Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-21-2018, 11:27
Corinne Corinne jest offline
Kumotr

Domyślnie

Hiszpański ujął mnie melodyjnością i rytmem. Kiedy zaczęłam się go uczyć, poznawałam również kulturę, zwyczaje i miasta w przewodnikach. Teraz nie marzę o niczym innym ,że kiedyś będę mogła użyć znajomość hiszpańskiego w praktyce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-05-2018, 11:04
koko007 koko007 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

U mnie pierwsza była fascynacja jezykiem francuskim. Później przyszła chęć poznania kraju i obyczajów. Największą motywacją teraz jest dla mnie jednak nadal przepiekne brzmienie tego języka. Zaczęlam uczyć się go w klasach bodajże 1-3 podstawówki - wtedy chcieli tego rodzice - a jak byłam w 1 gimnazjum wróciłam do niego z wlasnej woli. Potem miałam 3-letnią przerwę w nauce, bo były ważniejsze rzeczy np matura, ale od 2 lat znowu systematycznie się go uczę i mam nadzieję, że wkoncu uda mi się osiągnąc upragniony poziom
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-08-2018, 12:19
ZofiaG ZofiaG jest offline
Kumotr

Domyślnie podróże i obcowanie z nativami

W zasadzie w moim przypadku przygoda rozpoczęła się w liceum, kiedy zaczęłam uczyć się języka hiszpańskiego. Jednak prawdziwe zamiłowanie do języków romańskich zaczęło się w momencie prawdziwego obcowania z żywym językiem, czyli podczas mojej podróży do Hiszpanii, kiedy w grupie przyjaciół byłam odpowiedzialna za załatwianie hoteli, zamawianie jedzenia w restauracji, pytanie o drogę. Prawdziwa fascynacja rodzi się w momencie zderzenia z językiem face-to-face.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-27-2018, 13:02
patrycja.k.6 patrycja.k.6 jest offline
Kumotr

Domyślnie

U mnie zaczęło się od samego języka, we Francji byłam tylko raz, w Paryżu i Wersalu, ale marzę o tym żeby poznać cały ten kraj, ludzi, ich mentalność i kulturę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-27-2018, 22:36
mw123 mw123 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

U mnie pierwsza była fascynacja językiem. Podoba mi się on pod względem fonetycznym i leksykalnym (często przeglądałam słowniki w poszukiwaniu ciekawego słówka). Następnie ujęła mnie literatura francuska, dopiero na końcu zainteresowałam się kulturą i typowymi obyczajami tego kraju.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-28-2018, 09:36
Gringa Gringa jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

Ja od dziecka byłam zafascynowana językiem włoskim i Włochami, a Hiszpania wydawała mi się sztuczna i nadęta... a jednak los okazał się przewrotny i któregoś roku pojechałam na obóz właśnie do Hiszpanii. W międzyczasie zafascynowała mnie też kultura prekolumbijska i wniosek był jeden: trzeba nauczyć się hiszpańskiego Czyli u mnie powiedzmy, że najpierw zrodziła się jakaś wtórna fascynacja kulturą, która poprowadziła mnie do nauki języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-28-2018, 14:49
karpik90's Avatar
karpik90 karpik90 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Według mnie warto się w tym temacie rozeznać wśród znajomych. To może być naprawdę bardzo skuteczne rozwiązanie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-14-2018, 11:39
ave ave jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zdecydowanie moim powodem nauki języka był włoski piłkarz Giuseppe Giannini - Mistrzostwa Świata w Piłce nożnej 1990.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-14-2018, 14:38
Dominiczka Dominiczka jest offline
Kumotr

Domyślnie

W moim przypadku zaczęło się od zainteresowania językiem francuskim. W moim liceum była wymiana uczniów francuskich i polskich i podczas jednych zajęć Ci zagraniczni czytali prezentację przygotowaną przez nas do lekcji. Kiedy usłyszałam ich akcent od razu wiedziałam, że sama chcę się nauczyć tego pięknego języka. Na studiach zainteresowałam się bardziej krajem i kulturą, co zaowocowało nawet wyjazdem na Erasmusa do Francji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-14-2018, 19:31
bchlopecki bchlopecki jest offline
Kumotr

Domyślnie

U mnie najpierw pojawiło się zainteresowanie krajem (Hiszpania) - głównie dlatego, że regularnie oglądałem La Liga oraz interesowałem się hiszpańskimi klubami piłkarskimi. Dopiero potem zacząłem się uczyć języka. Natomiast w tym momencie zdecydowanie o wiele bardziej interesuję się samym językiem niż kulturą
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.