Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Nauka języka obcego
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-31-2017, 11:17
AngelaB AngelaB jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Wydawnictwo EDGARD proponuje książkę "Repetytorium leksykalno-tematyczne", w której znajdziemy 12 rozdziałów dotyczących różnych dziedzin życia (np. Rodzina, Dom itp.) a w każdym z nim 3 teksty skupiające się na danej tematyce. Niektóre możemy wysłuchać z dołączonej płyty, inne musimy przeczytać sami, ale po każdym tekście mamy do dyspozycji słownik z najważniejszymi słówkami i ćwiczenia utrwalające poznane słownictwo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-10-2018, 18:33
bogota's Avatar
bogota bogota jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla początkujących i średniozaawansowanych pomocne może być też repetytorium leksykalno-tematyczne EDGARDA - dostępne na dwóch poziomach
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-16-2018, 15:20
AliceS AliceS jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja również polecam serię Vocabulaire Progressif du français. To najlepsza książka do nauki francuskiego słownictwa, jaką dotąd widziałam. Wszystkie tematy są starannie omówione, a robiąc po kolei wszystkie części serii mam pewność, że nie zapomniałam o żadnym ważnym temacie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-16-2018, 18:33
Malgosia97 Malgosia97 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja polecam wcześniej podane już propozycje:
"Vocabulaire progressif avance" CLE International
"Vocabulaire progressif du francais des affaires" CLE International
Bardzo przyjemnie się z nich korzysta. Ciekawym wyborem jest też seria książek "francuski w tłumaczeniach".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-17-2018, 11:42
Marguerite96 Marguerite96 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla bardziej zaawansowanych polecam słowniki Larousse i DAFA (Dictionnaire d’Apprentissage du Français des Affaires). Istnieją w wersji elektronicznej.
Linki:
[url]http://www.larousse.fr/dictionnaires/francais[/url]
[url]http://www.projetdafa.net/[/url]

Nie są to, co prawda książki do słownictwa, lecz po prostu słowniki, ale myślę, że mogą być przydatne
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-17-2018, 21:41
aaprzychodzen's Avatar
aaprzychodzen aaprzychodzen jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Też słyszałam o repetytorium EDGARDA i moi znajomi polecają, że jest kompleksowe i bardzo wygodnie się z niego korzysta.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-25-2018, 11:23
KamilaJagoda KamilaJagoda jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zgadzam się co do repetytorium EDGARA, na wyższym poziomie naprawdę mamy całkiem fajny zasób słownictwa.
Dobry jest też Vocabulaire progressif, nie tylko avance, nawet ten niższy poziom poszerza słownictwo.
Jest jeszcze książka Dites-moi un peu, gdzie do każdego tematu jest dołączona czytanka i lista słówek.

Na niższym poziomie jest jeszcze Francuski w tłumaczeniach, niedawno wydana. Z tej serii jest też Francuski w tłumaczeniach. Sytuacje - na razie najwyższym poziomem jest B2-C1.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-27-2018, 14:05
patrycja.k.6 patrycja.k.6 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Również bardzo polecam "Vocabulaire progressif avance" i "Vocabulaire progressif du francais des affaires" CLE International.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.