby dostał kulą od kręgli w brzuch
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.