Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-16-2018, 17:48
marcin1509 marcin1509 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Tak, to prawda. Przykładem takiego zabiegu jest Microsoft z dokumentacją techniczna swoich technologii, tyle że używają własnego tłumacza. Ale zasada jest taka sama
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-16-2018, 23:28
KatarzynaAsz KatarzynaAsz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Na studiach jest to na porządku dziennym. Streszczenia prac oraz różnego typu prezentacje podsyłane do mnie od znajomych są skopiowane z translatora Google. Osobiście uważam, że jest on świetny w przypadku, kiedy musisz na szybko sprawdzić jakieś pojedyncze słowo, ale to tyle. Tłumaczenia całych zdań są niemalże w każdym przypadku błędne.

Ostatnio edytowane przez Anna P : 08-26-2018 o 20:22. Powód: interpunkcja, pisownia nazw własnych, kolejność słów
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-17-2018, 10:55
Beb48 Beb48 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że Google Translate nie jest takie złe. Oczywiście potrafi robić niesamowite błędy, często bardzo śmieszne, ale w szybkim tempie polepsza się jakość tłumaczeń. Oczywistym jest, że nie będziemy tłumaczyć tekstów urzędowych czy też innych ważnych dokumentów w tym programie. Sama czasem korzystam z Google Translate, ale zawsze sprawdzam później sama jakość tłumaczenia.

Ostatnio edytowane przez Anna P : 07-29-2018 o 17:52. Powód: interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-17-2018, 11:51
natt93 natt93 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja używam Google Translate jedynie wtedy, gdy trafiam na zdanie w języku obcym, którego kompletnie nie rozumiem. Jeżeli chodzi o tłumaczenie pojedynczych słów, to uważam, że w Internecie jest dużo innych lepszych słowników oraz innych źródeł, które pokazują słowo w kontekście, pokazują kolokacje itp. Według mnie Google Translate to pójście na łatwiznę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-17-2018, 18:52
ab02 ab02 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Moim zdaniem tłumacz Google z czasem się odrobinę poprawił, ale nadal nie jest on źródłem wiedzy, któremu warto ufać.

Ostatnio edytowane przez Anna P : 07-25-2018 o 01:18. Powód: interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-18-2018, 00:22
ulla110 ulla110 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Google Translate jest całkiem dobrym narzędziem jeżeli chodzi o tłumaczenie w języku angielskim. Próbowałam używać go także w tłumaczeniach w języku niemieckim i to zupełnie mija się z celem. Robi sporo błędów, na pewno dużo więcej niż w przyapadku tłumaczeń w angielskim.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-18-2018, 21:04
Mateusz95 Mateusz95 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Google Translate ewentualnie nadaje się do tłumaczeń pojedynczych zwrotów na angielski. Przekładając coś na inne języki, lepiej nie próbować tłumaczyć z polskiego, bo wtedy wychodzą nieskładne dziwolągi, które czasami ciężko rozszyfrować, tylko właśnie od razu tłumaczyć z angielskiego.

Ostatnio edytowane przez Anna P : 07-25-2018 o 01:14. Powód: ortografia, styl
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-19-2018, 02:20
Anna P's Avatar
Anna P Anna P jest offline
Kumotr

Domyślnie

Na studiach miałam raz zadanie polegające na porównaniu i ocenie jakości dwóch tłumaczeń tego samego tekstu wykonanych przez dwa różne oprogramowania. Jedna z wersji była tłumaczeniem Google Translate. Było to niezłe tłumaczenie. Zawierało błędy, ale spora część tekstu była przetłumaczona bardzo dobrze. W tłumaczeniu maszynowym dużo zależy od dziedziny i rodzaju tekstu. Jeśli dany system zawiera odpowiednie dane, można uzyskać dobre wyniki. Błędy są nieuniknione, ale jednocześnie pojawia się sporo ciekawych sugestii, które można wykorzystać we własnych tłumaczeniach (oczywiście po ich sprawdzeniu).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-11-2018, 10:26
AgaDu's Avatar
AgaDu AgaDu jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Marburg
Domyślnie

Często można spotkać się z tłumaczeniem po prostu wrzuconym w Google Translate...niejednokrotnie trzeba się domyślać, o co w ogóle chodzi!

Ostatnio edytowane przez Anna P : 10-26-2018 o 01:27. Powód: ortografia, interpunkcja, styl, brak znaków diakrytycznych
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-19-2018, 19:30
BangtanGirl BangtanGirl jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie wszystkie translatory internetowe to tragedia. Zawsze uważałam Google Translate za mało wiarygodny, ale ostatnio jakość tłumaczeń się tam poprawiła (albo tylko tak mi się wydaje). Ogólnie myślę, że warto używać translatorów internetowych, o ile ma się jako takie pojęcie o języku - inaczej można mieć problem
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.