Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-12-2012, 16:00
bruno666 bruno666 jest offline
Kumotr

Domyślnie

A ja się wyłamię i powiem ebay. Można znaleźć książki już od dolara z opcją 'free shipping', fakt, że trochę trzeba poczekać na przesyłkę, ale chyba warto. Poza tym można odwiedzać biblioteki, na Wrocławskim rynku znajduję się odział dolnośląskiej biblioteki publicznej - American Corner. Wszystkie dzieła literatury Amerykańskiej w jednym miejscu
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2012, 16:13
boberbobrowicz boberbobrowicz jest offline
Kumotr

Miejscowość: sopot
Domyślnie

o ebayu nie pomyślałam, do wrocławia mam trochę za daleko

a jeśli chodzi o abebooks.com to rzeczywiście jest dość dobry wyb or i czasami można trafić fajne i tanie rzeczy. powodzenia!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2012, 16:28
patija_fr patija_fr jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja też polecam second handy. Może nie znajdziemy od razu tego, czego szukamy, ale zawsze coś ciekawego, a czasem nawet i cennego!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2012, 16:42
kinga1502 kinga1502 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Mam kilka książek po angielsku z empiku. Reszta- z second handów. Udało mi się wyszukać takie miejsca gdzie zdobyłam "klasyki", ale też bardzo dobre powieści kryminalne z przed kilku lat- za maksymalnie 2pln.
Czasami biblioteki miejskie pozbywają się części swojego asortymentu- również za jakieś symboliczne kwoty.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2012, 18:16
korneliap korneliap jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Również polecam Allegro albo Amazon - można trafić na książki po naprawdę okazyjnej cenie
ewentualnie można poszukać książek w PDF o co też nie trudno
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2012, 19:05
Semyaza's Avatar
Semyaza Semyaza jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja z lumpeksów mam kilka książek Agathy Christie. Czasem w takich sklepach można niezłe książki znaleźć, zwłaszcza, że chyba niewiele osób porywa się na czytanie w języku obcym, więc takie dzieła leżą sobie nieruszone i czekają na jakiegoś zapaleńca :P
I oczywiście pozostaje allegro. Za niewielkie pieniądze można nabyć książki w oryginale albo takie, które jeszcze nie zostały wydane w języku polskim.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2012, 22:30
Marliv Marliv jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli chodzi o klasykę angielską i amerykańską, to najlepiej kupować Pingwiny (Penguin Books) - kosztują ok. 12 zł za tom, nawet, jeśli to cegła pokroju 'Moby Dicka'. Pingwiny są dostępne w wielu polskich księgarniach, mp w Empiku i Merlinie.
Co do bardziej współczesnej literatury, polecam eBay. Najtaniej wychodzą oczywiście książki używane; jeśli nie przeszkadza nam, ze nasz egzemplarz będzie 'zaczytany', możemy książkę dostać już za parę złotych. Nawet razem z przesyłką suma powinna wyjść śmiesznie niska.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2012, 22:37
clio90 clio90 jest offline
Kumotr

Miejscowość: Włocławek
Domyślnie

Ja także polecam Allegro. Na Amazonie rzeczywiście są tanie książki, ale niestety koszty dostawy są dość spore. Chociaż zdaje się, że przy większej ilości książek przesyłka jest tańsza.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2012, 22:38
M.Burdzy M.Burdzy jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Szczecin
Domyślnie

Antykwariat i już kilkakrotnie wspominane Allegro. Mi nieraz udało się zakupić ciekawą pozycję.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2012, 22:44
alicjam alicjam jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Znajomi w Londynie są świetnym źródłem książek zawsze mogą coś taniej dostać, przysłać ale to oczywiście opcja z dość oczywistymi ograniczeniami sama za każdym razem, jak jestem w empiku, szperam na polce z literaturą obcojęzyczną. Zwykle ceny nie są zachęcające, ale i tam zdarzają się perełki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.