Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-02-2017, 15:54
Tomasz099 Tomasz099 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Również moim zdaniem ta forma nie powinna zostać zaakceptowana. Język powinien się zmieniać i być w miarę elastyczny, ale nie możemy wprowadzać do niego zniekształceń i błędów, dlatego że błędy popełnia duża liczba osób. To nieporozumienie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-12-2017, 19:36
werjas werjas jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Widzę, ze co człowiek to opinia - ja usłyszałam od znajomej polonistki że obie i formy są już uznawane za poprawne. Osobiście staram się unikać formy "pisze", ale różnie z tym bywa. Bardziej niż pisze razi mnie natomiast forma przyszłem, a już teraz pojawiają się głosy, ze w przyszłości może ona zostać zaakceptowana.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-08-2018, 20:29
KamilaJagoda KamilaJagoda jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja słyszałam, że forma "pisze" ma zostać wprowadzona. Oczywiście co osoba to opinia. Poza tym też specjaliści od języka sami nie zgadzają się w tej kwestii. Niektórzy są bardziej, inni mniej liberalni. Dla mnie jest to irytujące kiedy ktoś mówi "tu pisze". Ale kto pisze? Formą poprawną zawsze będzie "jest napisane". Jak jeszcze jestem w stanie dopuścić formę "wziąść", bo wynika ona też z regionalizmów. To "pisze" jest dla mnie niedopuszczalne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-21-2018, 22:46
Mashira Mashira jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie znalazłam również żadnej informacji jakoby "pisze" zostało uznane za formę poprawną, być może jest dopuszczalne w języku potocznym...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-22-2018, 16:00
marcin1509 marcin1509 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W języku potocznym może, ale oficjalnie nie. I mam nadzieję, ze nigdy do tego nie dojdzie, bo jest to dla mnie nie do pojęcia.
Tu pisze -> ale kto ? To jest już napisane
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.