Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-25-2011, 17:49
Cynka87 Cynka87 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Wrocław
Smile Stowarzyszenia tlumaczy w Polsce

Zastanawiam się czy znacie jakieś stowarzyszenia bądź organizacje zrzeszające społeczność tłumaczy - mowa zarówno o polskich organizacjach jak i zagranicznych Które są najlepsze? czy warto do nich należeć? a przede wszystkim czy łatwo stać się częścią takiego stowarzyszenia?? co o tym sądzicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-26-2011, 10:43
malika malika jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Slyszalam, ze przynalezenie do takich organzacji jest przydatne. W Polsce najbardziej znanymi organizacjami sa
[url]http://www.tepis.org.pl/[/url]
[url]http://www.stp.org.pl/[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-26-2011, 13:42
agaja agaja jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W krajach zachodnich Europy przynależność do organizacji zrzeszającej specjalistów danej branży niewątpliwie podnosi prestiż danej osoby w oczach potencjalnego pracodawcy/zleceniodawcy. Członkostwo niesie ze sobą wiele korzyści, chociażby udział w warsztatach, szkoleniach, możliwość podnoszenia własnych kwalifikacji, kontakt ze specjalistami z danej branży.Warto!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-26-2011, 15:14
elie elie jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warsaw
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez agaja Pokaż post
W krajach zachodnich Europy przynależność do organizacji zrzeszającej specjalistów danej branży niewątpliwie podnosi prestiż danej osoby w oczach potencjalnego pracodawcy/zleceniodawcy. Członkostwo niesie ze sobą wiele korzyści, chociażby udział w warsztatach, szkoleniach, możliwość podnoszenia własnych kwalifikacji, kontakt ze specjalistami z danej branży.Warto!
Dokładnie tak! Członkostwo pomaga być na bieżąco w branży i nie wypaść z obiegu. Dodatkowo, przebywamy z ludzmi o podobnych zaintersowaniach, możemy wymieniać doświadczenia, poszerzać horyzonty - same plusy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-26-2011, 15:20
filoaga filoaga jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

A co dla początkujących tłumaczy z Warszawy? Mamy w stolicy jakieś organizacje zrzeszające takie osoby? I być może organizujące dla nich jakieś szkolenia, etc?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-26-2011, 19:27
silezia silezia jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Witam!!!

mam pytanie gdzie w Krakowie jest club w którym spotykają się ludzie żeby porozmawiać w j.rosyjskim?może ktoś z was wie Znalazłam tylko taki dotyczący j.angielskiego.

Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-26-2011, 20:21
cynamonowapanna's Avatar
cynamonowapanna cynamonowapanna jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez filoaga Pokaż post
A co dla początkujących tłumaczy z Warszawy? Mamy w stolicy jakieś organizacje zrzeszające takie osoby? I być może organizujące dla nich jakieś szkolenia, etc?
Klub Młodego Tłumacza przy STP. Można się postarać tam dostać.
Spotkania są zdaje się w ostatni czwartek miesiąca w kawiarni Bookhouse przy Świętokrzyskiej/
Stary 09-29-2011, 15:55
Agnieszka Czarnul Agnieszka Czarnul jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dzięki za info, jakby ktoś jeszcze słyszał o jakimś stowarzyszeniu w W-wie, piszcie;-)

Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-30-2011, 12:22
meluzyna
Guest

Domyślnie

Pisałam o tym w innym wątku, ale dodam i tu do listy Stowarzyszenie Tłumaczy Audiowizualnych [URL="http://www.staw.org.pl/"]http://www.staw.org.pl/[/URL] - niestety nie znam i członkiem nie jestem, wiem jedynie, że jest to bardzo prężnie działające środowisko.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-02-2011, 13:01
lingwistka2011 lingwistka2011 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Nie jestem jeszcze tłumaczem, ale myślę, że podobnie jak w innych zawodach, warto do takich organizacji przynależeć, bo potencjalni klienci zaczynają jednak to doceniać, a poza tym jest się na bieżąco chociażby z przepisami prawnymi, nowinkami, ważymi wydarzeniami z danej branży.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.