Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-11-2018, 20:19
AleksandraLis AleksandraLis jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Tak jak wielu osobom z mojego rocznika, dzieciństwo upłynęło mi na miłości do Harry'ego Pottera. Książki i filmy przeczytałam oraz obejrzałam po jednym razie zaraz po premierze i wróciłam do nich 10 lat później, co było o tyle dobrym przeżyciem, że zwróciłam uwagę na zupełnie inne rzeczy. Wiadomo, że filmy nie dorównują książkom, ale jak na ograniczenia, które niesie za sobą adaptacja filmowa (choćby przedstawienie całej książki w dwie godziny) to efekt jest całkiem niezły. Bardzo podoba mi się kontynuacja w postaci Pottermore z wieloma smaczkami i oficjalnym przydziałem do domów. Z całej serii zdecydowanie nie podoba mi się wątek miłosny, który moim zdaniem nie do końca trzyma się kupy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-14-2018, 21:07
karola2603 karola2603 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Harry Potter to pierwsza książka, którą przeczytałam samodzielnie i która rozbudziła we mnie miłość do literatury. Po latach, mimo że znam już każdą część na pamięć, nadal mam ogromny sentyment do tej serii, mimo że z biegiem lat dostrzegam coraz więcej nieścisłości fabularnych. Nie podoba mi się też, że autorka na Twitterze dodaje nagle nowe fakty i wątki do zamkniętej, jakby na to nie spojrzeć, serii.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-16-2018, 16:54
mpawlak09 mpawlak09 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uwielbiam książki o Harrym Potterze, a Więźnia Azkabanu przeczytałam chyba ze sto razy Jak u większości, jest to książka mojego dzieciństwa. Filmy obejrzałam dużo później i byłam przerażona, ile detali z książek nie zostało przeniesionych do filmu, chociaż po namyśle uznałam, że ciężko byłoby wcisnąć wszystkie wątki do filmów. Lubię w tej serii to, że dorastała wraz z czytelnikiem. Książka ma niestety wiele niedociągnięć, nie podoba mi się na przykład to, że Gryffindor i Slytherin zostały przedstawione tak "czarno-biało" - jak jesteś Ślizgonem to jesteś zły to szpiku kości, a jak Gryfonem to jesteś fantastyczny. Pozostałe domy też zostały przedstawione trochę niepełnie, bo jako dziecko po przeczytaniu odniosłam wrażenie, że w Ravenclaw są sami najmądrzejsi, a w Hufflepuff same ciamajdy (a Newt z "Fantastycznych zwierząt" zdecydowanie temu przeczy). Nie lubię też wątku miłosnego, który pojawił się nagle i bez większych podstaw. Niemniej, zawsze z przyjemnością wracam do czytania HP
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-25-2018, 11:46
KamilaJagoda KamilaJagoda jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Długo nie mogłam się do niej przekonać, sięgnęłam dopiero jak miałam lat 12 i już chyba 5 części było na rynku polskim. Ale to była miłość od drugiego wejrzenia. Najpierw w wieku 7 lat oglądałam film i chyba byłam na niego za mała, bo nie dałam rady obejrzeć do końca. To mnie zniechęciło.
Teraz czytam co roku, znam na pamięć. Aktualnie czytam po angielsku, żeby odkryć go na nowo
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-22-2018, 16:28
moczulskap moczulskap jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wychowałam się na tych książkach i filmach, więc mam do nich słabość. Ale są to też książki i filmy, które nigdy mi się nie nudzą. Wiele razy urządziłam już sobie maraton HP i już planuję następny. Osobiście od kiedy tylko przeczytałam Insygnia Śmierci, byłam zawiedziona przez J.K. Rowling, ze względu na to, że zabiła 4 z moich ulubionych postaci. Książki niosą ze sobą wiele uniwersalnych przesłań, które rezonują z młodymi czytelnikami. Filmy się przyjemnie ogląda (chociaż niektóre są niesamowicie okrojone). Ogólnie kocham tę serię i chyba zawsze będę ją kochać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-22-2018, 19:16
linfei linfei jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie wiem co takiego jest w Harrym Potterze, ale wracam do niego co jakiś czas i nigdy mi się nie nudzi. A zazwyczaj nie czytam fantasy Najbardziej lubię "Więźnia Azkabanu" i "Zakon Feniksa". Niestety filmy nie umywają się do książek.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-07-2018, 21:45
elak elak jest offline
Starszy Kumotr

Red face

Ja za Harrym nie przepadam ale każdy ma inny gust.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2018, 23:02
Ernix Ernix jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Co prawda nie przeczytałam jeszcze wszystkich książek o Harry'm Potterze, ale bardzo lubię tę serię!
W tym roku po raz pierwszy byłam w Edynburgu i muszę przyznać, że wzruszyłam się, kiedy zobaczyłam kawiarnię, w której J.K. Rowling pisała "Harry'ego Pottera"
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2018, 13:13
BangtanGirl BangtanGirl jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kocham całą serię "Harry'ego Pottera" i staram się zebrać wszystkie tomy, aby znalazły się wreszcie na mojej półce z książkami Mój pierwszy kontakt z tym światkiem miałam poprzez film - jako dziecko byłam w kinie na premierze pierwszej części, czyli "Harry Potter i kamień filozoficzny". Następnie przeczytałam każdy tom po kolei. J.K. Rowling stworzyła świat, który zachwycił i będzie zachwycał jeszcze wiele pokoleń i chyba to jest w tym najpiękniejsze
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-11-2018, 17:19
nowicka.marta nowicka.marta jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja uwielbiam tą serię ale w wersji filmowej. Kiedy puszczają w telewizji zawsze czekam z niecierpliwością Jednak uważam, że prawdziwa akcja trwa dopiero w częściach, w których bohaterowie są już starsi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.