Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-16-2018, 22:28
KatarzynaAsz KatarzynaAsz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Na studiach jest to na porządku dziennym. Streszczenia prac oraz różnego typu prezentacje podsyłane do mnie od znajomych są skopiowane z google translatora. Osobiście uważam, że jest on świetny w przypadku kiedy musisz na szybko sprawdzić jakieś pojedyncze słowo, ale to tyle. Tłumaczenia całych zdań są niemalże w każdym przypadku błędne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-17-2018, 09:55
Beb48 Beb48 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę że Google Translate nie jest takie złe. Oczywiście potrafi robić niesamowite błędy, często bardzo śmieszne- ale w szybkim tempie polepsza się jakość tłumaczeń. Oczywistym jest że nie będziemy tłumaczyć tekstów urzędowych, czy też innych ważnych dokumentów w tym programie. Sama czasem korzystam z Google Translate, ale zawsze sprawdzam później sama jakość tłumaczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-17-2018, 10:51
natt93 natt93 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja używam Google Translate jedynie wtedy, gdy trafiam na zdanie w języku obcym, którego kompletnie nie rozumiem. Jeżeli chodzi o tłumaczenie pojedynczych słów, to uważam, że w Internecie jest dużo innych lepszych słowników oraz innych źródeł, które pokazują słowo w kontekście, pokazują kolokacje itp. Według mnie Google Translate to pójście na łatwiznę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-17-2018, 17:52
ab02 ab02 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Moim zdaniem tłumacz Google z czasem się odrobinę poprawił, ale nadal nie jest on źródłem wiedzy, któremu warto ufać
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-17-2018, 23:22
ulla110 ulla110 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Google Translate jest całkiem dobrym narzędziem jeżeli chodzi o tłumaczenie w języku angielskim. Próbowałam używać go także w tłumaczeniach w języku niemieckim i to zupełnie mija się z celem. Robi sporo błędów, na pewno dużo więcej niż w przyapadku tłumaczeń w angielskim.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.