Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-20-2011, 20:08
anna.maria's Avatar
anna.maria anna.maria jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Miejsce, do którego chcę wrócić...

Po zwiedzeniu większości europejskich krajów zdecydowanie mogę stwierdzić, że państwa basenu Morza Śródziemnego, a zwłaszcza kręgu kultury romańskiej urzekły mnie najbardziej.
Zapraszam do podzielenia się Waszym ulubionym miastem/regionem/wyspą, położonym w jednym z krajów romańskich. Na koniec może uda się stworzyć ranking najpopularniejszych miejsc.
Na mojej liście miejsce 1 zajmuje Sycylia. Morze, góry i ta niepowtarzalna atmosfera, kiedy podczas jazdy pociągiem przez wyspę na peronach podróżnych żegnały całe rodziny, pozostawia niezapomniane wrażenia.
Zachęcam też do polubienia wątku na FB.

Ostatnio edytowane przez anna.maria : 11-20-2011 o 23:02.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-21-2011, 12:00
Lucrezia.Borgia's Avatar
Lucrezia.Borgia Lucrezia.Borgia jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Florencja. Dość oczywisty i raczej mało oryginalny wybór, ale ze wszystkich miejsc we wskazanym przez Ciebie rejonie, które dotychczas zwiedziałam, żadne nie zrobiło na mnie tak olbrzymiego wrażenia. Bardzo chciałabym wrócić, bo do poznania tego miejsca potrzeba masę czasu, a ja podczas ostatniej wizyty nie miałam go zbyt wiele. Jedynym mankamentem Florencji jest beznadziejny transport, ale dla chcącego - nic trudnego. Naprawdę warto.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-10-2011, 13:34
alebie alebie jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Korsyka. Bez dwóch zdań. Co prawda to tylko jedno z miejsc, ale znajduje się na szczycie listy
Morze, góry, przeurocze miasteczka. Najbardziej podoba mi się dziewiczość wyspy. Są miejsca, w których nie można dopatrzeć się obecności człowieka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-10-2011, 15:27
saraMaga's Avatar
saraMaga saraMaga jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Również uwielbiam krajobrazy Korsyki. Zwłaszcza przepiękne klify w Bonifacio. Jest też małe miasteczko zaraz przy Barcelonie (Badalona), do którego zupełnie przypadkiem trafiłam... i absolutnie nie żałuję. Zaraz przy samej plaży, z pięknym molo i deptakiem wzdłuż wybrzeża, okolonym palmami. Poza tym, że plaży niczego nie brakuje, jest na niej dużo łatwiej znaleźć miejsce na swój kocyk

Ostatnio edytowane przez rafals : 03-15-2014 o 22:22.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-10-2011, 21:08
dolinka79's Avatar
dolinka79 dolinka79 jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Super jest wybrzeże Amalfi i Positano na południu Włoch. Piękne krajobrazy - polecam!

Ostatnio edytowane przez rafals : 04-09-2014 o 22:14.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-22-2012, 02:08
lakatoia lakatoia jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Niespodziewanie ogromne wrażenie zrobił na mnie Luksemburg - nie jest to typowo francuskojęzyczne miasto i państwo (ale francuski językiem urzędowym jest). Wcześniej nic o tej stolicy nie wiedziałam, nie słyszałam, ale jakkolwiek niezbyt znana, ma swój zupełnie wyjątkowy i specyficzny urok miasta sięgającego historią do imperium rzymskiego, posiadającego ruiny z XI wieku i fortyfikacje budowane przez całe swoje istnienie aż do II wojny światowej. Uroczy podział na 3 poziomy: Grund (niskie miasto, najstarsze, położone w kotlinie rzeki, z wielopoziomowymi ogrodami), wyższe Stare Miasto i położone na obrzeżach nowoczesne dzielnice europejskich biurowców.

Polecam belgijskie miasteczko Durbuy, które reklamuje się jako najmniejsze miasto świata, a jest jakby żywcem wyjęte z końcówki średniowiecza i zatrzymane w czasie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-22-2012, 13:43
ciechorka ciechorka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Południowe wybrzeże Hiszpanii!

Ostatnio edytowane przez rafals : 03-15-2014 o 22:22.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-22-2012, 14:04
olgaburtan olgaburtan jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Mnie zachwyciło Rodos, oczywiście nie mam na myśli jedynie turystycznych miejsc, ale piękne dziewicze widoki i gaje oliwne
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-22-2012, 17:24
BWJD BWJD jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Lizbona. Zakochałem się w niej po uszy i wracałbym do niej bez przerwy. Niebo, słońce, kolory, rzeka, kto będzie - zrozumie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-22-2012, 21:37
kaskau kaskau jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja chyba musiałabym stereotypowo zagłosować na Paryż... Uwielbiam po prostu klimat tego miasta

Ostatnio edytowane przez rafals : 03-15-2014 o 22:23.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.