Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-25-2016, 21:43
ksantypa ksantypa jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie Fantazje... językowe

Cześć wszystkim!
Niektórzy mają fantazje... inne, inni mają fantazje językowe. Ja zaliczam się do tej drugiej grupy. Powiedzcie mi, abstrahując od tego, jakimi językami już się posługujecie - jakie jest Wasze marzenie językowe? Jaki szalony język chcielibyście poznać i dlaczego?
Pytam, bo trochę szukam inspiracji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-26-2016, 18:46
freeeelka freeeelka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli naprawdę mówimy o szaleństwach to suahili. Ze względu na Króla Lwa, Timona i Pumbę i "Hakunę matatę". Kiedy wpiszemy "hakuna matata" w google tłumacz i klikniemy na głośniczek pan przeczyta to w dość zabawny sposób. Wiem, że to pewnie wina automatu, ale właśnie tak mi się ten język kojarzy. Z luzem i radością. A to wszystko przez Timona i Pumbę Może to dziwny powód, ale w końcu mówimy o szaleństwach...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-27-2016, 16:39
laurajoanna laurajoanna jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie marzenia o językach

Szczerze mówiąc, w moich marzeniach chciałabym się nauczyć swahili< nic nie wiem o tym języku, ale mam wrażenie że jest językiem bardzo związanym z kulturą, przynajmniej bardziej widocznie niż inne języki.
Ogólnie ciekawią mnie języki, które są napisane w innym alfabecie. Dlatego interesują mnie też takie języki jak język z Armenii, z Kambodży i z Wietnamu...

Ostatnio edytowane przez wojsylwia : 04-15-2017 o 17:18.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-28-2016, 20:38
werksonful werksonful jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Może szalonych zachcianek językowych nie mam ale chciałabym znać Angielski, Francuski, Hiszpański, Włoski, Niemiecki i Rosyjski. A tak, żeby wszędzie móc się dogadać
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-29-2016, 10:42
deum5 deum5 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie kręci mnie język węgierski. Po pierwsze - brzmi nieziemsko - jedni kochają, drudzy nienawidzę. Po drugie - wywodzi się z całkowicie odizolowanej rodziny językowej, a więc to wielkie wyzwanie językowe. A poza tym, cóż...to nasi pobratymcy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-29-2016, 14:40
ms_ ms_ jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Włoski, niemiecki, hiszpański, turecki, węgierski, szwedzki... i mogłabym wymieniać dalej, uwielbiam uczyć się języków i żałuję, że nie mam czasu, ani cierpliwości na naukę więcej niż dwóch równocześnie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-07-2019, 21:54
MagdaKcz MagdaKcz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Mnie od zawsze marzy się arabski! Strasznie podoba mi się jego "gardłowe" dzwięki. Mam nadzieję, że kiedyś przełamie strach przed i nauczę pisać się wspak arabeskami ( :
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-28-2018, 14:12
CHARLI22 CHARLI22 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zawsze chciałam nauczyć się japońskiego

Co do bardziej popularnych to rosyjskiego. Myślę, że obecnie na rynku jest olbrzymi deficyt osób, które mogą się pochwalić znajomością nietypowych języków.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-28-2018, 18:01
Koobeaa's Avatar
Koobeaa Koobeaa jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ciężko mi coś doradzić. Nie jest to za bardzo moja działka...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-22-2019, 23:40
habr habr jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ciekawią mnie kultura i język łotewski, litewski, irlandzki (lubię też muzykę ludową tych krajów) oraz japoński, islandzki, norweski.
Jednak zanim spróbować coś nowego, warto polepszyć swój angielski i trzymać na poziomie polski, czeski i bułgarski, których już się uczyłam.
Żeby marzenie stało się planem, polecam znaleźć motywację zawodową i osobistą oraz przygotowywać się do egzaminu certyfikatowego. Dla motywacji osobistej polecam np. letnie szkoły lub programy kształtu Erasmus, żeby pojawili się dobrzy znajomi, z którymi chce się komunikować. Jeszcze z czasem można stać się korepetytorem tego języka — wtedy nie masz wyboru i uczysz się.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.