Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-13-2013, 22:43
Kaloskagatos Kaloskagatos jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nauka z native speakerami ma mnóstwo zalet, jednak gdy nie zna on(a) naszego ojczystego języka, w niektórych sytuacjach można się nie porozumieć (zwłaszcza gdy szukamy jakiegoś konkretnego słowa)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-13-2013, 23:26
Caitlin Caitlin jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

Problem z nejtiwami polega na tym, że bardzo często ich głównym walorem jest... bycie nejtiwem. Zazwyczaj nie mają oni wykształcenia pozwalającego na efektywne przekazanie wiedzy o języku. To tak samo, jakby nam z marszu kazano uczyć polskiego. To wcale nie jest takie łatwe, jak się wydaje. Spotkałam nejtiwów którzy robią błędy gramatyczne, a nawet błędy w wymowie. Nam, zwykłym użytkownikom polskiego też się to zdarza. Kto przynajmniej raz nie zastanowił się nad odmianą jakiegoś słowa, bądź poprawnością struktury? Nasz potencjalny uczeń, mógłby nas postawić przed niezłą zagwozdką w naszym ojczystym języku.

Co innego konwersacje - te faktycznie mogą być przydatne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-14-2013, 07:14
beatka0421 beatka0421 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja miałam przyjemność chodzić na kurs do dwóch native'ów i wspominam to dobrze. Główny atut to konwersacje z taka osobą. Oboje byli tez zawsze bardzo dobrze przygotowani do zajęć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-14-2013, 09:05
renatma5 renatma5 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że wszystko zależy od człowieka. Uczęszczałam kiedyś na kurs, gdzie zajęcia były podzielone-część z nativem, część z Polakiem. Cześć konwersacyjna była prowadzona przez nativa, a gramatyczna przez Polaka. Myślę, że to jest dobre rozwiązanie, bo Polak, znający zawiłości rodzimej gramatyki potrafi chyba efektywniej dotrzeć z wiedzą gramatyczną obcego języka do swoich rodaków, potafi porównać, odnieść się do czegoś itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-14-2013, 09:10
kasiafil87 kasiafil87 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Lublin
Domyślnie

Nie ma nic lepszego od konwersacji z native speakerem, lecz jesli chodzi o pisownie tekstów na wyzszym poziomie to nie polecam, gdyz czesto nativesy nie maja odpowiednich kwalifikacji zeby np uczyc Cie tekstow uzywanych w business eng, rozprawek, artykułów itp.
Stary 10-14-2013, 10:39
kamila91 kamila91 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Oczywistym minusem jest cena-za takie lekcje trzeba średnio zapłacić jakieś 40-50zł.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-14-2013, 11:00
KarolinaAnd KarolinaAnd jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Koszalin
Domyślnie

Największą zaletą nauki z native'm jest słuchanie prawdziwego, naturalnego języka angielskiego, a nie tego sztucznego, wyuczonego przez polskich nauczycieli, u których wymowa czy akcent pozostawiają czasami wiele do życzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-14-2013, 11:12
naturalblues naturalblues jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Moim zdaniem nauka u native speaker'a to bardzo dobra okazja do nauki. Mamy kontakt z faktycznie używanym słownictwem i konstrukcjami gramatycznymi i szansę na osłuchanie się z akcentem.

Ostatnio edytowane przez Aga1991 : 07-09-2017 o 17:06. Powód: brak wielkiej litery, brak polskich znaków
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-14-2013, 12:17
niegrzeczny jeżyk niegrzeczny jeżyk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

ja uczyłam się u native'a hiszpańskiego przez parę lat, mimo iż był to człowiek bez merytorycznego przygotowania, bardzo zależało mu na nauczeniu innych jego języka, miał pomysł na zajęcia, nauczyłam się nie tylko języka ale też poznałam wiele ciekawych rzeczy z jego kultury. Myślę, że na pewno warto podejmować próby nauki z nativem,a jeśli jeden nie pasuje, to szukać innego
Stary 10-14-2013, 12:33
AnnaF. AnnaF. jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dobry nauczyciel, który jest nativem, powinien mieć przede wszystkim przygotowanie metodyczne. Trafiłam w niektórych szkołach na nativów, którzy nie mieli np. żadnego wykształcenia. Jeśli jednak nativespeaker ma certyfikat do nauczania CELTA, to znaczy, że ma przygotowanie do nauczania.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.