Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-23-2013, 14:07
Preity Preity jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Niestety, dziś w większości uznaje się znajomość angielskiego za pewnik, a dopiero znajomość innych języków jest jakimś atutem. Tak więc, romaniści, do dzieła! Ja najpierw uczyłam się angielskiego, później włoskiego, a dopiero od niedawna francuskiego, i znajomość tych dwóch pierwszych bardzo mi teraz pomaga W odwrotnej kolejności, to może być problem, ale prawdziwy językowiec poradzi sobie bez trudu, w końcu wszystkie te języki mają trochę cech wspólnych
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-23-2013, 23:25
Alina24 Alina24 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Bez angielskiego ani rusz! Uwielbiam ten język , zawsze pozostanie moim ulubionym. Uczę się oprócz angielskiego, jeszcze włoskiego i francuskiego i na pewno znajomość angielskiego bardzo pomaga w nauce. No i uwielbiam czytać książki po angielsku
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-23-2013, 23:50
Malwus007 Malwus007 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Angielski jest jednak nieodzowny, zarówno przy szukaniu pracy jakby chociaż w podróżowaniu. Nie w każdym zakątku znajdziemy ludzi mówiących językami romańskimi )
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-24-2013, 01:22
Judyta Łepkowska
Guest

Domyślnie

Mnie angielski mimo wszystko pomógł w nauce języków romańskich.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-24-2013, 01:28
o,olka o,olka jest offline
Kumotr

Miejscowość: Gliwice
Domyślnie

Ja uczę się angielskiego od dawna, natomiast francuskiego od około 2 lat. O ile wiem, ok. 80% angielskich słów pochodzi z francuskiego, więc można znaleźć bardzo wiele analogii ucząc się czy to jednego, czy drugiego. Niestety skutkuje to również dużą ilością faux amis i innych "pułapek".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-24-2013, 03:47
kszamburska kszamburska jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Mi osobiście język angielski nie przeszkadzał w najmniejszym stopniu w nauce języka hiszpańskiego. Wręcz przeciwnie - bardzo mi pomógł. Generalnie nauka drugiego języka obcego jest już dużo prostsza bo wiemy na co zwracać uwagę itd, ale angielski z hiszpańskim moim zdaniem mają wiele wspólnego - wiele słówek brzmi podobnie, np calm - calmar + jest wiele podobieństw jeśli chodzi i gramatyk - na pewno więcej niż porównując polską i hiszpańską gramę
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-24-2013, 11:57
indovinello indovinello jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja słyszałam, że jeżeli ktoś uczy się języków romańskich (powiedzmy francuskiego) to ma problem z niemieckim. Zupełnie inny "świat" . Może coś w tym jest, mnie też trudno pogodzić naukę tych dwóch języków .
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-24-2013, 13:59
agn12 agn12 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ech bez angielskiego zdecydowanie jak bez ręki, nawet jeśli ktoś świetnie zna inny język, podstawy angielskiego powinny być zresztą angielski i języki romańskie nie są od siebie aż tak strasznie odmienne, niechęć do angielskiego moim zdaniem wynika bardziej z tego, iż jak ktoś skupia się na jednym języku trudno zadbać też o znajomość innych...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-27-2013, 10:12
ewelina3 ewelina3 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja lubię angielski mimo, że studiuję włoski i mam fakultatywnie hiszpański. Angielski był moim pierwszym językiem w życiu więc mam do niego sentyment. Angielski to podstawa dzisiaj i nie rozumiem podejścia, że angielski jest "be" ponieważ sami sobie robią krzywdę. Trzeba się uczyć angielskiego na bieżąco, gdy nie ma się z nim kontaktu może to umrzeć śmiercią naturalną. Gdy jeden język wypycha drugi, ten pierwszy staje się najważniejszym. Ja mam tego świadomość i staram się równoważyć znajomość języków i czas poświęcony na każdy z nich.W przeciwnym wypadku jest problem bo wiem jak coś jest po włosku wypowiem się na dany temat ale już po hiszpańsku nie, to po co mi taka nauka. Angielski im idzie słabiej dlatego tak reagują na to, poza tym jak coś jest wymagane czuje się przymus i tym bardziej się nie chce. Stykam się z tym często, szczególnie wśród młodych ludzi, którzy są troszkę zmuszani przez rodziców do nauki angielskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-30-2013, 00:32
meegi_84 meegi_84 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja, niestety, mam kłopoty z angielskim. Chociaż, kiedy nie muszę posługiwać się tym językiem, to często angielskie słówka przychodzą mi do głowy i często wykorzystuję to na lekcjach, naprowadzając uczniów na znaczenie hiszpańskich słówek.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.