Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-13-2019, 17:46
IgaQin IgaQin jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Miałam okazję przez pół roku mieszkać w Pekinie w ramach stypendium Instytutu Konfucjusza. Było to zdecydowanie jedno z najważniejszych i najbardziej rozwijających doświadczeń w moim życiu. Nagle znalazłam się w samym centrum kultury, całkowicie różniącej się od tej europejskiej. Mogłam poznać realia chińskiego życia, doświadczyć problemów ludzi, którzy tam mieszkają (wszechobecne zanieczyszczenia, smog, ogromne dysproporcje między bogatymi a biednymi), poznać uroki tego kraju (bardzo tanie i przepyszne jedzenie, dzielnice przepełnione kulturą i historią, wiele magicznych miejsc wartych zwiedzenia).
Według mnie zdecydowanie warto pomieszkać za granicą przez jakiś czas: zżyć się z danym miejscem i żyć właśnie tak jak miejscowa ludność, a nie być ledwie kilkudniowym turystą. Magiczne doświadczenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-14-2019, 11:29
Wiktoria潘珊's Avatar
Wiktoria潘珊 Wiktoria潘珊 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mieszkałam w Chinach przez rok. To było dla mnie niezwykłe wyzwanie i doświadczenie. Przede wszystkim mogłam tam znacząco podszkolić swoje umiejętności językowe. Co więcej, mogłam poznać rzeczywisty wymiar chińskiej kultury i codziennego życia mieszkańców. Do wielu rzeczy, zachowań, czy utrudnień było mi ciężko się przyzwyczaić, ale odkąd wróciłam do Polski, wielu mi też brakuje. Uważam że życie w kraju o kulturze całkowicie odmiennej niż nasza to niezwykle ubogacające i rozwijające doświadczenie. Myślę że jeśli będę miała w przyszłości kolejną okazję wyprowadzki za granicę, to mimo że kocham Polskę, z wielką chęcią bym skorzystała.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-18-2019, 10:28
magdamic magdamic jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Mieszkałam w Irlandii i Hiszpanii. Ogólnie uważam, że pobyt w tych miejscach był udany, ludzie życzliwi jednak nie chciałabym opuścić Polski na stałe. Możliwe, że jest to spowodowane tylko i wyłącznie moim podejściem (wyjeżdżając gdzieś z góry sobie ustalam, że wrócę i chcę mieszkać w Polsce), a nie złymi warunkami za granicą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.