Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-28-2019, 10:11
Lahrim Lahrim jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja uważam że przyjaźń damsko-męska może mieć miejsce. Już odchodząc od tematu czy powinna być czy nie jak ktoś jest w związku to bardziej rozchodzi czy jest to po prostu możliwe. A jest, tylko wszystko zależy od charakteru osób, nie wszyscy byli by w stanie się zaprzyjaźnić z kimś innej płci. Jeśli spotka się kogoś kto jest do nas podobny, ma podobne zainteresowania i opinię to w takim wypadku płeć schodzi na dalszy plan.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-07-2019, 12:10
karolinadz9 karolinadz9 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jestem w związku już od paru ładnych lat, a dodatkowo przyjaźnię się za paroma chłopakami. Moim zdaniem taka przyjaźń istnieje, bo w przyjaźni nie zawsze trzeba szukać tego uczucia, wystarczy zrozumienie i wspólne spędzanie czasu. Nie wyobrażam sobie któregoś z moich przyjaciół jako partnera, naprawdę, zbyt dobrze ich znam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-09-2019, 11:08
CarolinaS CarolinaS jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem taka przyjaźń istnieje i ma bardzo duże szanse powodzenia. Każdy sobie układa swoje życie, ale czasami taka relacja jest o wiele lżejsza, moim zdaniem, niż przyjaźń damsko-damska, chociażby pod względem zazwyczaj braku zazdrości itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-15-2019, 14:52
Natalya Natalya jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem taka przyjaźń istniej i sama wielokrotnie jej doświadczyłam. Ponadto bardzo cenię sobie męską część moich przyjaciół (damską też, oczywiście) ze względu na ciekawy punkt widzenia, który jednak różni się od tego kobiecego. Możliwość rozmowy na dowolne tematy z mężczyzną jest dla mnie czymś naprawdę cennym. Niedowiarkom polecam spróbować - nie powiem, miałam też kilka sytuacji które poszły w nieco innym kierunku niż chciałam, ale nie należy się zniechęcać. Poza tym jeśli z takiej przyjaźni wyjdzie coś więcej, to uważam że taki związek jest nawet cenniejszy - ponoć najpiękniejsze związki wychodzą z przyjaźni.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-18-2019, 17:29
Magda12 Magda12 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

Bardzo mi przykro czytać, że nadal są osoby, które uważają, że taka przyjazń nie jest możliwa.
Mam wieloletniego przyjaciela od serca - śmiało go mogę nazywać moim najlepszym przyjacielem, a wręcz bratem. Lubimy do siebie tak mówić.
Nigdy na siebie nie popatrzyliśmy inaczej niż tylko z przyjaznią, wiele nas łączy, ale nie na tyle by zbudować związek - bo po prostu nie jesteśmy w swoim typie. Nie wyobrażam sobie być w związku ze swoim przyjacielem, tak jak jako osoba heteroseksualna nie wyobrażam sobie być w związku z żadną ze swoich przyjaciółek.
I tak, mój przyjaciel jest hetero.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-19-2019, 07:55
Justyna5's Avatar
Justyna5 Justyna5 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Moim zdaniem przyjaźń damsko-męska jak najbardziej jest możliwa. Trzeba od samego początku postawić granicę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-19-2019, 21:48
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez karolinadz9 Pokaż post
Jestem w związku już od paru ładnych lat, a dodatkowo przyjaźnię się za paroma chłopakami. Moim zdaniem taka przyjaźń istnieje, bo w przyjaźni nie zawsze trzeba szukać tego uczucia, wystarczy zrozumienie i wspólne spędzanie czasu. Nie wyobrażam sobie któregoś z moich przyjaciół jako partnera, naprawdę, zbyt dobrze ich znam.
Czy twój chłopak jest zachwycony z tego twojego wspólnego czasu spędzanego z tymi przyjaciółmi. A może w tym samym czasie spędza czas ze swoimi przyjaciółkami?
Nie zniosłabym tego jakby mój facet wspólnie spędzał wolny czas (podkreślam wolny bo zajmowanie się służbowymi sprawami z koleżanką z pracy to zupełnie co innego)i miał z nimi jakieś wspólne zrozumienie -cokolwiek by to nie było. Co niby w tym czasie miałyby robić z tą przyjaciółką - ucinać pogawędki na wyszukane tematy (no bo niby po co miałby rozmawiać ze mną), cieszyć się swoją przyjazną obecnością, pocieszać się wzajemnie, opowiadać sobie o swoich problemach?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-20-2019, 15:05
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Aga12 Pokaż post
Czy twój chłopak jest zachwycony z tego twojego wspólnego czasu spędzanego z tymi przyjaciółmi. A może w tym samym czasie spędza czas ze swoimi przyjaciółkami?
Nie zniosłabym tego jakby mój facet wspólnie spędzał wolny czas (podkreślam wolny bo zajmowanie się służbowymi sprawami z koleżanką z pracy to zupełnie co innego)i miał z nimi jakieś wspólne zrozumienie -cokolwiek by to nie było. Co niby w tym czasie miałyby robić z tą przyjaciółką - ucinać pogawędki na wyszukane tematy (no bo niby po co miałby rozmawiać ze mną), cieszyć się swoją przyjazną obecnością, pocieszać się wzajemnie, opowiadać sobie o swoich problemach?
Jeśli Ty tego nie potrafisz, to jest tylko i wyłącznie Twój problem. Zainteresowania wśród ludzi nie pokrywają się w 100%. Są sprawy, o których można porozmawiać z dziewczyną, ale są też sprawy, które mogą jej nie interesować i wtedy można porozmawiać z przyjaciółką. Nie widzę powodu z robienia tego halo. jeśli w związku jest zaufanie, to takie rzeczy traktuje się naturalnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-20-2019, 21:04
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Magda12 Pokaż post
Jeśli Ty tego nie potrafisz, to jest tylko i wyłącznie Twój problem. Zainteresowania wśród ludzi nie pokrywają się w 100%. Są sprawy, o których można porozmawiać z dziewczyną, ale są też sprawy, które mogą jej nie interesować i wtedy można porozmawiać z przyjaciółką. Nie widzę powodu z robienia tego halo. jeśli w związku jest zaufanie, to takie rzeczy traktuje się naturalnie.
Ale czy to jest dobry związek kiedy nie można porozmawiać o czymś ze swoją partnerką tylko dlatego, że ją to nie interesuje i facet musi szukać sobie do tego partnerek gdzieś na boku. Jeżeli tobie odpowiadają takie niby platoniczne trójkąty to z kolei twój problem.

Cytat:
Zamieszczony przez Alexis20 Pokaż post
Z doświadczenia wiem, że jedna osoba, prędzej czy później coś poczuje do drugiej. Nie zależnie od tego w jakim stopniu to będzie, coś się zadzieje, błysk w oku, jeden temat, zawsze coś sprowadza nas na jedną drogę
Cytat:
Zamieszczony przez morawka Pokaż post
Jestem idealistką i wierzę, że takie przyjaźnie się udają. Nawet jeżeli jedna osoba się zakocha, to nie musi jednocześnie oznaczać końca przyjaźni. Należy tylko postawić jasne granice i ich nie przekraczać.
To ta jedna osoba musi być jakąś masochistką/masochistą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-21-2019, 15:19
Podszyszkownik

Domyślnie

[quote=Aga12;611567]Ale czy to jest dobry związek kiedy nie można porozmawiać o czymś ze swoją partnerką tylko dlatego, że ją to nie interesuje i facet musi szukać sobie do tego partnerek gdzieś na boku. Jeżeli tobie odpowiadają takie niby platoniczne trójkąty to z kolei twój problem.

Ale jak druga połówka nie zna się na czymś, zwyczajnie ją coś, co partnera nie interesuje, to jak z nią o tym porozmawiać? Zabójcza logika.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.