Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-10-2019, 18:22
milenapodsiadlo milenapodsiadlo jest offline
Kumotr

Domyślnie

Moim zdaniem poziom c2 to też ciągle poszerzenie własnej wiedzy o słownictwo które dopiero powstaje, język ciągle się rozwija. Oczywiście jest to też znajomość słownictwa specjalistycznego, ale oczywistym jest ze nie ma możliwoci znać wszelkich specjalistycznych pojęć, nawet w ojczystym języku. Plus moim zdaniem na c2 akcent ma też znaczenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-05-2019, 23:37
magdaang magdaang jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

C2 to poziom prawie ekwiwaletny nativom, dlatego przede wszystkim nie ma tu raczej miejsca na wpadki językowe, pomyłki gramatyczne itp. Wymowa również musi być na wysokim poziomie. W testach ta różnica polega głównie na specjalistycznym słownictwie i znajomości wyjątków gramatycznych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-19-2019, 13:58
nataliak4's Avatar
nataliak4 nataliak4 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Osobiście nie widzę żadnej różnicy między poziomem C1 i C2.
Może to kwestia słownictwa specjalistycznego, w kwestii dostania certyfikatu, itd.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-20-2019, 21:30
Waleria_P Waleria_P jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Może to była kwestia sposobu prowadzenia kursu na poziomie C2, ale moje odczucia przy przejściu z C1 na C2 były takie, że zajmujemy się słownictwem/wyrażeniami, z którymi prawdopodobnie nie spotkałabym się, nawet mieszkając w kraju anglojęzycznym. Pamiętam że mieliśmy nawet nazwy jakichś detali architektonicznych, takich o których zwykle się pewnie nie rozmawia przy kawie :P W kwestii gramatyki nie było ogromnej przepaści. Na kursie byłam zanim zaczęłam mieć styczność z angielskim na co dzień i muszę przyznać że zdobyłam tam dużo wiedzy, której już w zasadzie nie użyłam później, właśnie w zakresie terminologii w różnych dziedzinach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.