Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-15-2016, 01:00
katmak77 katmak77 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Znajomość francuskiego a plany zawodowe

Czy waszym zdaniem znajomość j. francuskiego jest dzisiaj dużym atutem? Wydaje mi się że niestety język ten staje się coraz mniej popularny. Pamiętam jak po skończeniu studiów starałam się o pracę jako nauczyciel. Spotkałam się z ok. 30 dyrektorami szkół z zapytaniem o pracę i za każdym razem słyszałam, że niestety rodzice nie są zainteresowani nauką j. francuskiego dla swoich dzieci. Gdyby to był j. angielski to przyjęliby mnie z otwartymi rękami. Niestety mam wrażenie, że trudno jest znaleźć pracę znając sam francuski. Jakie są wasze spostrzeżenia w tym temacie? Jakie Wy macie motywacje i plany na przyszłość związane z tym językiem?

Ostatnio edytowane przez Justyna22 : 07-20-2016 o 13:40. Powód: Błąd językowy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-15-2016, 13:01
Pete_Kowalski Pete_Kowalski jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Uważam, że znajomość francuskiego nadal pozostaje dużym atutem na rynku pracy, który przecież nie kończy się na nauczaniu. W dużych miastach ofert pracy "korporacyjnej", gdzie główną wymaganą kompetencją jest bardzo dobre opanowanie francuskiego jest bez liku i wiążą się one z dość dobrymi płacami. Oczywiście bardzo często jest przy tym wymagana umiejętność posługiwania się angielskim na średnio-zaawansowanym poziomie, ale to dzisiaj absolutny standard.

Jako student bynajmniej nie wykluczam podjęcia pracy związanej z francuskim, ale raczej poza nauczaniem.

Ostatnio edytowane przez Justyna22 : 07-20-2016 o 13:41. Powód: Błąd językowy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-18-2016, 12:36
monaro1 monaro1 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Właśnie szukam pracy i jest kilka ogłoszeń z językiem francuskim (jak wspomniano wyżej - wraz z angielskim na poziomie co najmniej średnio-zaawansowanym), niestety coraz częściej poszukują osób po jeszcze innym, dodatkowym kierunku. Przeglądając również inne oferty doszłam do wniosku, że chyba więcej ogłoszeń jest z językiem niemieckim, ale nie ma się co dziwić - Niemcy są bliżej, niż Francja.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-08-2016, 16:44
joanna.burczyk joanna.burczyk jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Myślę że to zależy. Faktycznie jeżeli chcesz być nauczycielem to język angielski i niemiecki są najbardziej popularne. Natomiast słyszałam też z dobrze poinformowanego źródła że francuski jest ogólnie dobrze opłacany. Jest w Polsce dużo firm które utrzymują kontakty z rynkiem francuskim a osób znających ten język dobrze jest mało. Trzeba szukać i szukać
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-10-2016, 15:02
Lato Lato jest offline
Kumotr

Domyślnie

Z własnego doświadczenia wiem, że j. francuski to dodatkowy atut w poszukiwaniu pracy, ale słowo dodatkowy to słowo klucz tzn. oprócz znajomości j. francuskiego dobrze jest mieć jakiś inny zawód i chociaż podstawową znajomość j. angielskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-10-2016, 18:28
IzaJ IzaJ jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W wielu znanych mi szkołach od niedawna jest dodatkowo nauczany język francuski lub włoski. Często uczniowie mają do wyboru drugi język między niemieckim, francuskim i włoskim. Z tego co mi wiadomo, to jednak najczęściej wybierany jest włoski, gdyż panuje przekonanie, że z podanych 3 języków jest najprostszy. W związku z tym spotkałam się z opinią wśród nauczycieli, że język francuski jest wypierany przez włoski. Moim zdaniem francuski wciąż jest popularny i jeśli dodatkowo zna się angielski, to w wielu miastach nie będzie sporych problemów ze znalezieniem pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2016, 12:03
JagWoj JagWoj jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Słyszałam, że znalezienie pracy jako nauczyciel francuskiego jest trudną sprawą, ale trzeba szukać i próbować. A jeśli chodzi o miejsca pracy poza nauczaniem, w korporacjach (dodatkowo przy średniej znajomości angielskiego) przyjmują z otwartymi rękami, przynajmniej w Krakowie .
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2016, 22:33
katmak77 katmak77 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez JagWoj Pokaż post
Słyszałam, że znalezienie pracy jako nauczyciel francuskiego jest trudną sprawą, ale trzeba szukać i próbować. A jeśli chodzi o miejsca pracy poza nauczaniem, w korporacjach (dodatkowo przy średniej znajomości angielskiego) przyjmują z otwartymi rękami, przynajmniej w Krakowie .
Tak, Kraków jest wyjątkowo "przychylny" dla francuskiego. W Poznaniu jednak przoduje niemiecki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-13-2016, 13:21
monika74 monika74 jest offline
Kumotr

Domyślnie

To fakt, że francuski niestety jest wypierany nawet nie przez włoski, ale przez hiszpański, nad czym ja również ubolewam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-31-2019, 17:18
nliszewska nliszewska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na całe szczęście z francuskim nie trzeba iść do szkoły, można podjąć inną pracę (bardziej lukratywną, mam wrażenie).
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.