Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-17-2019, 22:27
SBorowiczDuwe SBorowiczDuwe jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez isa1 Pokaż post
Jeśli chodzi o tłumaczenie, to znajomość kultury jest naprawdę istotna. Bez tego nie jesteśmy w stanie wytłumaczyć pewnych zjawisk naszym odbiorcom.
Zgadzam się w zupełności. Bez znajomości pewnych faktów sami sobie nie wytłumaczymy/przetłumaczymy tychże rzeczy, zjawisk itp., a co dopiero odbiorcy/-om?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-18-2019, 12:14
apazurkiewicz apazurkiewicz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Bez znajomości kultury trudno zrozumieć nawiązania. Znajomość kultury daje kontekst. Nie wpadnie się samemu na to Krispy Kreme, to miejsce które sprzedaje pączki bez zaznajomienia z kulturą amerykańską. Słownictwo z powiązane z daną kulturą jest trudne do zrozumienia bez znajomości danej kultury.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-18-2019, 15:34
kamil94 kamil94 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem poznawanie kultury danego języka, wraz z jego nauką to rzeczy które są ze sobą ściśle związane. Chociaż sam najpierw poznałem język, a dopiero potem przyszła kolej na szczegółową kulture to równoczesne uczenie się tych 2 rzeczy powinno ułatiwć sprawę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-19-2019, 21:00
zuch zuch jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Bez poznania kultury, prawdopodobnie będziemy popełniać błedy w tłumaczeniach, szczególnie literackich i audio-wizualnych
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-30-2019, 18:48
WeronikaSZ1996 WeronikaSZ1996 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla mnie jest to bardzo ważny aspekt nauki języka. Poznawanie kultury kraju, którego języka się uczę jest dla mnie bardzo motywujące, ponieważ utwierdza mnie w przekonaniu, że nie bez powodu wybrałam właśnie ten język
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-06-2019, 13:39
Magda12 Magda12 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

Ja zazwyczaj zaczynałam od poznawania kultury danego kraju, historii, dopiero później zapoznawałam się z językiem i dla mnie to jest najlepszy sposób. ,,Wchodzimy" w naukę już z jakimś zapleczem, łatwiej nam zapamiętać słowa i wczuć się w mentalność ludzi posługujących się danym językiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-27-2019, 10:04
magdatrz
Guest

Domyślnie

Poznawanie kultury danego kraju jest bardzo ważne. Zgodzę się tutaj z przedmówcami, że dla tłumacza jest to aspekt nie do ominięcia - w szczególności na poziomie tekstu. Dla zwykłego turysty jest to również rzecz bardzo przydatna, aby nie być zaskoczonym i nie przeżyć tzw. "szoku kulturowego".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-27-2019, 12:25
kamila0503 kamila0503 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Magda12 Pokaż post
Ja zazwyczaj zaczynałam od poznawania kultury danego kraju, historii, dopiero później zapoznawałam się z językiem i dla mnie to jest najlepszy sposób. ,,Wchodzimy" w naukę już z jakimś zapleczem, łatwiej nam zapamiętać słowa i wczuć się w mentalność ludzi posługujących się danym językiem.
Mam tak samo. Kultura jest nieodłączną częścią języka i łatwiej dzięki niej zapamiętujemy słówka czy zwroty.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-27-2019, 23:46
UrszulaP UrszulaP jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie. Ucząc się zwrotów z różnych języków, napotkamy na takie, które są obecne w innych kulturach niż nasza. Chociażby nazwy potraw, które w Polsce są obce. By zrozumieć, co te nazwy oznaczają musimy poznać ich pochodzenie, co prowadzić może do brania pod lupę np. tradycji, zwyczajów, świąt i sposobów ich obchodzenia itp. itd.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-05-2019, 18:17
Szvejkova Szvejkova jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Konieczne jest poznać kulturę danego kraju. Na przykład nas obiad je się późnym popołudniem, zaś Czesi przed 12.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.