Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Nauka języka obcego
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-23-2011, 20:32
kamorrra kamorrra jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Najlepsze książki do nauki słownictwa - język francuski

Jak wiadomo, do skutecznej komunikacji potrzeba nam nie tylko kompetencji gramatycznej, ale również odpowiedniego zasobu słownictwa. Nie wiem jak Wam, ale mi często zdarza się zwykłe eeeeee i yyyyy z powodu braku odpowiedniego słówka. Zapobiec temu można tylko ucząc się słownictwa, więc moje pytanie brzmi, co polecilibyście do nauki słówek na poziomie zaawansowanym???
Czekam na odpowiedz i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-24-2011, 10:45
alinorak alinorak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kiedyś polecono mi "Vocabulaire progressif avance" wydawnictwa CLE International. Podaję odnośnik do poznańskiej księgarni językowej Nowela [url]http://www.nowela.pl/vocabulaire-progressif-avance-ksiazka[/url]
Struktura jest bardzo przejrzysta, a ćwiczenia są 'przyjemne'.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-24-2011, 11:59
monka monka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez alinorak Pokaż post
Kiedyś polecono mi "Vocabulaire progressif avance" wydawnictwa CLE International. Podaję odnośnik do poznańskiej księgarni językowej Nowela [url]http://www.nowela.pl/vocabulaire-progressif-avance-ksiazka[/url]
Struktura jest bardzo przejrzysta, a ćwiczenia są 'przyjemne'.
Zgadzam się, na poziomie zaawansowanym vocabulaire progressif nie ma sobie równych
Na niżych poziomach fajne jest też vocabulaire en dialogues oraz vocabulaire explique - ale to inny rodzaj nauki słownictwa... bardziej od strony morfologicznej, że tak powiem
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-24-2011, 15:07
dagmara85 dagmara85 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

A ja polecę książkę z ćwiczeniami "Prendre au mot: Vocabulaire thematique" Evelyne Sirejols.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-24-2011, 19:46
laurelindorinan laurelindorinan jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mi przydał się obrazkowy słownik wydawnictwa Pons. Ale słówka trzeba zwyczajnie z niego wkuć na pamięć, za to jeśli chodzi o zapoznawanie się z podstawową terminologią specjalistyczną to dla mnie nie ma sobie równych
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-24-2011, 20:28
martyna0512 martyna0512 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mi wydają się ciekawe i wartościowe książki Leona Zaręby z serii " A tu et a toi avec le francais". Nie znajdziemy tam raczej słownictwa specjalistycznego. Są natomiast ćwiczenia np. z użycia idiomów. Uważam, że warto znać takie wyrażenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-25-2011, 23:24
monka monka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez martyna0512 Pokaż post
Mi wydają się ciekawe i wartościowe książki Leona Zaręby z serii " A tu et a toi avec le francais". Nie znajdziemy tam raczej słownictwa specjalistycznego. Są natomiast ćwiczenia np. z użycia idiomów. Uważam, że warto znać takie wyrażenia.
Zakupiłam swego czasu książkę Zaręby 'z francuskim za pan brat' mając nadzieję, że nauczę się wreszcie frazeologii (którą, dziwnym trafem, zawsze omijam szerokim łukiem), jednak trochę mnie te ćwiczenia rozczarowały - służą raczej do utrwalenia wiadomości, rzuciłam je w kąt i taki był finał Choć pewnie do nich wrócę pewnego dnia...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-26-2011, 01:01
Pati Pati jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja moge polecić:
"Vocabulaire progressif avance" CLE International
słownictwo specjalistyczne:
"Le francais juridique" – Hachette
"Vocabulaire progressif du francais des affaires" CLE International
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-26-2011, 14:29
kamorrra kamorrra jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Widzę, że wydawnictwo CLE często się powtarza w Waszych propozycjach, a co sądzicie o gramatyce Grammaire progressive?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-27-2011, 00:05
monka monka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez kamorrra Pokaż post
Widzę, że wydawnictwo CLE często się powtarza w Waszych propozycjach, a co sądzicie o gramatyce Grammaire progressive?
Bardzo lubię korzystać z tej książki podczas korepetycji, szczególnie z teorii - ćwiczenia nie są zbyt... porywające (nazwałabym je wręcz nudnymi).
Świetne jest też grammaire expliquee - nie wiem jak książka, ale ćwiczenia są fajne
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.