Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-11-2015, 19:34
kkora1990 kkora1990 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moja przygoda z japońskim zaczęła się tak, jak u większości z tym językiem. Choć u mnie, oprócz anime, było też karate i "lekcje" japońskiego w ramach zajęć (dla kogoś z małego miasta, jak moje, nie mieściło się to wtedy w głowie). Ale przyznam, że też to, o czym na początku wątku pisała Niltinco - inność, zupełnie odrębna kultura stojąca za tym językiem. Także ta ogromna hierarchizacja i sztywne zasady.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-04-2015, 21:55
BlankaJ BlankaJ jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wybrałam japoński przede wszystkich z pobudek czysto estetycznych. Uwielbiam brzmienie tego języka. A że przy okazji zainteresowała mnie kultura tego kraju i jej "audiowizualne przejawy" za granicą, to znajomość języka się przydaje.

Ostatnio edytowane przez Ayami : 02-07-2015 o 21:56. Powód: Ortografia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-03-2015, 21:03
frydzka frydzka jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Zielona Góra
Domyślnie

U mnie to jest tak, że podobają mi się te języki bardziej niż większość europejskich, tak dla samej przyjemności uczenia się je poznawałam. I przede wszystkim jestem fanką tamtej kultury i choć może nie mieszkać, ale wybrać się tam na wycieczkę bym chciała. Zawarłam też w życiu kilka znajomości z Koreańczykami, którymi mogłam się pochwalić, że znam co nieco z ich języka, powymieniać w tym języku wiadomości, to też się liczy jako motyw i jest przyjemne. Tak jak kiedy się zrozumie coś w tak innym języku bez tłumaczenia. No i oczywiście kiedy się umie bardzo dobrze jeden z orientalnych języków, zwłaszcza chiński to nie ma się tak dużej konkurencji na rynku i można sporo zarobić na tłumaczeniach. W dzisiejszych czasach kontakty ze wschodem się liczą.

Ostatnio edytowane przez radekr1 : 07-09-2015 o 20:48. Powód: nazwy narodowości piszemy wielką literą
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-19-2015, 17:15
Ifrankowska Ifrankowska jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Grenada
Domyślnie

Uczę się języka chińskiego. Dlaczego? Przede wszystkim chciałam się przekonać czy jestem w stanie tego dokonać. Uczyć się "znaczków", znać odpowiadające im znaczenie, dźwięk, nauczyć się je wymawiać. Jest to niesamowite jak człowiek przyzwyczaja się do takiej nauki, jak zauważa swój progres i to, że coraz łatwiej jest mu przyswajać wiedzę. Wraz z nauką języka chińskiego poprawiła się moja pamięć, odczuwam też bardzo dużą satysfakcję gdy jestem w stanie coś przeczytać, a tym bardziej zrozumieć ze słuchu.
Na naukę zdecydowałam się głównie z tego powodu, że Chiny to jedna z największych gospodarek świata, ludzie ze znajomością ich języka będą robili dużo większe wrażenie na potencjalnych pracodawcach. Fascynująca historia i kultura, nic tylko zaczynać naukę!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-24-2015, 16:48
panjacq panjacq jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uczę się arabskiego i chińskiego. W moim przypadku był to totalny przypadek. Chciałem rozpocząć studia językowe, bo to jedyna dziedzina jaka mnie kręciła w liceum, ale jednocześnie chciałem się nauczyć nowego języka, więc filologia angielska i niemiecka odpadały w tym momencie. Pomyślałem, że fajnie będzie wybrać jakiś niszowy język, żeby nie było za dużej konkurencji na rynku pracy:P Arabski wybrałem całkowicie przypadkowo, nie miałem wcześniej żadnej styczności z tym językiem i nie wiedziałem o nim nic. Pierwsze miesiące na studiach były koszmarem, ale po jakimś czasie zacząłem robić postępy i dziś absolutnie nie żałuję tej decyzji, bo oprócz możliwości pracy jakie daje mi znajomość tego języka odnajduję prawdziwą przyjemność w uczeniu się go.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-24-2015, 23:17
adradz adradz jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja w sumie z ciekawości kiedyś wyszperałem coś w internecie na temat chińskiego. Z czasem zacząłem czytać o tym coraz więcej i w końcu załapałem bakcyla i zapisałem się na kurs.
Jedyne rozczarowanie jest takie, że liczyłem, że kiedyś będę rozumieć filmy z Jackie Chanem, a tu figa, bo okazuje się, że one są po kantońsku...

Ostatnio edytowane przez radekr1 : 07-09-2015 o 20:51. Powód: nazwy języków piszemy małą literą
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-25-2015, 12:39
kat.kop kat.kop jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Słyszałam, że uczenie się obcego języka - a szczególnie takiego zupełnie obcego, spoza kręgu języków, do których należy język rodzimy - wspomaga utrzymanie sprawności intelektualnej, ćwiczy umysł. Nie wiem ile w tym prawdy, ale widziałam sporo osób starszych, które zaczęły uczyć się języków obcych i czerpią z tego bardzo dużo radości. Może uczenie się języków - w naszym przypadku orientalnych - jest dobrym sposobem na wieczną umysłową młodość?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-05-2017, 00:17
tynaem tynaem jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ucząc się języka tureckiego mam wrażenie, że w moim mózgu uruchamiają się do niej pory jego zakurzone, nigdy nieużywane obszary. Myslę, że to wynika z budowy aglutacyjnej języka. Ponadto mam szansę uczyć się i go i ostatecznie porozumiewać z przyjaciółmi z Turcji.

Ostatnio edytowane przez gaoxia : 01-07-2018 o 16:34.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-28-2017, 23:55
havva havva jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja na początku chciałam studiować anglistykę, ale pomyślałam, że mogę się uczyć dwutorowo: angielskiego na kursie językowym, zdając później CAE, a na studiach jakiegoś bardziej "oryginalnego" języka. Postanowiłam zdawać na filologię orientalną. Po egzaminie, w zależności od liczby punktów, dostawaliśmy się na wybrane przez nas specjalizacje, lub nie. I tak zostałam studentką iranistyki

Ostatnio edytowane przez gaoxia : 01-07-2018 o 16:35. Powód: interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-31-2017, 07:13
Michelle2108 Michelle2108 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Od paru lat uczę się japońskiego. Przyciągnęła mnie do niego chyba jego skrajna odmienność od innych języków, którymi się otaczałam. Gdy później dowiedziałam się, że japoński jest izolatem językowym to jeszcze bardziej się ucieszyłam - nie wiem czemu, ale lubię uczyć się dziwnych języków, które w sumie kiedyś mogą się nie przydać (mam na myśli kwestię starzejącego się społeczeństwa japońskiego, które może kiedyś przestać istnieć).
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.