Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-28-2012, 15:00
Perdita Perdita jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Własna twórczość po angielsku

Czy piszecie opowiadania, wiersze po angielsku?

Na początku nauki angielskiego, kiedy byłam nastolatką, pisałam po angielsku piosenki, wierszyki i opowiadanie o Polce uczącej się w Anglii Mam je do dzisiaj i przy przeglądaniu przywołują uśmiech na twarzy. Sprawdzała je moja korepetytorka, a pisanie po angielsku dawało mi mnóstwo radości.

Teraz czasami piszę jakieś krótkie opowiadanie po angielsku, zazwyczaj fantastykę. Nawet łatwiej mi się pisze niż po polsku, pomysły na opowiadania fantasy zazwyczaj przychodzą mi do głowy właśnie po angielsku. Przeważnie są niedługie, ale w zeszłym roku wzięłam udział w Nanowrimo (miesiąc pisania powieści - w listopadzie trzeba napisać tekst na 50 000 słów), i chociaż nie udało mi się wygrać, czyli napisać wymaganej liczby słów, było to ciekawe ćwiczenie. Postanowiłam wykorzystać tą okazję do poćwiczenia języka i pisałam wszystko po angielsku. Było warto To dobry sposób ćwiczenia języka, a przy tym twórczy i dający mnóstwo radości
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-30-2012, 12:24
hasan_talib's Avatar
hasan_talib hasan_talib jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdarza mi się napisać jakąś piosenkę (łącznie z komponowaniem), ale nie mam ich za dużo na koncie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-30-2012, 14:02
Kashiaa Kashiaa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdarzało mi się pisać pamiętnik po angielsku, bo czasami łatwiej znajdowałam odpowiednie słowa do oddania mojego stanu ducha.
Pisałam też teksty piosenek. Jeden z nich zresztą bardzo się podobał moim znajomym.
Po jakimś czasie wróciłam do tych rzeczy i zaskoczyła mnie dojrzałość językowa, z jaką zostały napisane (ze cztery lata temu, a może więcej). Znalazłam oczywiście trochę błędów, ale nie były one rażące.
Jest to fantastyczne ćwiczenie. Angielski jest wdzięcznym językiem do eksperymentowania.
Gorąco polecam takie próby.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-30-2012, 14:08
goldwhisper goldwhisper jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

pisałam i czasem piszę po angielsku, choć w pewnym momencie doszło do tego, że lepiej mi szło niż z polskim, więc wróciłam do korzeni. teraz najczęściej tłumaczę to z jednego to z drugiego języka i na więcej nie mam czasu :<
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-01-2012, 09:49
aldona12345 aldona12345 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja nigdy sama z siebie nic nie pisałam po angielsku (poza wypracowaniami w szkole i robieniem tłumaczeń) ale to świetna sprawa i kolejna dobra metoda na naukę języka
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-01-2012, 16:20
katerina1523 katerina1523 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Bardzo rzadko zdarza mi się pisać coś po angielsku, jeśli nie muszę, głównie ze względu na brak czasu i żałuję, że nie mam go więcej, bo pisanie to świetna metoda nauki języka, szczególnie słownictwa i struktur. Zachęcam wszystkich, którzy mają chwilę - piszcie, piszcie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-01-2012, 17:29
poppywitch poppywitch jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Pamiętam, że jak bylam młodsza i pełna wiary w swoje kompetencje językowe, pisałam sobie jakieś opowiadania i fanfiction po angielsku, ale po pójściu na studia i gruntownym kursie gramatyki odv podstaw zwątpiłam i jednak poprzestałam na pisaniu esejów na studia. Czasami mi się zdarza napisać jakiś krótszy albo wpis w livejournalu tekst po angielsku ale to sporadycznie i jest to na przykład akapit albo kilka linijek. Ale przyznaję, fajna zabawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-01-2012, 17:39
cochimilla's Avatar
cochimilla cochimilla jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Silesia
Domyślnie

Na zajęcia z angielskiego na uczelni każdy miał raz do napisania wiersz, którego wersy zaczynały się od pierwszych liter naszego imienia. Ja akurat miałam dość łatwo (Anna), ale mimo wszystko sprawiło mi to wielką frajdę (pobudziło kreatywność i wyobraźnię, no i poszerzyło słownictwo gdyż zależało mi na tym, by wiersz miał rymy). Później zdarzyło mi się jeszcze kilka razy (dla własnej już przyjemności) napisać parę takich krótkich wierszyków, tym razem z imionami moich bliskich.
Stary 05-01-2012, 22:41
ghaj ghaj jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jak się zakochałam to napisałam kilka wierszy i opowiadań dla wybranka mego serca (Ameryk.), i na tym skończyła się moja twórczość, raczej do tego nie wrócę, bo tamte podyktowane były dużymi emocjami, teraz w Polsce nikt mi ich nie dostarcza w jęz. ang.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-02-2012, 15:19
Gussie's Avatar
Gussie Gussie jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W jakimś innym wątku już o tym wspomniałam, ale piszę pamiętnik (chociaż nie wiem na ile to się zalicza do twórczości). Czasami przeplatają mi się sarkastyczne wierszyki po angielsku albo tzw. short stories w tymże języku. Ale to takie tylko dla mnie, nie ujrzy to światła dziennego raczej :P

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Przejdź do forum