Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-20-2013, 22:06
martazwolinska martazwolinska jest offline
Kumotr

Domyślnie

Angielski to podstawa. Gdy pracowałam w kancelarii, zostałam zatrudniona ze względu na znajomość angielskiego, francuskiego i włoskiego. później okazało się, że z klientami z Francji czy Włoch muszę korespondować w języku angielskim, tak aby inne osoby z firmy mogły ewentualnie przejąć sprawy i kontynuować je za mnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-21-2013, 21:02
nikita1993's Avatar
nikita1993 nikita1993 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Czerwionka-Leszczyny/Sosnowiec
Domyślnie

No właśnie. Osobiście także nie lubię j.angielskiego, jednak w dzisiejszych czasach trzeba go umieć. Sama uczę się j.francuskiego i j.hiszpańskiego, ponieważ języki romańskie są wg mnie lepsze i ładniej brzmią, jednak trzeba się przełamać i nauczyć się go...
Stary 04-21-2013, 21:41
Wilma Wilma jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

BEZ ANGIELSKIEGO JAK BEZ RĘKI. Ja najpierw nauczyłam się francuskiego i mój angielski długo miał francuski akcent. Teraz częściej zdarza mi się korzystać z angielskiego niż innych języków (francuski, hiszpański, rosyjski) i, niestety, chyba nie ma na to rady. Choć mój angielski nie jest perfekcyjny, to jego znajomość bardzo mi pomaga.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-22-2013, 18:09
bianconera bianconera jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Myślę, że jeśli ktoś poważne podchodzi do kwestii języków, to nie obędzie się bez angielskiego. Może i brzydszy i mniej melodyjny, ale w tej chwili jego znajomość jest obowiązkowa - często brak certyfikatu z angielskiego może wykluczyć z dalszej rekrutacji do pracy, nawet jeśli w takowej angielski nie będzie potrzebny (to po prostu świadczy o horyzontach i ambicjach danej osoby ).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-22-2013, 18:42
agna agna jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Właśnie to my się musimy podporządkować pod rynek a nie on pod nas. Osobiście nie pałam specjalnym uczuciem do angielskiego,ale w porę przejrzałam na oczy i nadrabiam zaległości
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-23-2013, 16:22
ina708 ina708 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

być może, że studenci języków romańskich przejmują podejscie włochów, francuzów...do języka angielskiego. oni również są bardzo niechętni do nauki oraz przychodzi im to z trudem. spotkałam się z opiniami, że puki nie mają zamiaru wyjeżdżać za granicę, to im nie trzeba j. ang, a jeśli będą musieli wyjechać, no to się nauczą...i w ten sposób odkładają edukację na później...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-23-2013, 18:45
agna agna jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Albo to też kwestia dumy, jest taki stereotyp, chyba dotyczący przede wszystkim Francuzów,że ich język nie jest gorszy od innych, wręcz jest lepszy, piękniejszy, więc dlaczego mieliby się dopasowywać do reszty Europy albo nawet świata.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-23-2013, 19:50
BeataK BeataK jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wydaje mi się, że wynikać to może głównie z tego, że gdy uczymy się intensywnie jednego języka, odkładamy na bok inne... szczególnie, jeśli nie są one od nas wymagane i sami musimy się zdyscyplinować, by regularnie się ich uczyć.... odwieczny problem silnej woli.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-23-2013, 19:56
agnieszka91 agnieszka91 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zgadzam się... często się zdarza, że romaniści mają kłopoty z angielskim. Z własnego doświadczenia powiem, że uczyłam się angielskiego od przedszkola, często zmieniali się nauczyciele i system nauki był ciągle taki sam. Dlatego też się bardzo zniechęciłam... później w liceum doszedł hiszpański i już całkowicie odłożyłam angielski, żeby się przygotować do matury. Ale na pewno nie uważam, że nie jest potrzebny, jest bardzo potrzebny, dlatego już od dłuższego czasu zamierzam się zabrać do nauki. Co ciekawe, kiedy nie muszę się go uczyć z obowiązku, zaczyna mi się podobać
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-24-2013, 13:50
Malwus007 Malwus007 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zgadzam się z opinią, że "bez angielskiego jak bez ręki". Jeśli nie ma tego języka w szkole, tak jak to było w moim przypadku - ani w podstawówce, ani w gimnazjum ani w liceum - trzeba zapisać się na korepetycje, nie ma rady. To tak jak odpuścić sobie anukę dodawania i mnożenia, "bo za to jestem prymusem z geografii".
Znam wprawdzie hiszpański, niemiecki i włoski, ale to angielski niejednokrotnie "ratował mi tyłek" za granicą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.