Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-29-2016, 22:47
3rdDavid 3rdDavid jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: 30 km od Poznania
Domyślnie Moja pierwsza książka do nauki języka

Witajcie, pamiętacie pierwszą lub jedną z pierwszych książek do nauki języka obcego, ja pamiętam jedną z pierwszych ale za to bardzo motywującą mnie do nauki. Tak lubiłem przerabiać materiał w niej zawarty, że brałem ją nawet na wakacje nad morze i przerabiałem kolejne lekcje ! Była to książka dla samouków, dla mnie super zorganizowane lekcje i ćwiczenia. To stara już książka, której dawno nie ma w sklepach " Język angielski dla początkujących" autorzy: Irena Dobrzycka, Bronisław Kopczyński. Macie swoje ulubione o podobnej wartości, także emocjonalnej ? Może ktoś również zna tę samą książkę co ja ? Chętnie usłyszę tylko dobre opinie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-30-2016, 20:09
Maawi Maawi jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Swoją przygodę z rosyjskim zaczęłam od kursu "Niet probliem" (autorstwa Andrzeja Sitarskiego i Iwony Wapnaruk-Sitarskiej), która bardzo mi się podobała - dużo ćwiczeń na słuchanie (które w komunikacji miejskiej są efektywnym sposobem na oderwanie od rzeczywistości), lekcje skonstruowane logicznie, wiele praktycznego słownictwa. Niestety, swoich pierwszych podręczników do języka angielskiego nie pamiętam wcale, więc prawdopodobnie niczym się nie wyróżniały XD
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-30-2016, 21:48
nrbt022 nrbt022 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jedną z moich pierwszych książek do nauki języka była seria Energy.Bardzo miło wspominam tę książkę bo to od niej tak naprawdę zacząłem się interesować trochę bardziej językiem angielskim.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-11-2017, 13:32
nxnx nxnx jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mój pierwszy podręcznik do angielskiego nazywał się "You and me", bardzo oryginalnie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-16-2017, 23:25
Kabugn Kabugn jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Może nie jako pierwsza, ale najintensywniej używana to na pewno "Hiszpański w ćwiczeniach" Perlina. Zabierałam ją wszędzie, póki nie poszłam na italianistykę i miłość wygasła
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-18-2017, 10:56
Karolina1993 Karolina1993 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja uwielbiam książkę"Blondynka na językach" Beaty Pawlikowskiej. Była to pierwsza książka do samodzielnej nauki języka po którą sięgnęłam i bardzo pomogła.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-24-2017, 21:54
AniaNowak AniaNowak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jedną z pierwszych książek, z której uczyłam się języka angielskiego było ,,Repetytorium tematyczno-leksykalne" Małgorzaty Cieślak. Bardzo lubię tę książkę i używam jej w pracy do dzisiaj.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-04-2017, 10:59
agarze agarze jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Poprzez całą moją przygodę z językiem angielskim, najbardziej utkwiły mi w pamięci książki do nauki angielskiego autorstwa Michaela Vince'a. Są bardzo dobrze rozplanowane, ćwiczenia zrobione pomysłowo. Bardzo mi się przydały w nauce gramatyki i słownictwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-27-2019, 20:47
paulajelly paulajelly jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moją pierwszą książką do nauki języka była "Blondynka na językach" Beaty Pawlikowskiej. Dostałam ją od mamy i od tego zaczęła się moja przygoda z językiem angielskim.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-27-2019, 21:30
angbaczyk angbaczyk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim pierwszym podręcznikiem do nauki hiszpańskiego był "Nuevo Espanol en marcha basico A1+A2". Polecam, ale tylko z korepetytorem bo z tego co kojarzę był on w całości po hiszpańsku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.