Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-20-2018, 13:47
BangtanGirl BangtanGirl jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Naprawdę istnieją już na rynku kursy językowe dla niemowlaków? Nie miałam o tym pojęcia! Uważam to za nie tyle przesadę, ile za kompletną głupotę - po co dzieci mają uczyć się języka obcego, skoro jeszcze nie opanowały języka ojczystego? Producenci takich kursów powinni się wstydzić Co do tego, w jakim wieku należałoby zacząć naukę języka angielskiego, zgadzam się ze swoimi przedmówcami i myślę, że wiek przedszkolny (5-6 lat) na rozpoczęcie takiej nauki zupełnie wystarczy. Oczywiście, istotny jest sposób prowadzenia takich zajęć, aby dziecko zainteresowało się językiem. Mój siostrzeniec ma pięć lat i świetnie sobie radzi tak na zajęciach z angielskiego, jak i poza. Chętnie dzieli się ze wszystkimi słówkami, których się nauczył.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-21-2018, 19:55
KNiziurska's Avatar
KNiziurska KNiziurska jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Ja zaczęłam w wieku około 9 lat. Myślę, że był to optymalny czas. Miałam już wtedy opanowany język ojczysty na tyle, by i w obcym języku szybko pojmować niuanse językowe. Czułam się już na tyle "dojrzałą" by podejmować po części własne decyzje (nie uczyć się z przymusu rodziców, a z własnej woli) i rozwijać odkryte już talenty (np. do pisania, czy jak się wkrótce okazało, do języków obcych). Stąd uważam, że taki wiek, około 8 lat jest dobrą decyzją, którą można podjąć już wspólnie z dzieckiem i dostosować ją do indywidualnych możliwości i ewentualnych talentów. Oczywiście fajnie jest oswajać dziecko z językami od najmłodszych lat, ale w formie zabawy. Wyżej mam na myśli raczej systematyczną naukę, na kursie, w małej grupie, pod okiem dobrego nauczyciela. To już inwestycja na całe życie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-21-2018, 23:34
pantofel102 pantofel102 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na pewno osłuchanie się z językiem obcym od maleńkości nie zaszkodzi dziecku w nabyciu języka ojczystego. Według mnie wynikają z tego tylko korzyści jeśli jest to proces naturalny i niestresujący dla dziecka. Idealnym scenariuszem jest mówienie do dziecka w drugim języku w domu, im wcześniej tym łatwiej i efektywniej dziecko uczy się języka. Jeśli chodzi o różnego rodzaju zajęcia czy korepetycje to faktycznie często jest to zbijanie pieniędzy na nadgorliwych rodzicach, którzy o metodach nauczania nie wiedzą zbyt wiele a chcą żeby ich dzieci posługiwały się językami obcymi bo to "przyszłościowe".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-22-2018, 10:11
wieckos wieckos jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Języka trzeba uczyć się jak najwcześniej by nauka nie przychodziła z trudnością. Dzieci mają wrodzoną zdolność do przyswajania wiedzy i umiejętności zwiazanych chociażby z językami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-21-2018, 15:14
BlueDavid BlueDavid jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja uczyłem się od 12/13 roku życia i żałuję, że wcześniej nie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-23-2018, 07:14
Belphegius Belphegius jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Osobiście uważam, że naukę języka najlepiej zacząć jak najwcześniej. Dzieci w okresie przedszkolnym lepiej chłoną język, osobiście znam wiele osób, którym rodzice włączali tylko bajki obcojęzyczne i z tego powodu lepiej im dany język wchodził do głowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-11-2019, 08:12
alexpi alexpi jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Od najmłodszych lat, ale bez pośpiechu i nacisku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-19-2019, 14:23
nataliak4's Avatar
nataliak4 nataliak4 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

6/7 lat to dobry wiek dla dziecka na naukę. Wcześniej można mu dawać np. zabawki edukacyjne, albo puszczać bajki po angielsku, ale nie na siłę. Prawdziwą naukę najlepiej wdrożyć w pierwszej klasie podstawówki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-20-2019, 11:56
marslo97 marslo97 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja uważam, że dziecko można zacząć uczyć od najmłodszych lat, ale bez przesadnego nacisku. Wiek przedszkolny jest dobrą porą, pojedyncze słówka, liczenie do 10 itd jest jak najbardziej wskazane.
Tylko nic na siłę, powoli krok po kroku, żeby dziecko osłuchało się z językiem, a jak coś zapamięta to tylko z korzyścią dla niego. W takim wieku najlepiej puszczać bajki, bawić się po angielsku, aby dziecko miało z tego radość - wtedy o wiele szybciej przyswaja nasz mózg nowe informacje
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-20-2019, 13:52
OlgaJakubowska22 OlgaJakubowska22 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez alutkaz Pokaż post
W jakim wieku dzieci mogą uczyć się języka angielskiego? Moim zdaniem nie powinno to być za wcześnie, gdyż angielski sprawia, że dzieci seplenią i mają potem problem z wymową w języku polskim.
Tymczasem na rynku są już korepetycje dla niemowlaków. Czy warto?
Uważam, że powinno się do dzieci mówić po angielsku od momentu ich urodzenia. To nie musi być stricte lekcja, ale kontakt z językiem nigdy nie zaszkodzi. Można zacząć od popularnych bajek dla dzieci i puszczać je dziecku po angielsku. Korepetycje dla niemowlaków to chyba przesada, język ma się wiązać z czymś przyjemnym, a nie obowiązkiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.