Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-06-2018, 11:35
PatrycjaSz PatrycjaSz jest offline
Kumotr

Domyślnie Międzynarodowy Dzień Tłumacza

Międzynarodowy Dzień Tłumacza to święto obchodzone 30 września w dniu świętego Hieronima, tłumacza Biblii uznawanego za patrona tłumaczy. Dzień tłumacza jest okazją by wyrazić dumę z wykonywania tego zawodu. Co sądzicie o tym święcie? Czy uważacie, że jest potrzebne? Czy sami odchodzicie to święto uczestnicząc w wydarzeniach organizowanych z jego okazji? Może obchodzicie go sami w jakiś szczególny sposób poza branżowymi eventami?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-21-2018, 08:12
AgaDu's Avatar
AgaDu AgaDu jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Marburg
Domyślnie

Zapisałam sobie datę ponieważ nie wiedziałam ze mamy własne święto. W związku z tym znalazłam trafny cytat

"Gdyby nie Wieża Babel, ich zawód byłby pewnie niepotrzebny. Ale jest zupełnie odwrotnie - w erze postępującej globalizacji staję się on coraz istotniejszy."

Nasz zawód i umiejętności tłumacza to jak narzędzie którym można budować mosty między wszelkimi kulturami i narodowościami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-22-2018, 11:29
dariasoltan dariasoltan jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja zdecydowanie obchodzę to święto w wyjątkowy sposób, ponieważ 30 września to dzień moich urodzin Jednak jeszcze nie słyszałam o szczególnych obchodach dnia tłumacza.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-22-2018, 17:37
agapoc agapoc jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Też nic nie słyszałam o jakiś ciekawych wydarzeniach związanych z pracą tłumacza w tym dniu. Jednakże uważam, że warto byłoby to zmienić. Poza tym przedstawiciele każdego zawodu powinni świętować swój dzień. Dołączmy więc do strażaków, górników, myśliwych i nauczycieli Tylko jakby to zorganizować??
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-23-2018, 14:22
Annnie Annnie jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Pierwszy raz o tym słyszę. Ale skoro jest dzień czekolady albo kota, to czemu nie mielibyśmy obchodzić dnia tłumacza.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-23-2018, 15:16
oligar oligar jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Również nie słyszałam o Dniu Tłumacza, ale cieszę się, że są oni jednak w jakiś sposób docenieni, a świętowanie tego dnia na uroczystościach skupiających większą ilość tłumaczy uważam za bardzo dobry pomysł, ale też jeszcze niestety nie słyszałam o takich eventach. Wszystko jeszcze przed nami
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-23-2018, 17:20
thorus26 thorus26 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Święto Tłumacza to pewnie jedno z wielu świąt, które przechodzą bez echa, i nie sądzę, aby z tej okazji odbywały się jakieś szczególne uroczystości. Ale miło, że zawód tłumacza jest w jakiś sposób doceniany.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-06-2018, 20:00
nina12's Avatar
nina12 nina12 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja nie obchodzę, bo dopiero kształcę się na tłumacza. Jednak uważam, że zdecydowanie powinniśmy obchodzić to święto. W Warszawie odbędzie się spotkanie z tej okazji z tłumaczami piosenek organizowane przez Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury - wklejam linka do wydarzenia na Facebooku:
Kod HTML:
https://www.facebook.com/events/287581005404189/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.