Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-14-2017, 16:16
adawi adawi jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez panda Pokaż post
Powinny oswajać dziecko z językiem. Puszczać mu bajki, piosenki itp. Jednak mówienia powinien uczyć przeszkolony nauczyciel, który nie wpoi dzieciakowi np. złego akcentu. Jest wiele fajnych zajęć dostosowanych specjalnie dla maluszków, myślę, że warto je na nie zapisać. Jak czasami przychodzę wcześniej do mojej szkoły języka francuskiego to akurat dzieciaki mają swoje zajęcia i czasem podglądam co tam kombinują. Jak widzę jak śpiewają piosenki albo rozmawiają po francusku, takie małe smrody, co mi do biodra sięgają, to aż mi serce rośnie. Cudowny widok. Moje dziecko też zapiszę na zajęcia.
Niestety, ale ,,wyszkolony nauczyciel" nie zawsze oznacza osobę z dobrym akcentem Studiuję języki obce i tak jak dotychczas miałam nauczycieli którzy, mimo że wielu z nich było Polakami, mieli bardzo dobry akcent, tak teraz, na ostatnim roku, dostałam nauczycieli z bardzo polskim akcentem, niestety Także ja uważam, że jeśli ktoś zna język bardzo dobrze, zdecydowanie powinien próbować nauczyć go swoje dziecko
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-15-2017, 20:15
Patrycja531 Patrycja531 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jest wiele rodzin dwujęzycznych, gdzie dzieci płynnie posługują się dwoma językami. Jeśli jest okazja by nauczyć się więcej niż jednego języka, to należy korzystać. Ważne jest, żeby każdy rodzic mówił tylko w swoim języku. Dziecko wtedy naturalnie nauczy się dwóch języków.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-06-2017, 21:50
Konsta112 Konsta112 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Jeżeli tylko istnieje taka możliwość to jak najbardziej. Jak wiemy dziecko jest bardzo chłonne na wiedzę. Rzeczy, których nauczy się już w najmłodszym wieku, pozostawią w mózgu pewne ślady. Nawet jeżeli nauka tych języków byłaby przerwana na bardzo podstawowym poziomie, to w przyszłości będzie takiej osobie łatwiej nauczyć się danego języka np. hiszpańskiego
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-06-2017, 21:56
Konsta112 Konsta112 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Warto też dodać, że osoby posługujące się tylko jednym językiem zaniedbują swój mózg. Używają głównie lewej półkuli, natomiast te osoby które zmuszone są przeskakiwać między jednym a drugim językiem w dużej mierze używają do tego obszarów mózgu zaniedbywanych przez "jedno-językowców". Czytałam też, że to wszystko wpływa na lepsze wyniki takich dzieci w szkole, oraz opóźnia o cztery lata demencję starczą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-05-2017, 14:46
annaabudzinska annaabudzinska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli rodzice mają bardzo dobry akcent to czemu nie...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-10-2017, 15:17
agarze agarze jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moje dziecko ma prawie 3 lata, uczęszcza do przedszkola gdzie ma dwa razy w tygodniu zajęcia z angielskiego, oczywiście w formie zabawy. Przynosi do domu piosenki, umie liczyć po angielsku i jestem zdumiona jej postępami. Do niczego nie zmuszamy, aczkolwiek miło patrzeć, jak się rozwija w tym kierunku. W domu też ogląda bajki w języku angielskim, ale tylko te swoje ulubione i jak trafi oczywiście na taką wersję językową (sama sobie wybiera na tablecie). Myślę, że im wcześniej tym lepiej osłuchać się z językiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-10-2017, 17:16
gaoxia gaoxia jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że od małego można mówić do dziecka w obcym języku, aby się osłuchało i żeby łatwiej mu było uczyć się w przyszłości. Zdarza się, że dzieci w pewnym wieku mieszają wyrazy z różnych języków, ale taki fenomen zanika wraz z wiekiem (pójściem do szkoły).

Ostatnio edytowane przez Karyn : 12-10-2017 o 22:26. Powód: literówka
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-11-2017, 18:01
Malgosia97 Malgosia97 jest offline
Podszyszkownik

Moim zdaniem jest to dobra praktyka, pozwala dziecku osłuchać się z językiem inny niż ojczysty, co za tym idzie, w przyszłości są większe szanse na szybsze przyswajanie nowego języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.