Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-08-2018, 12:28
CHARLI22 CHARLI22 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Pewnie lenistwo, pewnie małe dzieci (dubbing) lub przyzwyczajenie do lektora
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-11-2018, 12:57
ka555 ka555 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Raczej wolę filmy z napisami. Są pomocne przy nauce jezyka, mogę od razu zaznajomić się z wymową i tłumaczeniem. Wersja z lektorem nie daje mi takich możliwości - wówczas nie słychać głosów aktorów. Z drugiej strony nie każdemu odpowiada wersja z napisami. Czasem trudno za nimi nadążyć. Poza tym wówczas trzeba mieć podzielność uwagi i niektórym to utrudnia oglądanie filmu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-11-2018, 20:18
nina12's Avatar
nina12 nina12 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez madulenka Pokaż post
Zauważyłam, że Polacy nie lubią filmów z napisami. Podczas gdy w innych krajach zdecydowana większość filmów emitowanych w TV to filmy z napisami, to w Polsce wciąż królują filmy z lektorem (najczęściej jest to mężczyzna, który tym samym, beznamiętnym tonem czyta kwestie czy to kobiety, czy mężczyzny, czy też dziecka). Koleżanka, która pracowała w kinie opowiadała, że bardzą często klienci pytali ją "czy trzeba będzie czytać?". Sama z kolei preferuję filmy z napisami, nawet gdy nie znam języka oryginału. O co chodzi? Lenistwo? Przyzwyczajenie?
Nieprawda. W wiekszości krajów w TV jest dubbing. Poza tym n.p. Anglicy jeszcze bardziej nienawidzą napisów, do tego stopnia, że mało kto ogląda filmy zagraniczne. Więc myślę, że Polacy nie tacy źli w tym temacie. A ogólnie to jesteśmy po prostu przyzwyczajeni do lektora, tak jak w innych krajach do dubbingu, wynika to z ludzkiego lenistwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.