Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-06-2013, 11:49
linguanna linguanna jest offline
Kumotr

Domyślnie Jaka jest wasza opinia o portalu Oferia.pl?

Jestem ciekawa co sadzicie o portalu [url]www.oferia.pl[/url] i zlecaniach dla tłumaczy i początkujących tłumaczy (m.in kategoriami)

przyklejam przykład jednego ze zleceń :
[url]http://oferia.pl/zlecenie/item691140-250-stron-do-podzialu-z-jezyka-angielskiego-na-jezyk-polski[/url]

Według mnie stawki jakie tam ludzie proponują są czasem tak bardzo zaniżone, że już ciężko tutaj mówić o byciu konkurencyjnym, a raczej zdesperowanym....

Zainteresowanych zapraszam do dyskusji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-06-2013, 15:22
kevinmoore kevinmoore jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

15 złotych?? To jest nawet mniej niż stawki określone przez ministerstwo... które i tak wydają mi się bardzo niskie

Portalu nie znam, ale z tego co widzę jest wyrazem szerszego trendu który przenosi się na wszystkie dziedziny nie tylko tłumaczenie ;/

A jak widać zgłoszeń jest pełno, "rozważę zmniejszenie stawki do 11 zł / h"
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-06-2013, 20:52
AgataLiberska AgataLiberska jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Ciekawe, ilu z tych zgłaszających się jest studentami pracującymi po łebkach, a ile osób jest po prostu w słabej sytuacji i każde zlecenie się dla nich liczy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-07-2013, 05:26
KJBart's Avatar
KJBart KJBart jest offline
Kumotr

Miejscowość: Warsaw
Domyślnie

Raczej żadny poważny tłumacz tam nie zagląda, i jeszcze stawki za stronę A4, litości...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-07-2013, 08:40
foofighterrr foofighterrr jest offline
Kumotr

Domyślnie

strona wprowadza paskudny trend - Ci potencjalni pracodawcy, którzy na nią trafili, nie będą potem chcieli słyszeć o wyższych stawkach, skoro zlecenie można załatwić tak niskim kosztem przy tak dużej ilości chętnych a co z jakością tłumaczenia 50 stron w ciągu 2 dni za 15 zł/ strona?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-07-2013, 09:19
PiotrZyra PiotrZyra jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

10 zł czy więcej to nic... trafiają się oferty i po 6-7 zł/stronę (to chyba praca polegająca na kopiuj-wklej z google translator).

Swego czasu zgłosiłem się do kilku projektów, z ciekawości zaniżając stawki. Pewna pani zapytała mnie, czy proponowane przeze mnie 8 zł to cena za całe zlecenie. Gdy odpowiedziałem, że niestety, kontakt się urwał
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-07-2013, 11:41
linguanna linguanna jest offline
Kumotr

Domyślnie

Uff a ju myślałam że jestem odosobniona w swojej opinie, że stawki które tam padają to jakiś żart...

Chociaż, co mnie dziwi, często można tam znaleźć oferty z biur tłumaczeń i oraz tłumaczy (?), którzy przynajmniej z opisu mogą pochwalić się niemałym doświadczeniem.

Przyznam, iż aby sama przekonać się jak to działa założyłam sobie konto na Oferi - i tu niespodzianka, aby dołączyć do grona "oferowiczów" trzeba posiadać konto na Allegro!

Następnie do wyboru są trzy pakiety - z czego darmowy oferuje bardzo podstawowe funkcje, z kolei pakiet prestiż poza reklamą, stroną www, ma też za zadanie dotarcie do użytkowników Allegro przy comiesięcznym opłacaniu niemałego abonamentu, którego myślę zlecenia o stawkach 15 zł za stronę nie pokryją....
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-07-2013, 17:49
ejankowski ejankowski jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Strona nie jest taka zła, trzymam się swoich stawek i parę razy w miesiącu uda się wygrać kontrakt. W cenie zlecenia zawsze wstawiam "do negocjacji", żeby ludziom za dużo nie obiecywać Ludzie, którzy biorą po 10zł za stronę to parodia, do tego dużo ofert typu "studiuje i daje korepetycje, mogę też wykonać tłumaczenie, dam radę" albo "nie jestem tłumaczem, ale czytałem/am takie teksty i nieźle znam angielski". Dlatego też nie polecałbym polegania na tej stronie, żeby zarobić na życie, ale do załatwienia sobie paru dodatkowych zleceń raz na jakiś czas może się przydać.

Ostatnio edytowane przez ejankowski : 09-07-2013 o 17:53.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-08-2013, 10:18
charlotte_buff charlotte_buff jest offline
Kumotr

Domyślnie

Tłumaczenie to ciężka i wymagająca czasu praca, oczywiście, jeśli tłumaczowi zależy na solidnie wykonanym przekładzie. Proszę więc pseudo-tłumaczy o niezaniżanie stawek!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-09-2013, 00:16
JTazbir JTazbir jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ot i taka przykra rzeczywistość, gdzie mając do dyspozycji Google Translate i multum innych "tłumaczowspomagaczy" ludzie nieznający dobrze nawet jednego języka biorą się za przekład i psują rynek tym, którzy chcą być traktowani poważnie. Ale głowa do góry! Przynajmniej w tej branży nie wyprą nas Chińczycy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.