Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Hydepark
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-27-2012, 15:01
monika_u monika_u jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Seville
Domyślnie

Weźmy też pod uwagę, że mimo zakazów "pali się" w Polsce, tak więc z legalizacją wiązałoby się nałożenie podatku akcyzy, czyli zysk dla budżetu państwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-27-2012, 22:44
banadona banadona jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zalegalizować jak najbardziej i odprowadzać za to podatek ( dodatkowy zysk dla kraju ). Póki co bogacą się na tym tylko gangsterzy. Według mnie powinno się zalegalizować wszystkie narkotyki, jakoś nie wierzę że nagle 80% społeczeństwa rzuci się na heroinę jeśli byłaby dostępna w sklepach bo każdy wie jakie to ma konsekwencje. A jeśli nawet ktoś się rzuci i umrze z przedawkowania to dobrze, jednego idioty mniej w Polsce. Marihuanę jak najbardziej zalegalizować, zdrowsza od wódki i nie wywołuje napadów agresji i wzmożonego popędu seksualnego co potem prowadzi do rozbojów i gwałtów. Jak by wszyscy z wódki przerzucili się na zioło to były by same plusy takiego rozwiązania.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-28-2012, 00:07
Sasza Sasza jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeżeli papierosy są legalne, to dlaczego nie marichuana? Według mnie papierosy to większa trucizna, więc albo zakazujemy palenia papierosów, albo legalizujemy marichuanę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-28-2012, 00:59
paulina8901 paulina8901 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Tylko niestety tak jak już ktoś wcześniej napisał - to chyba jeszcze nie czas na Polskę. Bo (wydaje mi się) powszechna opinia w naszym kraju jest taka: jestem przeciw legalizacji, bo tak, bo to jest szkodliwe, bo się nie zgadzam i już. Taka argumentacja to żadna argumentacja, ale ludziom czasem nie da się tego wytłumaczyć...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-28-2012, 08:56
Dorian Grey Dorian Grey jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Witam,

Moim zdaniem nie. Piszę tak, przede wszystkim w trosce o młodych ludzi, którzy mieliby ułatwiony dostęp do narkotyków. Zaczyna się od tzw. "miękkich" narkotyków, a potem często poszukuje się "mocniejszych" wrażeń. Uważam, że to niebezpieczne. Ale to moja prywatna opinia...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-28-2012, 14:13
lukhib lukhib jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Bzdurą jest hasło "od marihuany do heroiny". Pierwszym przystankiem na drodze do heroiny jest kodeina - dostępna bez recepty w aptekach. Narkotyk z tej samej rodziny, czyli opiatów. Swoją drogą, w aptekach jest kilka rzeczy bez recepty, całkowicie legalnych.

Ale na legalizację poczekałbym kilka - kilkanaście lat, żeby zobaczyć jakie są konsekwencje legalizacji w Holandii.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-29-2012, 20:30
Katrina Katrina jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja na dzień dzisiejszy jestem na nie, ale jest do temat do szerokiej dyskusji i na pewno legalizacja niosłaby za sobą nie tylko szkody, ale też korzyści.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-30-2012, 00:51
A.Pouche A.Pouche jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

ten filmik bardzo dobitnie pokazuje poziom wiedzy i świadomości polskiego społeczeństwa na temat marihuany [url]http://www.youtube.com/watch?v=cibOj1U0sPo[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-30-2012, 12:44
gargoyle gargoyle jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Nie ma dobrego rozwiązania w tej sprawie. Legalizacja da możliwość opodatkowania, ale jednocześnie więcej ludzi będzie brać i to coraz młodszych. Tak jak z alkoholem. Bez legalizacji narkotyki nadal beda zasilac konta gangsterów i ani złotówka nie trafi do budżetu państwa, jednak wydaje mi się, że ilość osób zażywających nie wzrośnie znacząco.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-30-2012, 15:53
edi1989 edi1989 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jestem na tak. Zdecydowanie. Oszczędzi to potencjalnych problemów wielu ludziom, którzy sobie czasem popalają i nikomu nie szkodzą, i znacznie zredukuje wydatki państwa na postępowania karne w tych sprawach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.