Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-29-2013, 00:42
milka1255 milka1255 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Ozorków
Domyślnie Niemcy w Polsce

Sądzicie że Niemcy przyjeżdzajacy do Polski na studia bądź,pracy, rodziny są dobrze przez nas traktowani?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-29-2013, 01:18
MonikaKr MonikaKr jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Niemcy są dobry partnerami biznesowymi. Nie sądzę, żeby w takich stosunkach wykazywała się jakaś niechęć czy dyskryminacja.
Na studiach ludzie mają inne podejście niż w sytuacji, gdyby ktoś przyjechał tutaj jako Niemiec i mieszkał od dzieciństwa.
Nie uważam, żebyśmy źle traktowali ich. Oczywiście, zdarzają się wyjątki, ale przecież zawsze takie wybitne jednostki zawsze się pojawiają
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-29-2013, 10:59
martachociej martachociej jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja myślę, że tak, ale wiadomo są różne przypadki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-29-2013, 14:47
sylkur sylkur jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Różnie to bywa. Jednak spora liczba osób w Polsce kieruję się nadal uprzedzeniami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-06-2013, 23:58
Misfit Misfit jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Przyznam, że w tym wypadku to jest tak pół na pół. Gdy gościliśmy wymianę studencką z Niemiec, to po pierwszym wieczornym wyjściu, na kolejne "nocne zwiedzanie miasta" już obawialiśmy się ich zabrać. Do jakiej restauracji/kajpki/baru byśmy się nie wybrali, od razu rozlegały się szepty w stylu "oooo PATRZ! Niemcy!", albo mruczenie pod nosem "W Polsce jesteś, mów po polsku". Jakiś niemiły incydent w klubie też miał miejsce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-11-2013, 12:07
anna_szmidt91@wp.pl anna_szmidt91@wp.pl jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wydaje mi się, że mimo iż nie lubimy ich języka, jeśli przyjeżdżają do nas to nie spotykają się z dyskryminacją. Jesteśmy gościnnym narodem więc myślę, że nie powinni narzekać
Stary 08-12-2013, 03:04
akobylinska akobylinska jest offline
Kumotr

Domyślnie

Myślę, że wśród wielu Polaków pokutuje jeszcze stereotyp Niemca - nazisty, oraz te mniej drastyczne, ale również nieprzyjemne... Może to sprawiać, że Niemcy w Polsce bywają jeszcze źle traktowani, ale generalnie sądzę, że wszystko idzie ku lepszemu
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-13-2013, 00:59
Nikola91 Nikola91 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W Polsce nie ma już tej dawnej nienawiści do Niemców. Młodzi ludzie nie zwracają już na to uwagi, gdy ktoś pochodzi z Niemiec i przyjeżdża do Polski. Nienawiść znajduje się w sercach starszych osób. My już jesteśmy tolerancyjni. Akceptujemy Niemców, tak jak oni akceptują nas w swoim kraju.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-16-2013, 19:18
invivable invivable jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Mieszkam blisko granicy z Niemcami, w związku z tym spotkanie Niemca 'na mieście' nie jest jakimś wydarzeniem i nikt nie zwraca większej uwagi. Wydaje mi się, że są traktowani dosyć dobrze, ale wiadomo - zawsze się znajdzie ktoś, kto zachowa się inaczej, mniej przyjemnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-17-2013, 18:40
jaga1 jaga1 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie teraz dobrze

Myślę, że Niemcy w Polsce są na ogól dobrze traktowani. Utrzymywałam kontakt zpewną arystokratką niemiecką, , która przyjechała na Pomorze z tęsknoty. Kilkanaście lat towarzyszyłam tej nobliwej damie w różnych sytuacjach i mogę powiedzieć, że była na ogół b. dobrze traktowana w urzędach, bankach, u lekarza, itp. Ale zddarzali się ludzie, którzy okazywali jej niechęć z powodu właśnie narodowości. Niestety nobliwa dama przeżyła też rabunkowe napady na swoją posiadłość (skąd inąd b. skromną). Znałam też biznesmenów niemieckich bardzo dobrze traktowanych w Polsce, co niekoniecznie zobowiązywało ich do równego traktowania Polakówn (niestety)
Natomiast bezpośrednio po wojnie Niemcy byli na ogół źle i b. źle traktowani. Niejeden Niemiec z pochodzenia nosi w sercu żal i ból z powodu szykan i ran psychicznych zadanych m u w dzieciństwie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.