Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-19-2011, 14:33
annnabellla annnabellla jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Procrastination

Prokrastynacja - w psychologii: patologiczna tendencja do nieustannego przekładania pewnych czynności na później, ujawniającą się w różnych dziedzinach życia.
Ostatnio dość często słyszę to słowo i ciekawa jestem, czy was również to zjawisko dotyczy? Co robicie żeby odwlec wykonanie ważnego zadania najdłużej jak się da? A może od razu zabieracie się do roboty? I w jaki sposób można z tym zjawiskiem walczyć?
Ja właśnie posprzątałam całe mieszkanie, żeby tylko nie robić tego, co powinnam…
Stary 08-13-2012, 20:23
Maddy551 Maddy551 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez annnabellla Pokaż post
Prokrastynacja - w psychologii: patologiczna tendencja do nieustannego przekładania pewnych czynności na później, ujawniającą się w różnych dziedzinach życia.
Ostatnio dość często słyszę to słowo i ciekawa jestem, czy was również to zjawisko dotyczy? Co robicie żeby odwlec wykonanie ważnego zadania najdłużej jak się da? A może od razu zabieracie się do roboty? I w jaki sposób można z tym zjawiskiem walczyć?
Ja właśnie posprzątałam całe mieszkanie, żeby tylko nie robić tego, co powinnam…
też mi się zdarza, ostatnio nawet w czasie oglądania zatrzymuję film, żeby coś przeczytać, ale to już chyba późniejsze stadium, staram sobie w miarę szczegółowo planować dzień, tak, żebym wiedziała, że jak czegoś nie zrobię, to będę miała straszną obsuwę i staram się motywować, a jak już się uda, to jestem z siebie dumna i możliwość, że znowu mi się uda jest większa
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-14-2012, 22:17
dorek5's Avatar
dorek5 dorek5 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja jestem chyba książkowym przykładem prokrastynatora, zawsze ważne sprawy odwlekam do ostatniej chwili, włącznie z uczeniem się do egzaminów...to jest po prostu silniejsze ode mnie.
Polecam zapoznać się z tą stronką: [url]http://fiszkoteka.pl/artykul/24-jak-pokonac-prokrastynacje[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-15-2012, 10:39
Charlie's Avatar
Charlie Charlie jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mnóstwo nauki i nagle okazuje się, że wcale nie jest tak zimno i można iść pobiegać, mieszkanie wymaga generalnego posprzątania i nawet coś dobrego(i zajmującego dużo czasu)można ugotować
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-15-2012, 20:09
remz remz jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

U mnie najgorzej jest jak mam się wziąć za pisanie jakiegoś wypracowania na writing. Mogę usiąść i przez godzinę pisać bazgroły w zeszycie albo po prostu rozsiąść się i patrzeć przez okno. Mogę iść zrobić sobie coś do jedzenia albo leżeć na łóżku byle tylko nie musieć tego pisać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-15-2012, 21:02
shesadarling's Avatar
shesadarling shesadarling jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Ełk
Domyślnie

Miałam tak przy pisaniu licencjata.. Co 2 minuty(dosłownie) logowałam się na maila, chociaż spodziewałam się, że pewnie nic nie przyjdzie Najlepszym sposobem poradzenia sobie z tym jest wylączyć telefon, wszelkiego rodzaju komunikatory, usiąść i zmusić się. W moim przypadku konkretne raz zaczęcie czegoś pomagało by się wreszcie na tym skupić. Najgorzej jest się za coś zabrać, ale jak już się uda idzie jak po maśle
Stary 08-16-2012, 18:30
Hatter Hatter jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

U mnie najgorzej jest, kiedy zbierze się kilka spraw jednocześnie, bo mam niestety tendencję (na dłuższą metę autodestrukcyjną...) odkładania na później tej najbardziej skomplikowanej (zgodnie z bardzo głupią i równie powszechną zasadą: "tomorrow's problem") -.-"
Stary 08-17-2012, 19:24
Branwen Branwen jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Niestety, jestem typowym prokrastynatorem Zawsze podczas sesji odczuwałam nagłą potrzebę mycia okien, rozmrażania lodówki i wykonywania wszystkich czynności poza uczeniem się Pisanie pracy dyplomowej też odkładałam na ostatnią chwilę. Mimo, że zawsze sobie obiecuję, że daną czynność wykonam od razu żeby mieć spokój, nigdy mi to nie wychodzi. Może ktoś ma sposób na radzenie sobie z tą przypadłością?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-17-2012, 19:47
kur1990's Avatar
kur1990 kur1990 jest offline
Kumotr

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

nagromadzenie prokrastynatorów pod jednym dachem grozi hiperprokrastynacja i absolutnym zawieszeniem działań do odwołania
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-17-2012, 19:51
Branwen Branwen jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Może pojawią się tutaj jacyś byli prokrastynanci i podpowiedzą nam jak sobie poradzić z problemem :P
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.