Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Języki romańskie
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-08-2018, 12:34
ZofiaG ZofiaG jest offline
Kumotr

Smile Język francuski- najbardziej praktyczne materiały do osłuchania się z językiem

Hejo,
Język francuski jest postrzegany jako język bardzo trudny w odbiorze poprzez specyficzne zasady odczytywania słów, omijanie końcówek, czy występowanie głosek, których artykulacja sprawia ogromny problem dla obcokrajowców. Czy znacie jakiś ciekawy sposób na osłuchiwanie się z językiem francuskim? Czy korzystacie ze stron, które oferują transkrypcję tekstów? Polecam
stronę TV5 monde, profesjonalne źródło ćwiczeń odsłuchów: [url]http://apprendre.tv5monde.com/fr/niveaux/b2-avance[/url]

Wy z jakich stron korzystacie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-12-2018, 21:55
koko007 koko007 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla początkujących polecam książkę "Francuski. Słuchaj i mów". Dostępna w Empiku. Bardzo pomogła mi w nauce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-16-2018, 10:09
KamilaJagoda KamilaJagoda jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja na samym początku korzystałam z książki Beaty Pawlikowskiej do nauki języka francuskiego, nie jest to może rewelacyjna pozycja, ale jest dołączona płyta z nagraniami więc można powtarzać. Taką samą opcję oferuje Francuski w tłumaczeniach a tam jeszcze są ćwiczenia gramatyczne.

ale to co najbardziej mi pomogło to oglądanie filmików na youtubie (oprócz słuchania podcastów lub wiadomości). Na początku było ciężko, nie rozumiałam większości słów, bardziej łapałam z kontekstu. Aż nagle nastąpił przełom. Wpłynęło to na to ile słyszę kiedy mówi native. Ale też zaczęłam lepiej mówić. Ja namiętnie swego czasu oglądałam Norman fait des videos
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.