Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Nauka języka obcego
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-15-2012, 12:45
francuski99 francuski99 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja polecam "Vocabulaire illustré 350 exercices" wyd. Hachette. Posiadam niveau moyen i bardzo często korzystam. Cwiczenia są bardzo zróżnicowane, słownictwa uczymy się poprzez łączenie słów z ilustracjami, uzupełnianie komiksów, krzyżówek, kończenie zdań. I słownictwo wcale nie jest łatwe! Swietna pozycja, tym bardziej,że posiadając Corrigrés można samemu skorygować będy.
Bardzo ciekawa jest też pozycja "Communiquer en francais" wyd Didier. Za pomocą dialogów przedstawione jest słownictwo podzielone na działy : annoncer, proposer, demander une permission, exprimer un souhait etc.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-16-2012, 12:45
magdad magdad jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja również gorącą polecam książki z serii "Vocabulaire progressif du francais". Jeśli chodzi o słownictwo na poziomie podstawowym, można je dobrze utrwalić z książką "Testy gramatyczno-leksykalne" wydawnictwa Edgard.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-29-2012, 14:55
keiti keiti jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

To ja dorzucę jeszcze jedną z polskich pozycji - FRANÇAIS. Słownik tematyczny, wyd. Wagros. Słownictwo pogrupowane w rozdziały, łatwo można znaleźć to, czego akurat potrzebujesz. Jedyne, co może zniechęcać do tej książki, to niezbyt atrakcyjna szata graficzna, ale poza tym jest naprawdę niezły.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-03-2012, 13:01
Hallali's Avatar
Hallali Hallali jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie link

Przesyłam link do pozycji dostępnych w ksiegarni Nowela.
[url]http://www.nowela.pl/ext/wyszukiwarka_podstawowa?slowo=vocabulaire&category =7[/url]

Ja osobiście kupiłam kilka książek Vocabulaire progressif dla różnych poziomów nauczania. Polecam zatem:

Vocabulaire progressif avance
Vocabulaire progressif des affaires
Exercices de vocabulaire en contexte intermediaire
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-07-2013, 09:46
Kasia23 Kasia23 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

polecam ksiazke Vocabulaire progressif du français avec 250 exercices - niveau intermédiaire
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-07-2013, 17:28
Katarzyna Panfil's Avatar
Katarzyna Panfil Katarzyna Panfil jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez luella2 Pokaż post
Dla zaawansowanych dobrym pomysłem może być też po prostu studiowanie porządnego słownika np. Petit Robert. Często zna się tylko najszersze znaczenie słowa. Miałam takie zadanie na studiach. Wybieraliśmy jakieś słowo- najczęściej znaliśmy jego znaczenie, potem rzut oka do słownika, a tam cała lista innych możliwych znaczeń. Każdy musiał zapamiętać kolejne 2 znaczenia. Żmudne, ale skuteczne.
Petit Roberta kupiłam sobie pod koniec liceum i studiowałam różne słowa na chybił-trafił. Teraz polecałabym po prostu czytanie. Jak najwięcej książek i artykułów o różnej tematyce- łatwiej i mniej nużąco można się w ten sposób słownictwa nauczyć; choć sama wciąż lubię czasem z Robertem posiedzieć
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-03-2013, 13:57
joannaklusek91 joannaklusek91 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

"Vocabulaire progressif avance" wydawnictwa CLE International
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-11-2013, 15:01
Aniaaaaaa Aniaaaaaa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

A w nawiązaniu do wcześniej wspomnianych słowników obrazkowych. Polecacie jakieś wydawnictwo poza ponsem?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-11-2013, 16:33
klaudiakaa klaudiakaa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez kamorrra Pokaż post
Widzę, że wydawnictwo CLE często się powtarza w Waszych propozycjach, a co sądzicie o gramatyce Grammaire progressive?
jak dla mnie super. W wielu sytuacjach bardzo mi pomogła
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-12-2013, 12:51
o_kowal o_kowal jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie książki do nauki słownictwa

ja polecam Roberta, znaczenie słowa w szerokim ujęciu, słowa są zawarte w zdaniach więc uczymy się użycia słów nie tylko ich znaczeń. Niektórzy mówią, że nie używają słowników dwujęzycznych tylko wybierają te francusko francuskie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.