Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-25-2017, 16:03
joaakh joaakh jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie portfolio tłumacza

Drodzy Tłumacze, jak przygotować portfolio tłumacza, które można przesłać do firm lub wydawnictw. Przecież, jeśli tłumaczy się coś na zlecenie, jest to objęte tajemnica służbową. Pomóżcie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-01-2017, 21:27
magvikwoj magvikwoj jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie portfolio tłumacza

Portfolio jest bardzo ważne w przypadku tłumaczy freelancerów, jest to cały dorobek ich pracy. Każdy potencjalny pracodawca chciałby zobaczyć jakie tłumaczenia już były wykonywane. Ja też kolekcjonuję swoje tłumaczenia i jeżeli chcę je komuś zaprezentować to po prostu zamazuję dane firmy lub dane osobowe. Jest to bardzo ważne i do tego trzeba to zrobić jak najbardziej estetycznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-02-2017, 19:39
joaakh joaakh jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dziękuję. Tylko jak to zrobić emailowo? Jak przekonać firmę, by dali Ci szansę? Jakoś boję się przesyłać powierzonych mi materiałow, nawet zmazanych, do innych klietów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-15-2017, 11:59
magzloc magzloc jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Może przetłumacz jakieś fragmenty na własną rękę? Albo weź jakieś tłumaczenia ze studiów, zamiast z konkretnych zleceń?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-19-2017, 16:54
sprachdesign sprachdesign jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Austria
Domyślnie

tez jestem ciekawa jak stworzyć portfolio.Mam rożne próbki tłumaczeń ,które wykonałam dla biur tłumaczeń . Czy możną ich użyć? Nie są to żądne dokumenty tylko np instrukcje obsługi ,artykuły ,informacje o lekach itp. Proszę o rade. W jakiej formie to robicie ? Tekst w jeżyku źródłowym i obok tłumaczenie czy jakoś inaczej ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-20-2017, 15:51
iwonane iwonane jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wydaje mi się, że spokojnie można użyć tekstu, który dostało się do przetłumaczenia jako próbka. W końcu to nasza praca i nasze tłumaczenie. Ja wysyłając tekst załączam również oryginał, tak dla porównania, wszystko w tym samym pliku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-08-2017, 14:07
halotuela halotuela jest offline
Kumotr

Domyślnie

polecam Ci napisanie kilku tekstów na różne tematy i opublikowanie ich na specjalnie do tego celu stworzonej stronie. Inny sposób to założenie bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-14-2018, 23:27
einhorn einhorn jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Wrocław
Domyślnie

Dopóki w tłumaczeniu, które ewentualnie ostanie wysłane nie będzie danych firm lub osób to moim zdaniem jak najbardziej można. Najlepiej też z różnych dziedzin przygotować sobie próbki, jest to ćwiczenie swoje warsztatu, a przy okazji tworzymy sobie takie portfolio.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-18-2018, 15:44
Barborka678 Barborka678 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Witam jestem początkującym tłumaczem. Niedługo zamierzam złożyć CV do jakieś biura tłumaczeniowego. Czy poproszą mnie o takie portfolio tłumacza? I czy jest to ważne, żeby od początku takie swoje portfolio tworzyć? Czy mogą się w nim znaleźć teksty, które przetłumaczyłam na studiach? Jeszcze nigdy nie zarabiałam na tłumaczeniach, więc takich próbek nie mam ;(
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-31-2019, 18:05
KingaKuk KingaKuk jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Podłączam się pod pytanie, czy tłumaczenia wykonywane np. dla znajomych, drobne, ale niekiedy płatne też można zamieścić w cv?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.