Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-02-2018, 18:57
knyss knyss jest offline
Kumotr

Domyślnie

Jest to jedna z moich największych bolączek. Gdy mam się wziąć za naukę, zrobić projekt, iść na zakupy pod katem wyjazdu, odkładam to na możliwie ostatni termin, a w międzyczasie nawet przeglądam byle posty na facebooku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-12-2018, 00:55
juliaab3 juliaab3 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Często gdy muszę się uczyć na kolokwium albo egzamin to znajduję sobie coś do sprzątania. Na co dzień staram się robić wszystko od razu i planować sobie tydzień.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-12-2018, 08:29
topola23 topola23 jest offline
Kumotr

Domyślnie

u mnie to działa tak, że jak mi na czymś bardzo zależy i wiem, że jeśli nie zrobię tego dobrze i dokładnie i z przygotowaniem to na przykład stracę życie to faktycznie biorę się za robotę profesjonalnie i rozkładam sobie w czasie i plan nawet działania zrobię...
ale jak na przykład mam coś co wiem że można zrobić szybko, albo nic nie zależy od wyniku mojej pracy, albo wiem że mogę to olać...to niestety, ale robię wszystko byle nie to co trzeba zrobić...ale zawsze gdzieś tam z tyłu głowy jest świadomość: nah nie ma się co spinać

taka jakby kontrolowana prokrastynacja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-14-2018, 20:35
natt93 natt93 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja jestem osobą, która woli mieć wszystko zrobione na czas, albo jeszcze lepiej przed czasem, i mieć te rzeczy z głowy. Nigdy nie odkładam niczego na potem, moja prokrastynacja (jeżeli już się zdarzy) polega bardziej na tym, że zacznę coś robić, ale robię to strasznie powoli mimo tego, że mogłabym to zrobić w czasie o połowę krótszym, gdybym się tylko zmotywowała.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-15-2018, 14:43
aniatwardowska12 aniatwardowska12 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mam wrażenie że łatwo jest pomylić ten termin z taką zwykłą niechęcią do robienia czegoś i niskim poziomem motywacji. Sam fakt że zamiast uczyć się ogląda się kolejny odcinek serialu albo gotuje w kuchni to jeszczne nie musi być to
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-15-2018, 20:23
AleksandraLis AleksandraLis jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Też mam ten problem, do tego stopnia, że nigdy niczego sobie nie planuję do zrobienia żeby potem nie czuć się winna, że tego nie zrobiłam. Jak coś ma być zrobione to choćby z nożem na gardle na ostatnią chwilę się to zrobi, tak zwany "deadline-induced pain"
W większości przypadków okazuje się, że po prostu się wzbraniałam i wystarczyło zacząć, by dalej jakoś poszło.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-16-2018, 12:20
Grinch09 Grinch09 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zjawisko mi jak najbardziej znane to dziwne bo kiedyś miałem w sobie dużo więcej dyscypliny i gdy czułem, że nie chce mi się czegoś robić to właśnie to teraz muszę zrobić ale to było dawno staram się sam w sobie zdyscyplinować ale efekty są różne. Najważniejsze to chyba powoli a do przodu, małymi kroczkami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2018, 14:10
moczulskap moczulskap jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie umiem nie odkładać wszystkich ważnych rzeczy na ostatnią chwilę. Mam problem i jestem tego świadoma
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 20:51
nowicka.marta nowicka.marta jest offline
Kumotr

Domyślnie

Kiedy przychodzi czas nauki lub zrobienia czegoś ważnego, nagle zauważam każdy najmniejszy brud w pokoju, który trzeba "natychmiast" posprzątać bo przecież będzie mi "przeszkadzał" w nauce. I tak upływa czas tak naprawdę na nicnierobieniu, a potem przychodzi złość, dlaczego się tej rzeczy nie zrobiło.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 00:44
mw123 mw123 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Nie powiedziałabym, że robię to często, jednak w nawale obowiązków zdarza mi się po prostu ignorować, ile mam do zrobiebia na rzecz narzekania kazdemu na temat tego ile mnie czeka pracy jednak, gdy gonią terminy łapię mocną mobilizację ;d
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.