Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-04-2018, 08:22
sandzia sandzia jest offline
Kumotr

Domyślnie

Obecnie jestem na trzecim roku germanistyki i jestem bardzo rozczarowana. Studia były od podstaw, ale podstawy były bardzo ogólnikowo omówione, przez co osoby, które wcześniej nie znały niemieckiego nie miały łatwo, a osoby, które juz znały niemiecki, ale miały pewne braki to ich nie nadrobiły. Studiuje zaocznie i mam wrazenie, ze uczelnia wraz z wykladowcami traktuje nas bardzo pobłażliwie - tylko po to, żebyśmy nie zrezygnowali np. kilkukrone poprawianie jednego kolokwium, pierwotnie zaliczonego na 3, poniewaz osoba stara sie o stypendium i chce miec 5. Jakbym miała jeszcze raz wybierać to już nie zdecydwałabym się na germanistyke, a raczej na intensywne kursy z możliwością wyjazdu do krajów niemieckojęzycznych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-23-2018, 22:13
KamKis KamKis jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Niestety w moim przypadku poziom spada. Być może jest to spowodowane studiami zaocznymi a praca zamyka się w jeden branży i język jest jednak w tym ograniczony.
Jeżeli chce się zacząć przygodę z językiem, nie warto rzucać się na głęboką wodę i iść od razu na studia, dlaczego? Osoby zaczynające od poziomu 0 muszą jednak włożyć w to więcej pracy niż osoby dla których podstawy mogą być tylko przypomnieniem. Oczywiście odchodzą do tego zaliczenia dodatkowych przedmiotów takich jak np. filozofia. Na takim etapie jest to marnowaniem czasu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-06-2018, 17:09
dostoj dostoj jest offline
Kumotr

Domyślnie

Smutne jest to o czym mówisz.

Sam kończyełem germanistykę w 2007.
Moje lata studiów to były jeszcza lata gdzie wymagano od studentów, ponieważ była taka możliwość.
Przyjęcię na studia było okupione trudnymi egzaminami do których trzeba było się wcześniej długo przygotowywać.
Same studia wspominam jako super przygodę;wspaniali wykładowcy i studenci.
Sytuacja o której mówisz wiąże się, moim zdaniem, z obawą wykładowców o ich własną pracę.
System jest niestety tak skonstruowany,ze nie sprzyja dobremu poziomowi potencjalnych kandydatów
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-07-2018, 15:13
izabelapoz izabelapoz jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Na mojej uczelni niestety jest podobnie. Wykładowcy często powtarzali, że kiedyś studenci mieli ciężej, ponieważ nie mieli tylu możliwości (jak Internet) a mimo to osiagali lepsze wyniki. Chyba po części problem nie leży w samej uczelni, lecz w szkole średniej, ponieważ przy przyjęciu na studia wymage są odpowiednie wyniki na maturze i wszyscy studenci je spełniają. Sama musiałam przez pierwszy rok bardzo dużo uczyć się w domu, ponieważ poprzeczka postawiona była dość wysoko.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-21-2018, 11:57
monika23 monika23 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na moje uczelni też było podobnie, na początku było bardzo trudno. Mimo dobrego zdania matury na poziomie rozszerzonym nie było łatwo, kiedy kazano nam czytać "Pieśń o Nibelungeach" w języku średnio-wysoko-niemieckim... Jednak z czasem otworzyli nawet nową specjalizację- można było studiować germanistykę "od zera". Jak można się domyślać poziom zaczął spadać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-29-2019, 19:45
Sylwia9191 Sylwia9191 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

U mnie wszyscy w grupie mają poziom C1 (studia magisterskie). Niektórzy wykładowcy się do tego dopasowali i prowadzą na tym poziomie zajęcia, a niektórzy niestety nie. Ale i tak da się czegoś nauczyć na tych studiach, ale trzeba chcieć i umieć z tego skorzystać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-26-2019, 00:23
nataliasetlak33@gmail.com nataliasetlak33@gmail.com jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie jestem na germanistyce ale studiuję język niemiecki jako drugi język na dwujęzykowych studiach dla tłumaczy i mamy zakończyć edukacje tego języka na poziomie B2, więc wydaje mi się, że jakoś tak nie za wysoko. Angielski jako język przewodzący ma być na poziomie C1. Na pierwszym roku zaczynaliśmy od podstaw, ale nie było to zbyt dobrze wytłumaczone, dlatego właśnie do tej pory mamy braki i nie wydaje mi się, że nie będziemy na poziomie B2... Ogólnie chyba wszędzie i wszyscy zauważają, że z roku na rok te poziomy językowe są coraz niższe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-16-2019, 15:56
kinpilch's Avatar
kinpilch kinpilch jest offline
Kumotr

Domyślnie

Język niemiecki jest dosyć trudny, a i zarobki po germanistyce nie należą do najwyższych. To wszystko powoduje, że coraz mniej osób chce iść na te studia, a poziom niestety spada.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.