Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-25-2019, 10:16
KatarzynaSniezek4 KatarzynaSniezek4 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Można niektórym polecić ciekawe opowiadania do czytania. Najlepiej takie pisane przez rówieśników Moja siostra się już od nich uzależniła, codziennie wieczorem czyta i robi to z przyjemnością
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-13-2019, 08:21
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez KatarzynaSniezek4 Pokaż post
Można niektórym polecić ciekawe opowiadania do czytania. Najlepiej takie pisane przez rówieśników Moja siostra się już od nich uzależniła, codziennie wieczorem czyta i robi to z przyjemnością
A gdzie się takie znajduje?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-13-2019, 12:36
wildirishrose wildirishrose jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Najlepiej razem z dzieckiem znależć jakieś wspólne, ciekawe hobby. Mój siostrzeniec od kiedy był malutki przesiadywał z dziadkiem elektrykiem i robili wszystko razem, tak się zafascynował, że teraz jako dziesięciolatek sam składa różne projekty elektryczne i przynosi mu to dużo frajdy. Sport, składanie modeli, jakieś fajne zadania, typu poszukiwanie skarbów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-13-2019, 15:26
anetanet anetanet jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Muzyka, filmy, seriale, gry planszowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-14-2019, 14:19
Lahrim Lahrim jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Opcji jest wiele, często sprowadzają się do muzyki, mody, motoryzacji, sportów czy ogólnie spędzania czasu poza domem. Ostatnio także coraz większą popularność zyskują gry planszowe które wymagają już kilku osób do przyjemnego spędzania czasu. Wszystko zależy od osoby i jej charakteru.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-14-2019, 14:37
CarolinaS CarolinaS jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że dzisiejszym nastolatkom warto podsuwać różnego rodzaju hobby, niech próbują nowych rzeczy i sami się przekonają co im najbardziej odpowiada, uprawianie sportów, teatr, nauka języków obcych, podróże itd.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-15-2019, 10:35
SzymanskaS SzymanskaS jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nastolatka można zarazić na przykład chęcią do zdobywania wiedzy poprzez oglądanie z nim filmów dokumentalnych – podróżniczych, o innych, skrajnych kulturach i krajach. Im bardziej kontrowersyjne miejsce albo społeczność, tym bardziej będzie zainteresowany tematem a przy odrobinie szczęścia jego marzeniem stanie się wizyta tego miejsca.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-15-2019, 12:56
ReeVsq ReeVsq jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Aga12 Pokaż post
A gdzie się takie znajduje?
Nie wiem czy o tego typu opowiadania chodzi, ale tzw. fanfiki (fanfiction) czyli opowiadania fanowskie są pisane głównie przez młodych ludzi i dostępne za darmo do czytania w internecie. Ja właśnie czytając takie opowiadania jako nastolatka nauczyłam się angielskiego. :)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-26-2019, 18:51
WeronikaSZ1996 WeronikaSZ1996 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że sport jest tutaj dobrym tropem. Jest tak wiele dziedzin sportu, że każdy młody człowiek znajdzie coś odpowiedniego dla siebie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2019, 14:58
Toroteija Toroteija jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jestem zdania, że warto wypróbowywać różne zajęcia, aż znajdzie się coś, co przypadnie nastolatkowi do gustu. Możliwości jest mnóstwo – uprawianie sportów, słuchanie muzyki, oglądanie filmów, czytanie książek, pisanie opowiadań (np. fanfiction) itd.
Cytat:
Zamieszczony przez SzymanskaS Pokaż post
Nastolatka można zarazić na przykład chęcią do zdobywania wiedzy poprzez oglądanie z nim filmów dokumentalnych – podróżniczych, o innych, skrajnych kulturach i krajach. Im bardziej kontrowersyjne miejsce albo społeczność, tym bardziej będzie zainteresowany tematem a przy odrobinie szczęścia jego marzeniem stanie się wizyta tego miejsca.
Popieram i z własnego doświadczenia gorąco polecam! Wspólne oglądanie filmów dokumentalnych nie tylko poszerza horyzonty, lecz również polepsza relacje, bo każda z osób ma szansę lepiej poznać sposób myślenia i stosunek pozostałych do poruszanego w filmie tematu. Dla wielu młodych ludzi jest bardzo ważne, by mogli wyrazić swoje zdanie w danej kwestii, a dzięki obejrzeniu takiego filmu łatwiej się przełamać, by zacząć rozmowę i przedstawić własne poglądy. Podobnie można zresztą zapoznawać się wspólnie z artykułami lub nawet książkami (o ile nie ma się nic przeciwko czytaniu), podsuwać młodemu człowiekowi zwłaszcza te bardziej kontrowersyjne i zachęcać do dyskusji na ich temat, pytać, co o tym sądzi i dlaczego. Co prawda przy jednym papierowym egzemplarzu książki może być organizacyjnie trudniej, by każdy mógł dyskutować mniej lub bardziej „na świeżo” po lekturze, ale da się.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.